'lill \ku n Boze Zanddijkbewoners krijgen uitleg ICOLIJN 1Bnm 5 I irR .mm ZEELANDHALLEN ÉÉN GROOT VACCINATIECENTRUM Het is een knap staaltje werk. In een dag tijd hebben vijftien standbouwers uit Zeewolde de Zeelandhallen gisteren omgebouwd tot een groot vaccinatiecentrum. Hier krijgen veel Zeeuwen de komende maanden hun historische anti-coronaprik. Nog wat laatste puntjes op de i en dan kunnen de eersten zich vanaf volgende week vrijdag laten inenten. Wie straks naar de Zeelandhallen rijdt moet kiezen: wil je je laten testen of vac cineren? Voor de teststraat rijd je met auto en al door de Zeelandhal len. Kom je voor de vaccinatie, dan rijd je naar een afgezet stuk par keerterrein, zet je je auto neer en loop je de Oosterscheldehal in. Fietsers en voetgangers zijn na tuurlijk niet vergeten, ook zij ko men uiteindelijk bij dezelfde in gang uit. Gastvrouwen en -heren vangen je op en checken allereerst of je alle papieren bij je hebt, zoals je identiteitsbewijs. Want als je die bent vergeten moet je terug naar huis. Is alles in orde dan loop je door naar een van de priklijnen. Na een allerlaatste check krijg je je vaccinatie. Het bewijs dat je bent geprikt, krijg je keurig op papier mee. Maar dan ben je nog niet klaar. Want na de inenting moet je H 9 «Er nog een kwartiertje wachten. Stel dat er bijwerkingen zijn, krijg je die direct na de prik. EHBO'ers en een toeziend arts houden onder tussen alles in de gaten. Dat wachten lijkt geen straf. Want dat doe je in vrolijk ge kleurde hokjes van waaruit je kunt zien hoe anderen het maken. ,,Als alles afgesloten is, heb je veel men sen nodig om toezicht te houden", vertelt Jan Ducaat, projectmanager van de Covid-vaccinatie. ,,Nu is het goed te overzien. Mocht er wat gebeuren dan is er een toezicht houdend arts en die kan snel ter plekke zijn." Na het wachten, loop je via een aparte uitgang de hal uit en verlaat je via een andere weg dan je binnenkwam het terrein. Komende vrijdag, 15 januari, om 8.00 uur, begint het circus. Dan zijn de mensen aan de beurt die werken in oudereninstellingen (zoals verpleeghuizen): een groep van pakweg 8000 Zeeuwen. Van hen hebben inmiddels zo'n 6000 een afspraak gemaakt. Het prikken gebeurt 7 dagen in de week van 8 tot 8. Per Als alles afgesloten is, heb je veel mensen nodig om toezicht te houden -Jan Ducaat, projectmanager m m 1 1 L ,-Wê priklijn worden 12 mensen per uur gevaccineerd. In totaal staan in de Oosterscheldehal 12 priklijnen naast elkaar; daarvan worden er in het begin 2 gebruikt. ,,We worden beperkt door de beschikbaarheid van het vaccin", zegt Ducaat. Het BioNTech/Pfizer-vaccin wordt in fases geleverd en vervolgens be waard in koelkasten bij de Zee landhallen. ZorgSaam ziekenhuis Op 25 februari is de vaccinatie van de mensen die werken in de oude- reninstellingen klaar, althans in de Zeelandhallen. Want ook in Zorg- Saam ziekenhuis in Terneuzen wordt gevaccineerd. Daar begint het op 25 januari en duurt het tot 3 maart. De priklijnen zijn daar drie dagen per week open: van maan dag tot en met woensdag. Zijn eenmaal de mensen uit de oudereninstellingen gevaccineerd, dan volgen degenen die werken in de gehandicaptenzorg en thuis zorg. Zij kunnen nu nog geen af spraak maken voor een vaccinatie via het landelijk callcentrum. Zo dra dat wel kan, stuurt hun werk gever een uitnodiging. Ook hier gaat het bij elkaar om pakweg 8000 Zeeuwen. Zijn de mensen die in de zorg werken ingeënt, dan volgen in de maanden erna mensen van 60 tot 75 jaar. Aanvankelijk zouden die door de huisartsen worden gevac cineerd. Maar het kabinet besloot afgelopen week dat ook via de GGD te laten gebeuren. Daarna volgen de mensen van 18 tot 60 jaar. Waaneer dat allemaal precies gaat gebeuren, hangt af van de be schikbaarheid van vaccins. Namens de overleggroep schreef oud-burgemeester Ton Verbree vo rige maand een brief aan Provinci ale Staten waarin hij de manier van werken 'chantage' noemt. Zo zou de provincie dreigen met het plaat sen van een damwand en geluids- scherm pal voor de huizen wanneer bewoners niet bereid zouden zijn om hun woning te verkopen. Zanddijkbewoner Wil Meijer, die namens alle bewoners zegt te spre ken, zegt dat buren door de indivi duele gesprekken die de provincie voert tegen elkaar worden opgezet. Ook vindt hij het niet juist dat de provincie nu al huizen wil kopen, terwijl Provinciale Staten nog ak- We hebben eerst individuele gesprekken gehad en nu volgt een bredere bijeenkomst koord moeten gaan met het defini tieve plan. ,,Het is bij de beesten af', vat hij de werkwijze samen. In een mail aan de provincie vraagt hij om een gezamenlijk ge sprek. Donderdag liet de provincie weten dat de omwonenden zijn uitgenodigd voor een bijeenkomst op 20 januari. Volgens Van der Maas gaat het om een voorlichtingsbij eenkomst die past bij het consulta tietraject. ,,We hebben eerst indivi duele gesprekken gehad en nu volgt een bredere bijeenkomst. Dat was ook al de planning en bedoeling." Van der Maas herkent zich abso luut niet in de verwijten van Meijer. Hij zegt dat zijn mensen juist goede, open en constructieve gesprekken hebben gevoerd. ,,Aan- wonenden hebben behoefte aan duidelijke informatie. Het voeren van de gesprekken is voor ons prio riteit nummer 1." Eerder nam de gedeputeerde na drukkelijk afstand van de suggestie dat de provincie de bewoners zou chanteren. ,,Er is totaal geen sprake van onder druk zetten", zei hij eind december. Meijer blijft overtuigd dat de pro vincie 'gemeen spel' speelt en voor spelt dat de kosten veel hoger uit vallen dan het afgeschoten duur dere poldertracé. BEVEILIGING HfftS *24-uurs meldkamer-service zaterdag 9 januari 2021 GO Zo gaat het prikken in zijn werk Jeffrey Kutterink Goes A De Zeeland hallen in Goes zijn omge bouwd tot een groot en kleur rijk vaccinatie centrum. FOTO'S MARCELLE DA- VIDSE r f j Kijk op de site bij /video Vaccinatiecentrum in de Zeelandhallen Alle Zanddijkbewoners krijgen over twee weken in Middelburg tekst en uitleg van gedepu teerde Harry van der Maas over de werkwijze van de provincie Zeeland. Een deel van hen ver wijt de provincie met intimidatie, chantage en misleiding de ver breding van de dijk tegen elke prijs door te drukken. Joeri Wisse Yerseke -Harry van der Maas, gedeputeerde end Lewestraat43,4481 BC Goes Kloetinge Tel. 0113 213 720 www.colijnbv.nl info@colijnbv.nl J INBRAAKBEVEILIGING A MELDKAMER PAC A TOEGANGSCONTROLE A ALARMOPVOLGING A BRANDBEVEILIGING A CAMERABEWAKING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33