12 ZEELAND Eelco Franckaert (38) is altijd al wel van het duursporten geweest. Toch begeeft hij zich op 23 januari 2021 op onbekend terrein. De inwoner van Sint Jansteen gaat op die voor hem speciale datum liefst 24 uur non-stop sporten. Voor een goed doel: onderzoek naar schildklier kanker. „Het gaat zeker pijn doen." Maar dat mag, want hij weet hoe belangrijk het is dat er geld wordt opgehaald. SOLO-UITDAGING VOOR EEN GOED DOEL/ Eelco Franckaert verheugde zich op zijn eerste deelname aan de Ro- paRun, in mei 2020. Maar vanwege het woekerende coronavirus werd die estafettewedstrijd van Parijs naar Rotterdam afgelast. De 38-ja- rige duursporter uit Sintjansteen richtte zich vervolgens op de Al ternatieve Elfstedentocht van eind januari 2021 - nog zo'n mooie uit daging. Maar daar ging ruim twee maanden geleden ook al een streep door. „Zo'n beetje alles op amateurniveau gaat op dit mo ment niet door. Daarom stelde ik mezelf de vraag: wat kan wél? Een kwestie van omdenken... En toen kwam ik uit bij het 24 uur achter elkaar sporten. Het is een indivi dueel evenement geworden dat geheel binnen de coronarichtlij nen mogelijk is." En daar koppelt Franckaert ook meteen een goed doel aan: on derzoek naar kanker. „Dat is het ex- tra x per soon- lijke tintje N aan deze on derneming", ver telt hij. „In septem ber 2018 ben ik ge trouwd. Een week daarna voelde mijn vrouw Tineke iets in haar nek. Dan ga je een soort rollercoaster in. Uiteindelijk bleek in het UMC in Utrecht dat het uitgezaaide schildklierkanker was. Niet alleen in de schildklier, maar ook in de lymfeklieren erom heen werd wat gevonden. De eer ste ingreep die ze kreeg, was met een een zeer zware. Op 23 januari 2019 werd ze geopereerd - vandaar dat ik die datum heb gekozen. Het is nu twee jaar later en het gaat ge lukkig relatief goed met haar. Ze is Serooskerke Walcheren zaterdag 9 januari 2021 zij n vrouw Roeland van Vliet Sint Jansteen I Voetbalvereni ging Seroos kerke heeft het contract met hoofdtrainer Wesley Visser (foto) met één jaar verlengd. De trainer is bezig aan zijn eerste seizoen Eelco doet graag iets de artsen van bij de zaterdag tweedeklasser, maar daarin zijn vanwege het coronavirus pas vier com- petitiewedstrij den gespeeld. 2 SV Walcheren gaat langer door met de trainers van het eerste en tweede elftal. Hoofdtrainer Anthony Orpre- cio en Michael Richard, trainer van het tweede team, hebben hun overeen komst met twee jaar ver lengd. Daar naast heeft de tweedeklasser Mick Vujovic - nu trainer van Nieuwdorp - binnengehaald als technisch coördinator.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40