9 r* Adrie de Willigen (81) uit Oost-Souburg Geen voetbal, verschrikkelijk. Maan dag hebben we de online nieuw jaarsborrel van de scheidsrechters- vereniging. Ik ben jaren aansteller van scheidsrechters geweest, landelijk, voor Zuid 1 en voor Zeeland. Op mijn zeven tigste moest ik stoppen als vrijwilliger voor de KNVB. Ik heb er nog een konink lijke onderscheiding voor gekregen. Ik ben nu lid van verdienste. Ik ging altijd iedere zaterdag naar een wedstrijd, dan zag ik weer oude bekenden. Dat kan nu niet. Dat vind ik heel erg." ,,Op 16 december waren we zestig jaar getrouwd. Francien heet mijn vrouw. We hadden het vrij groot opgezet, in een ho tel, met de kinderen. We hebben twee dochters, vier kleinkinderen en twee ach terkleinkinderen. Maar er kon niks. Dat feest komt misschien nog wel. De kinde ren waren ons niet vergeten." Machtig uitzicht ,,We houden erg van beweging. Voor de gezondheid. Elke ochtend wandelen of op de elektrische fiets. Vaak samen. Vanoch tend was ik op de zeedijk bij Ritthem. 's Middags doe ik een rondje dorp. Ik ben geboren op Souburg. We wonen in een appartement aan de Wilgenstraat. Mach tig uitzicht. Je kijkt zo over de Wester- schelde. Ik maak foto's, dat is mijn hobby. Ik stuur bijna elke dag foto's naar Ver- zeeuwigd, van Omroep Zeeland. Ik kijk graag naar die grote containerschepen. En natuurfoto's. Het was geen fotoweer, maar vanmorgen heb ik er ook een paar gemaakt." ,,Het grootste probleem vind ik nu boodschappen. Dat vind ik eng. Mensen houden toch niet de anderhalve meter aan. We gaan 's ochtends vroeg en dan één keer per week. En ik ga langs de stal letjes aan de weg. Dan moet je wel klein geld hebben." zaterdag 9 januari 2021 GO VAN DE STRAAT Verhalen van mensen liggen op straat. Een verslaggever en fotograaf tekenen ze elke week op. Tekst Claudia Sondervan en foto Lex de Meester Geen voetbal, versc Locatie: Kanaalstraat, Oost-Souburg Tijdstip: 14.45 uur k

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37