Wie stuurt zieke jarige Maxx (3) een kaartje? Eis: vier jaar cel voor schietpartij Terneuzen 2 MAIKEL HARTE J Column Vroeger op school had ik we- leens discussie met mijn gymleraar als er hardloop wedstrijden waren. Ik eindigde vaak als een van de laatsten en werd dan gedubbeld door de voor ste. Ik vond dat ik dan wel kon stoppen, je wist toch al wie er ge wonnen had. Maar nee, dan moest je van de gymleraar toch nog een rondje, terwijl die anderen al klaar waren. Daar moest ik van de week aan denken, omdat ik las dat vac- cinproducent Curevac vrijwilli gers zoekt om deel te nemen aan hun vaccinonderzoek. Nu nog deelnemen aan een vaccinonder- zoek terwijl je weet dat er al twee goedwerkende vaccins zijn, is dat niet lullig? Ik vraag me bovendien of dat ethisch wel verantwoord is: nu mensen met een placebo in spuiten, terwijl er al een vaccin is. V" anderen stoppen met hun onder zoek en met zijn allen alleen dit vaccin produceren. De lockdown kost de Europese landen miljarden euro per week per land, geld kan geen rol spelen. Vaccinproducent Sanofi biedt al productiecapaciteit aan de winnaars aan. Nu is er te weinig vaccin en roept iedereen maar om voorrang. week hoongelach over zich heen omdat ze graag gevaccineerd wil len worden in verband met de Olympische Spelen. ,,Wie denken ze wel dat ze zijn? Wat mij betreft krijgen voetballers, wielrenners, tennissers en andere topsporters wél snel een vaccin, want als ik dan toch binnen moet zitten, heb ik in ieder geval wat om naar te kijken. DE STELLING Weekend: Ik stuur Maxx een kaartje Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters JANUARI 2026 Eelco van Hoecke op lijst JA21 Zeven inbraken in twee weken tijd VLISSINGEN Steek de open haard niet aan Maxx Gernaert heeft een andere jeugd dan veel andere kinderen. Vanwege zijn zeldzame ziekte kan hij niet met andere kinderen spe len. De speeltuin is ook al amper een optie. ,,Hij heeft een chronische granu- lomateuze ziekte (CGD)", legt zijn moeder Lina uit. Het is een zeld zame ziekte waar maar vijf op de miljoen aan lijden. De witte bloed cellen in zijn bloed zijn niet in staat schimmels en bacteriën te bestrij den. Zelfs de lucht die rond een bouwplaats hangt kan hem ziek maken. De houtsnippers onder speeltoestellen bevatten schim- mels. Daar kunnen we dus ook niet heen. Daarom zit hij nu in isolatie. Hij heeft al anderhalf jaar geen an dere kinderen gezien. Maxx zelf weet niet beter, hij is nog geen drie en het is zijn halve leven al zo." De zeldzame ziekte wordt alleen maar erger, wanneer er niks aan ge daan wordt. Uiteindelijk kunnen organen uitvallen. ,,In mei heeft Maxx een stamceltransplantatie ge kregen", vertelt zijn moeder. ,,Dat zou moeten helpen maar het is nog maar de vraag of het gelukt is." Een vriendin van de familie trok zich het lot van Maxx aan en zette een oproep op Facebook om hem op zijn derde verjaardag, vrijdag de 15e, te verrassen met zo veel mogelijk kaartjes. De oproep wordt al flink gedeeld. ,,Het was niet mijn idee", zegt moeder Lina er over. ,,Maar ik vind het wel hartstikke leuk voor Maxx." Kaartjes kunnen gestuurd wor den naar Maxx Gernaert, Van Cant- fortstraat 2b, 4537 PE, Terneuzen. De 21-jarige Terneuzenaar L. de B., die gisteren voor het hekje van de Middelburgse rechtbank zat had maar twee dingen te zeggen: ,,Ik heb er helemaal niets mee te maken en ik ben dan wel klein, maar niet 'de kleine'." Niettemin eiste officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk vier jaar cel tegen hem. De B. - alias 'de kleine' dus - wordt ervan verdacht een belangrijke rol te hebben gespeeld in de schietpartij op de avond van 12 januari vorig jaar in Terneuzen. Die avond zou 'de kleine' volgens een plan van J. van de L. uit Zierikzee beroofd worden van een partij wiet. Daarvoor had hij drie vrienden ingeschakeld, on