Omarm die molens niet Boetes voor niet dragen mondkapje COCAINE IN ZEELAND Grote mond 2 Commentaar Een tsunami van zonneparken en windmolens dreigt het landschap voorgoed te verpesten. Deskundigen waar schuwen in de PZC voor de ingrijpende gevolgen van de energietransitie. Alleen al in Zeeland komen er nog honderden voetbalvelden zonnepanelen bij en tientallen grote windturbi nes. En dan hebben we het alleen nog maar over de periode tot 2030. Daarna gaat het gewoon door. Op deze groei is te weinig regie. Windmolenparken lijken zonder veel samenhang her en der op te duiken. Dat moet dringend beter. Deze waarschuwing komt eigenlijk te laat. Hoe is het moge lijk dat een regio als Twente nog vrijwel windmolenvrij is, terwijl verder overal al lang turbines staan? De verklaring is beleid. Regionale en lokale overheden zelf laten beslissen, zou goed zijn voor het draagvlak. De Zeeuwse energiestrategie bijvoor beeld is netjes besproken met alle belangstellenden. Maar het effect voor heel Nederland is dat je straks nergens meer om de molens heen kunt kijken. De windcorporaties zeggen dat het verdelen van het eigen dom - en dus ook het profijt - een goede manier is om draag vlak te houden. Daarin zit een perverse prikkel. Zo'n stimulans om windmolens neer te zetten verhoudt zich heel slecht tot het terugdringen van het energieverbruik. Het motto moet niet zijn: als we allemaal mee profiteren mag Nederland lelijk worden. Maar: als we allemaal minder energie gebruiken, zijn er minder zonneparken en molens nodig. Als we allemaal minder energie gebruiken zijn al die turbines niet nodig Het is niet de eerste keer dat in Middelburg mensen zijn beboet omdat ze zich niet aan de corona- regels hielden, wel was het de eer ste keer dat er mensen een boete kregen omdat ze geen mondkapje droegen. Zij moeten 95 euro beta len. Volgens de gemeente Middel burg hebben handhavers sinds de invoering van de mondkapjesregel op 1 december al verschillende ke ren gecontroleerd bij winkelcen trum Tref. ,,En ook al verschillende ALMANAK Bezoekjes aan de tandarts vindt die Hulstenaar van middelbare leeftijd helemaal niet erg. Re den: de assistente. Zij is een jonge, knappe, spring-in-het- veld die altijd in is voor een praatje. De Hulster patiënt mocht laatst weer plaatsnemen in de stoel en tot zijn vreugde keren gewaarschuwd", zegt woordvoerder Yfke Semeijn. ,,Maar na een aantal weken van waarschu wen komt toch een keer het mo ment om boetes uit te delen." Volgens de gemeente is de tijd van waarschuwen voorbij Tref is niet de enige locatie waar handhavers zijn. Ze zijn in de hele gemeente Middelburg, aldus Se- meijn, en zullen indien nodig handhavend optreden. ,,Wij zien natuurlijk ook liever dat mensen zich gewoon aan de regels houden en wij geen boetes hoeven uit te delen. Maar het is wel onze taak om op de coronaregels te handhaven." was zijn favoriete assistente er ook. En gezellig dat het weer was! De tandarts zelf, die al mi nutenlang klaar zat met zijn spiegeltje en zijn haakje, vond het gebep welletjes en besloot zijn patiënt op geheel eigen wijze het zwijgen op te leggen: ,,Mond OPEN!!" Koen Verhagen wil in Tweede Kamer HOEDEKENSKERKE Auto in de sloot, bestuurder weg SCHERPENISSE Minder kans op wateroverlast Acht Zeeuwen, onder wie zeven havenmedewerkers uit Vlissingen-Oost, blijven langer vastzitten op verdenking van grootschalige cocaïnesmokkel, witwassen, wapenbezit en deelname aan een criminele organisatie. Dat heeft de rechtbank vrijdagmiddag bepaald. Vrijwel alle havenarbeiders ontkennen betrokkenheid. ,,Ik stond als vuurwapengevaarlijk te boek. Onterecht." Het Openbaar Ministerie heeft de verdachten ingedeeld in drie groe pen, waarbij sprake is van meerdere dwarsverbanden. Van elke groep bestaat een apart dossier. Naast de acht verdachten is een negende persoon in beeld, van wie het OM vrijdag de naam nog niet wilde prijsgeven. 