y Va Erik Dijkstra en Frank Evenblij maken live radio in 'het Paradiso van Zeeland' Brand verwoest schuur in Waarde ZEELAND 11 Eis maximale taakstraf voor betasten COR DE JONGE 2Ï££UWS£ £XPOSIT/£l- yQntlu lAJurhoi "Is. Waarde Aan de Kerkweg in Waarde is donderdagavond rond half twaalf een uitslaande brand ont staan in een schuur. Even na middernacht stond de schuur volledig in brand en was het bouwwerk volgens de brand weer niet meer te blussen. Om kwart voor één werd het sein brand meester gegeven. De brandweer wist zowel de naastgelegen woning, die ver bouwd wordt, als de tijdelijke woonunits nat te houden en te sparen. Bij de brand waren vol gens de Veiligheidsregio Zee land geen mensen of dieren be trokken. De schuur is zo'n vijftien bij vijf meter groot. Er stonden voertuigen, waaronder een sho vel, in gestald. De brandweer ging de brand te lijf met twee blusvoertuigen uit Kruiningen en Krabbendijke en een autolad der en een watertankwagen uit Goes. Door de hevige brand trok de rook volgens de Veiligheids regio redelijk hoog weg. De ploegen uit Kruiningen en Krabbendijke waren nog uren bezig met nablussen. Claudia Sondervan Vlissingen ,,We willen de regio in, met nieuwsverhalen die daar spelen. En we hebben allebei een beetje een zwak voor Vlissingen. Ik heb er met mijn theatershow Bureau Sport opgetreden en ik heb herin neringen aan een heel leuke avond." Evenblij heeft herinnerin gen aan De Piek van zijn docu mentaire die hij in 2010 draaide over Bl0f. Bassist en tekstschrijver Peter Slager van de band komt morgenavond ook langs in de uit zending. Ook Tonnie 'Broeder' Dieleman is te gast in De Piek. De radio-uitzending is ook te bekij ken, via de webcam op de site van NPO Radio 1. Onrust en oesters ,,We hoorden dat De Piek kan gaan verdwijnen en daar schrok ken we toch van", zegt Dijkstra. ,,We besteden ook aandacht aan de onrust die heerst in Vlissin- gen, zoals die jongeren die de deur van het stadhuis vernielen. En we gaan het hebben over de oesterberg die aan het ontstaan is nu de restaurants gesloten zijn. We brengen een ode aan de oes ter." In de rubriek Literatuur bij het haardvuur wordt stilgestaan bij Betje Wolff, co-auteur van De Historie van mejuffrouw Sara van Vlissingen met de slavenhan del, aan de hand van de recente publicatie in NRC over hoe de eerste Afro-Amerikaanse slaven We hebben allebei een beetje een zwak voor Vlissingen Burgerhart uit 1782. Via Michiel de Ruyter en de kaapvaart willen de presentatoren naar de banden We hoorden dat De Piek kan gaan verdwijnen en daar schrokken we van werden verhandeld via de kapers- brieven van de vroeg-zeven- tiende-eeuwse burgemeester van Vlissingen Jan de Moor, enthou siast handelaar en investeerder van koloniën in Zuid-Amerika. Trots op betaald voetbal ,,En we duiken in het sportverle den. In de jaren negentig, toen VC Vlissingen enige tijd betaald voet bal speelde. De mensen die we spraken zijn nog steeds vreselijk trots op het feit dat Vlissingen een betaalde voetbalclub kon oprich ten. Dat het niet zo lang geduurd heeft, tja. Het doet heel veel voor de identiteit van een stad." MIDDELBURG Het zou een vei lig pleeggezin zijn waar twee jonge meisjes in 2016 terecht kwamen. Het was gescreend door Pleegzorg en dus leek het adres in 's-Heerenhoek een veilige haven. Maar volgens het Openbaar Mi nisterie kon pleegvader J. C. (49) zijn handen niet thuishouden. De officier van justitie eist daar voor een werkstraf van 240 uur en een celstraf van één dag. De man moest zich gisteren voor de rechtbank in Middelburg verantwoorden, maar hij schit terde door afwezigheid. Zijn hui dige verblijfplaats is onbekend. Volgens het OM ging het mis in augustus 2017. Hij was bij één van de meisjes in bed gekropen zou haar hebben betast. Haar zusje werd onder andere omstandig heden eveneens betast. Welis waar over hun kleding heen, maar ook dat behoort tot verbo den handelingen. Volgens pleegvader C. was er niets aan de hand geweest. Hij had hen wel betast, maar dat viel in de categorie 'troosten', en had dan ook geen enkele seksuele be doeling. De appjes die hij aan de meisjes stuurde wezen echter in een totaal andere richting. Vol gens officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk was dat op zijn minst te kwalificeren als 'grens overschrijdend appverkeer'. De beide meisjes werden uit huis geplaatst. zaterdag 9 januari 2021 GO Joeri Wisse Podium De Piek is het Paradiso van Vlissingen, vindt journalist, presentator en radiomaker Erik Dijkstra. ,,Of eigenlijk van Zee land." Met Frank Evenblij, col lega-Jakhals uit De Wereld Draait Door, maakt hij morgen avond live de eerste uitzending van het nieuwe NPOI-actualitei- tenprogramma 'Dijkstra en Evenblij Ter Plekke' vanuit het vijftigjarige muziekpodium. Frank Evenblij (links) en Erik Dijkstra maken radio vanuit Podium De Piek. foto bureau sport - Erik Dijkstra - Erik Dikstra Reageren tijdens de uitzending kan via de sociale media-ac counts van Dijkstra en Evenblij, op Facebook en Instagram. De uitzending is zondag, NPO Radio 1, 20.00 tot 22.00 uur. De uitspraak is op 22 januari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39