der wie de Vlissinger A.H. Die zou voor vuurwapens zorgen. Maar Van de L. at van twee walletj es en seinde 'de kleine' in. Die had met H. nog een appeltje te schillen en was van plan H. van zijn vuurwapens te be roven. Het liep allemaal niet zoals verwacht. Het trio arriveerde in Ter- neuzen, reed naar de plaats waar de ripdeal zou plaatsvinden en werd daar onthaald op een kogelregen. De auto werd doorzeefd en H. werd ge raakt. H. werd later gewond in Hoofdplaat aangetroffen. Volgens de officier kon het niet anders zijn of De B. was de zoveel genoemde 'kleine'. Als hij niet zelf had geschoten had hij wel de regie gehad en bovendien had hij nog een appeltje met H. te schillen. Het voornaamste bewijs waren de ver klaringen van Van de L. en talloze appjes. Tevens had Van de L. op een foto De B. als 'de kleine' aangewe zen. De B.'s raadsman Mark Duns- bergen stelde dat zijn cliënt een deugdelijk alibi had en dat er diverse andere scenario's mogelijk waren geweest. Hij vond dat De B. moest worden vrijgesproken. Moderna niet gewoon tot winnaar uitroepen? Geef die twee honderd miljard of een ander bedrag waar ze tevreden mee zijn, laat al die trouwens ook. Hoe schandalig en bedroevend de rellen van de Trump-aanhangers ook mogen zijn, het leverde woensdagavond wel toptelevisie op die even niets met corona te maken had. Daar kon geen Netflix tegenop. Ik wilde er niets van missen, ik ben echt naar de koelkast heen en weer ge rend. Mijn gymleraar zou trots zijn geweest. Kunnen we Pfizer en Moderna niet tot winnaar uitroepen? zaterdag 9 januari 2021 Vooral de topsport kreeg van de Reageer op pzc.nl Gisteren: Een bestorming van het parle ment is in Neder land ondenkbaar 960 stemmen HEIKANT Statenlid Eelco van Hoecke uit Heikant wil de Tweede Kamer in voor de nieuwe partij van Joost Eerdmans en Annabel Nanninga. Hij staat op nummer 15 van de kandi datenlijst. Van Hoecke was net als de oprichters van JA21 actief lid van Forum voor Democratie. Na de crisis in de partij zegde hij zijn lidmaatschap op en stapte hij over naar Partij voor Zeeland. Ook Xander Eversdijk uit Hulst staat op de lijst van JA21, op num mer 27. Hij stond in 2019 ook op de kieslijst van FvD in Zeeland, maar greep naast een zetel, omdat Martin Bos meer voor keurstemmen had. VLISSINGEN Inbrekers hebben de laat ste veertien dagen toe geslagen in zeven win kels in Vlissingen en Oost-Souburg. De politie roept mensen op om alert te zijn en verdachte situaties via 112 te mel den. Vanaf eerste kerst dag tot en met gisteren werd ingebroken in vier winkels in Vlissingen aan de Paauwenburgweg, Paul Krugerstraat, Schel- destraat en Walstraat. In dezelfde periode waren er drie inbraken bij win kels in Oost-Souburg aan de Kanaalstraat. De in braken werden rond mid dernacht of in de vroege ochtend gepleegd. De buit bestond meestal uit geld en artikelen uit de winkelvoorraad. Het is dit weekend niet verstandig om de open haard aan te steken. Door gebrek aan wind en matige luchtkwaliteit kan de houtrook blijven hangen in woonwijken. Mensen met longklach ten kunnen overlast er varen. Dat meldt Weer- online. „Wanneer je mist ziet weet je al di rect dat het niet ver standig is om de open haard aan te steken. De houtrook zal net zo ge makkelijk als de mist blijven hangen", aldus Jaco van Wezel, meteo roloog van Weeronline. Zondagavond begint het een beetje te waaien. Zo veel mogelijk verjaardags kaartjes voor Maxx' derde ver jaardag, dat is de bedoeling. Want makkelijk heeft de jonge Terneuzenaar het niet gehad het laatste jaar. Guido van der Heijden Terneuzen Ad Roos Middelburg Uitspraak 22 januari Maxx Gernaert. foto lina gernaert Kunnen we BioNTech/Pfizer en Dat had ik woensdagavond JULLIE HEBBEN TOCH EEN APPLE CAR JAWEL, MAAR HET OPLAARSNOER IS WEER KAPOT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2