'We hebben een stempel' M.T. (25) uit 's-Heer Hendrikskin deren, A.T. (25) uit Oost-Souburg en R.A. (24) uit Goes baalden van de verhalen die deze week over de zaak Portunus verschenen in de PZC. Ze stip ten dat aan toen ze het woord kregen. ,,Hoe- wel de inhou delijke zaak nog niet is gevoerd is er al sfeervor ming. We heb ben al een stempel, er zijn camerabeelden getoond. Een medi aspektakel. Dat doet wat met me'', zei M.T. Hij en R.A. worden ver dacht van de smokkel van cocaïne en zouden lid zijn van een crimi nele organisatie. Beiden worden ook gelinkt aan vuurwapens die Ik heb geen afscheid kunnen nemen van mijn overleden vader zijn gevonden. ,,Ik word vastgehouden zonder dat er een greintje bewijs naar mij is te herleiden", reageerde A.T. Vol gens T. zijn er geen drugs bij hem gevonden, ook geen drugsgeld en beschikte hij ook niet over een pgp- telefoon. T. wil naar huis: ,,Ik heb geen afscheid kunnen nemen van mijn overleden vader. Thuis staat alles op zijn kop. Mijn vrouw staat alleen voor de zorg van ons doch- tertj e. Ik heb de helft van haar leven niet mogen meekrijgen. Ik weet niet eens of ze me herkent." Hij wil gaan werken in de zorg. 'Onterecht' Ook M.T. begrijpt niet waarom er een arres tatieteam naar zijn huis was gekomen. ,,Ik stond als vuurwa pengevaarlijk te boek. Onterecht." Hij ont kent dat hij iets met de smokkel te maken had en wil naar huis om voor zijn moeder te zorgen. Ook havenarbeider R.A. uit Goes vroeg om schorsing van het voorarrest. ,,Ik zit al 6 maanden vast. Mijn moeder zit thuis, in het huis waar ik ben opge pakt, ze is bang en alleen. Ik wil er graag zijn voor mijn kinderen en niet telkens oppasadressen voor ze zaterdag 9 januari 2021 II In het winkelcentrum aan de Pottenbakkerssingel in Middel burg zijn donderdag boetes uit gedeeld aan mensen die geen mondkapje droegen. Zij moeten 95 euro betalen. Wendy Wagenmakers Middelburg Tip? redactie@pzc.nl HULST Hulstenaar Koen Verha gen (49) is verkiesbaar voor de Tweede Kamer. Hij staat op een negende plek op de kandidaten lijst van Vrij en Sociaal Nederland (VSN). Volksbeweging VSN gaat aan de slag met door de partijleden aan te dragen thema's. De beweging maakt zich hard voor vrij heid, 'echte democratie' en ondernemerschap. Lijsttrekker is Bas Filip- pini, oud-voorzitter van Privacy First. Op plek twee staat partijvoorzit ter Anna Zeven. De derde plek is voor Willem Engel van Viruswaarheid. www.vrijensociaal.nl In de 's-Gravenpolderse- straat in Hoedekenskerke is in de nachtvan donder dag op vrijdag een auto aangetroffen in de sloot. De bestuurder is spoor loos. Rond 02.00 uur werd melding gemaakt van het eenzijdige onge luk. De politie, ambulance en de brandweer rukten uit. In de sloot troffen ze een zwaar beschadigde auto aan, maar een be stuurder was niet meer aanwezig. Door de brandweer is in de omge ving gezocht naar de be stuurder, maar tever geefs. Een bergingsbe drijf heeft de auto weg gesleept. De gemeente Tholen begint nog deze maand met verbetering van het riool in Scherpenisse. Om de kans op water overlast bij hevige buien te verkleinen, worden onder meer maatrege len getroffen in de Laban Deurloostraat en er wordt een extra af voerbuis aangelegd naar de sloot ten noor den van de Bakkersdijk. Bewoners die te maken krijgen met de werk zaamheden, krijgen een brief van de gemeente. Netwerkbedrijf DNWG is inmiddels begonnen met het vernieuwen van kabels en leidingen. In de strijd tegen drugssmokkel via de haven van Vlissingen pakte justitie op 1 juli 2020 tientallen mensen op. Dat gebeurde tijdens de grote operatie Portunus. Deze week brengen wij een serie verhalen van verslaggevers Bas Bareman en Eldridge Pentury over de ach tergronden van de smokkel. Tips? Mail naar: tipsoverdehaven@pzc.nl. Vandaag het laaste en zesde deel: de rechtszaak. 'Er is geen greintje bewijs tegen mij' Eldridge Pentury en Bas Bareman —Verdachte A.T.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30