'VVV weg? Dan glazen kubus voor de kerk ook weg' 7 TERNEUZEN DERDE APOTHEEK Terneuzen heeft weer een derde apotheek binnen de grenzen. Christel Duerinckx van apotheken Reynaert en Nobel in Hulst waagt de stap, met Lienke Oostvogels als beherend apotheker. ,,In Terneuzen is behoefte aan een extra apotheek." Twee inrichters waren gisteren nog volop be zig de laatste hand te leggen aan de nieuwe loot aan de stam van Duerinckx, gevestigd aan de Zel- denrustlaan 20. ,,Eén apotheek per achtduizend inwoners is ongeveer de norm", geeft de eigenaresse aan. ,,En met drie apotheken zit Terneuzen daaraan." De gekozen locatie is volgens Duerinckx ook ideaal. ,,De andere apotheken zit ten in het noorden en het midden van Terneuzen, wij zitten in het zuiden én, helemaal mooi, vlak bij het ziekenhuis van ZorgSaam." Duerinckx had nog een andere reden om zich eveneens in Ter- neuzen te vestigen. Zij bedient met een collega-apotheker uit Oostburg alle vestigingen van Tra gel Zorg en de ZorgSaam- verpleeghuizen. ,,Het is logistiek gemakkelijker dat wij nu ook een apotheek in het midden van Zeeuws-Vlaanderen hebben. Hoe ven we niet meer steeds heen en weer te rijden." 'Gezond en Leven' is de nieuwe apotheek aan de Zeldenrustlaan gedoopt, naar het gezondheids centrum dat is gepland in het Pat- tistpark, op de vroegere locatie van verpleeghuis Ter Schorre aan de Westerschelde. Ook daar komt een apotheek. Vier jaar geleden is die aanbesteed. Duerinckx won, maar het gezondheidscentrum laat nog wel even op zich wachten. ,,We zijn alvast naar Terneuzen geko men om er te blijven." Vol vertrouwen, maar ook met pijn in het hart heeft Duerinckx haar tweede, jonge apotheker Lienke Oostvogels (30) aan de ves tiging in Terneuzen 'afgestaan'. Zij woont in Terneuzen, dus dat komt goed uit. Oostvogels is Terneu- zense, studeerde farmacie in Utrecht en keerde in 2015 terug naar Zeeuws-Vlaanderen. ,,Ik vond het zeker leuk in de grote Eén apotheek per achtduizend inwoners is ongeveer de norm stad", zegt ze over die keuze, ,,maar mijn vriend woonde hier. En gelukkig, nadat ik was afgestu deerd, zocht Christel net een tweede apotheker voor Reynaert in Hulst. Zo'n vacature moet er ook maar zijn." Nieuwe ideeën wilde Duerinckx met een pas afgestudeerde collega binnenhalen. Zelf koos ze in 1986 als Belgische doelbewust voor een baan in Nederland, na afronding van haar studie in Antwerpen. „Apotheken zijn in Nederland groter. Er komen veel meer men sen en je hebt meer contact met zorgverleners. Dat sprak mij aan. En de apotheker in Hulst die mij aannam, wilde graag een Belgi sche collega. In België werd je toen al meer opgeleid om aan de balie te staan. Apotheker zijn is zo veel meer dan een doosjesschuiver." Oostvogels: „Klantgerichtheid zit inmiddels ook wel ingebakken in de opleiding in Nederland. De apotheker die alleen in zijn kan toortje zit, is echt verleden tijd." Duerinckx nam in 1998 de apo theken in Hulst over. Ze koos er voor zelfstandig te blijven en niet te verkopen aan een grote organi satie als BENU. ,,Ik ben graag on dernemer én wil als apotheker het verschil maken, zodat mensen be wust met medicatie omgaan." In het pand waarin apotheek Gezond en Leven is gekomen, zat eerder, vanaf eind 2017, een vesti ging van BENU, waartoe ook de twee andere apotheken in Terneu- zen behoren. Vorig jaar juni ging het filiaal Zeldenrustlaan dicht. 'Jammer', luidden in één woord de commentaren op Facebook. Due- rinckx ziet daarin haar keuze be vestigd. ,,Er is dus vraag naar een derde apotheek in Terneuzen." Guido van der Heijden Terneuzen GroenLinks was nooit gelukkig met de glazen kubus voor de Grote Kerk. Toenmalig GroenLinks raads lid Peter Clijsen keerde zich in 2013 fel tegen de bouw. In de schrifte lijke vragen die GroenLinks nu aan het college van B en W stelt, herin nert Ernst Jonker toenmalig wet houder Van Hulle eraan dat het gla zen gebouwtje destijds zo werd ge bouwd dat het ook weer zonder schade aan de kerk verwijderd kan worden. ,,Het weer verwijderen van het gebouw zou passen in het streven van Terneuzen om het winkeloppervlak terug te brengen", zo oppert Jonker. Ieder zijn meug Met het vertrek van de VVV is het gebouwtje leeg komen te staan. Aad Versteeg mag er met zijn Cap tain's Cabin zijn nautische antiek zaak drijven tot er een andere huur der is gevonden. Wat Cor Verlinde, voorzitter van de Stichting Behoud Grote Kerk Terneuzen betreft mag Versteeg blijven zitten en hoeft het glazen gebouw niet weg. De aanbouw is eigendom van de stichting. ,,Ieder zijn meug", zegt hij over mensen die de kubus ontsierend vinden. ,,Liefst verhuren we het weer. Het is een goede locatie voor wie in de toekomst de rol van de VVV over neemt." Hoe de functie van de vertrokken VVV wordt overgenomen en waar toeristen hun informatie vandaan halen, daar werkt wethouder Jack Begijn aan. ,,Er is veel digitale infor matie. Maar we blijven wel inzetten op fysieke informatiepunten." Be gijn denkt hierbij aan het Portaal van Vlaanderen maar ook aan an dere locaties zoals musea, winkels en horeca. ,,De beheerders van de informatiepunten worden de toe komstige gastvrouwen en -heren met kennis over de streek. We voor zien die locaties ook van informa tiemateriaal. We stappen ook afvan de naam VVV. We gaan over op het meer internationaal bekende Tou rist Information.'' zaterdag 9 januari 2021 VL 'Hier is behoefte aan, zeker weten' Harmen van der Werf Terneuzen -Christel Duerinckx, apotheker eigenaresse Als het aan Ernst Jonker, voor zitter van de Terneuzense GroenLinksfractie ligt, kan het glazen gebouwtje tegen de Grote Kerk in de Noordstraat weer ontmanteld worden. Rf VAR ROSUVA Tantopr sACUB Apotheker-eigenaresse Christel Duerinckx (links) en apotheker Lienke Oostvogels in de gloednieuwe, derde apotheek van Terneuzen aan de Zeldenrustlaan. foto peter nicolai Het VVV-kantoor in Terneuzen. GroenLinks zag het graag weer verdwijnen. foto pzc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 134