II Zaalvoetballer El Hattach wil als fullprof 14 ZEELAND VV KLOETINGE DEFINITIEF AFSCHEID? De 31-jarige verdediger heeft bij zijn club Kloetinge aangegeven dat hij stopt. Hij wil het nog geen definitief afscheid noemen, maar haalt onder de huidige omstandigheden te weinig plezier uit zijn sport. ,,Dus dan kan ik mijn energie beter in iets anders steken.'' negen uur of half tien 's avonds op het veld, maar de volgende och tend moet ik er gewoon weer vroeg uit." Mede door het feit dat er geen uitzicht was op een nieuwe start datum, besloot de inwoner van Kloetinge er mee te stoppen. ,,Er kwam elke keer weer wat bij. Dan mocht je tot 27 jaar trainen, toen weer viertallen, daarna in groepjes van twee. Ik zat laatst te denken, maar ik kan me eigenlijk niet her inneren wanneer ik voor het laatst gevoetbald heb." Fijne club Bij eersteklasser Kloetinge kenden ze hem inmiddels wel een beetje. „Marcel (Lourens, de trainer) had er alle begrip voor en de jongens ook. Dat is wel prettig en laat zien wat voor fijne club en groep het is." Een definitief afscheid van het voetbal wil hij het voorlopig niet noemen. ,,Even een pauze. Als Marcel Lourens had er alle begrip voor en de jongens ook. Dat is wel prettig Hij voelde zich al een aantal maan den geen voetballer meer en sinds kort is hij dat ook echt niet meer. Door een nieuwe coronabreak kwam opnieuw alles stil te liggen en dus besloot Lionel Fitsch er in overleg met Kloetinge voorlopig een streep onder te zetten. ,,Op deze manier heb ik weinig plezier en motivatie, dan focus ik me lie ver op wat anders." In zijn hoofd speelde de 31-jarige verdediger al eens met de gedachte dat dit zomaar zijn laatste seizoen als voetballer zou kunnen worden. Maar door de nieuwe ontwikke lingen van het coronavirus werd dat proces versneld. Het was niet meer waarvoor hij ooit als klein jongetje op voetbal was gegaan. ,,Je vindt het leuk om met een bal te spelen. Sinds corona trainen we niet meer normaal. Zonder bal trainen heb ik nooit leuk gevon den en in tweetallen trainen is ook niks. Het was geen voetbal meer. Dan neemt de motivatie snel af." Weliswaar werd er getraind bij Duvefit en stonden ze soms op het veld, maar heel warm werd Fitsch daar ook niet van. ,,Konden we om sporter wil je toch altijd fit blijven, dus ik ga wel andere dingen doen. Misschien ga ik daarna weer voet ballen, op een lager niveau. Of ik mis het helemaal niet, dat kan ook." Maar nu is het even tijd om op andere dingen te gaan focussen. Bijvoorbeeld op zijn werk als Paint Supervisor bij Damen Yachting, waar hij verantwoordelijk is voor alles wat met verf te maken heeft. ,,Ik moet er kortgezegd voor zor gen dat de buitenkant van het schip er mooi uitziet. Het is druk en het wordt steeds drukker. Dus dan kan ik beter daar al mijn ener gie in steken." Na jaren bij Goes, Hoek, Baren- drecht en opnieuw Hoek keerde Fitsch vorig seizoen bij Kloetinge weer terug op wat voor hem toch wel een beetje voelt als het oude nest. Maar uiteindelijk is zijn te rugkeer niet helemaal geworden wat hij er van had gehoopt. ,,Ook Zijn laatste wedstrijd speelde hij in maart vorig jaar, in het shirt van Bintang Timur Surabaya, in Indo nesië. De coronapandemie zorgde ervoor dat El Hattach terug moest naar Nederland. In Vlissingen hield de vijfvoudig international van Ne derland zijn conditie op peil, in af wachting van een nieuw avontuur. Ja, hij had weer speler kunnen worden van Groene Ster Vlissin- gen, de club waar het allemaal be gon. ,,Maar dan zou ik een jong ta lent misschien in de weg staan", legt El Hattach uit. Er waren con tacten met Hovocubo, de club waar Saïd Bouzambou speelt. En er was opnieuw interesse vanuit Indone sië. ,,Maar het was allemaal een beetj e vaag, ook door corona. Er was weinig zekerheid en je zit dan wel weer heel ver van huis. Als er thuis iets gebeurt, kan ik dan wel naar hier vliegen? Dan moet je snel scha kelen, maar dat is zeker in deze tijd moeilijk.'' Düsseldorf ligt op amper drie uur rijden van Vlissingen en in de Duitse stad wacht een mooi pro ject. De zaalvoetbaltak van Fortuna Düsseldorf is gelieerd aan de voet balclub die afgelopen seizoen nog in de Bundesliga uitkwam. De zaal voetballers spelen in de Regional- liga West, momenteel het hoogste niveau in Duitsland. Komend sei zoen wordt de Bundesliga geïntro duceerd en dan wil Fortuna Düssel- dorf erbij zijn. ,,Als dat lukt, wordt de club ook financieel ondersteund door de Duitse bond", weet El Hat- tach. ,,Duitsland wil in het zaal voetbal stappen zetten en gaat met fullprofs werken.'' Serieus bezig Dat het Duitse zaalvoetbal in de lift zit, komt mede door het werk van bondscoach Marcel Loosveld. De Limburger staat sinds begin 2017 aan het roer bij Die Mannschaft. ,,Ik ken Marcel van mijn tijd bij het Ne derlands team, toen hij bondscoach was, en heb hem om informatie ge vraagd'', zegt El Hattach. ,,Het is een mooie competitie, zei hij, zeker als de Bundesliga er volgend seizoen komt. Volgens mij zijn ze nog maar drie of vier jaar serieus bezig.'' Het ambitieuze Fortuna Düssel- dorf, dat de thuisduels in een mul tifunctioneel complex speelt, heeft een Nederlandse coach (Shahin Khalid El Hattach speelde al vijf keer in Indonesië en gaat nu voor een avontuur in Duitsland. foto lex de meester zaterdag 9 januari 2021 Voetbal was geen voetbal meer -Lionel Fitsch (31) Daniël Wissel Kloetinge Lionel Fitsch (midden, rood shirt) vierde als jeugdspeler van Kloe tinge vele successen met de A1. foto pzc Khalid El Hattach heeft een nieuwe club gevonden. De 30- jarige zaalvoetballer uit Vlissin- gen heeft een contract tot het eind van dit seizoen getekend bij Fortuna Düsseldorf. Als de sa menwerking de komende tijd van beide kanten bevalt, is de kans groot dat El Hattach daarna een nieuwe overeen komst tekent, als fullprof. Barry van der Hooft Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42