7 BINNENSTAD NIEUW ACTIEPLAN Ondanksde inspanningen loopt de leegstand in de binnenstad van Goes op. Een kleine elf procent van de winkel- en horecapanden staat op dit moment leeg. Nieuwe plannen om dat te veranderen, zijn in de maak. HIER KOMT zomer 2021 O N DERDELENHUis goes Ondertussen blijven we doorgaan met het benaderen van on dernemers'', zegt Al bert Boonman van de gemeente Goes. Deze strategie - ook wel actieve acquisitie genoemd - heeft de af gelopen jaren vruchten afgewor pen, zo vertelde Boonman don derdag tijdens een commissiever gadering, waarin raadsleden wer den bijgepraat over de aanpak van de leegstand. Ondernemers die bijvoorbeeld ergens anders al een winkel hebben, worden persoon lijk benaderd met de vraag of ze zich (ook) in Goes willen vestigen. ,,En omdat je niet met lege handen wil komen, kunnen we ze dan een jaar vrijstelling van de reclamebe lasting aanbieden'', zegt Boon man. Hij benadrukt dat alle activitei ten die betrekking hebben op de aanpak van de leegstand door de gemeente worden ontplooid en dus niet door Goes Marketing, de organisatie waarvoor hij en collega Tom de Koning ook een deel van de week werken. ,,Daar is wel eens verwarring over. Maar Goes Mar keting is er enkel voor het organi seren van evenementen en het promoten van de binnenstad.'' We bieden nieuwe ondernemers een jaar vrijstelling van reclamebelasting aan Het benaderen van potentiële middenstanders voor Goes is één van de maatregelen die vijf jaar ge leden werden bedacht om de leeg stand aan te pakken. Boonman zegt dat het lastig is om in cijfers uit te drukken hoeveel onderne mers met deze koers zijn binnen gehaald. Het is volgens hem altijd een samenloop van omstandighe den. ,,Maar uiteindelijk vestigen ondernemers zich natuurlijk niet in Goes omdat ze ons zo aardig vinden.'' Dat de leegstand in de binnen stad oploopt, is natuurlijk geen probleem van Goes alleen. Zowat alle steden hebben ermee te ma ken, niet in het minst door de op lopende onlinebestedingen van de consument. In 2016 stond volgens Locatus - een organisatie die de leegstand in heel Nederland bij houdt - 8,4 procent van de winkel en horecapanden in het centrum van Goes leeg. In de jaren erna is dat opgelopen. In 2020 was het 10,7 procent. Volgens eigen cijfers van de gemeente, waarbij het centrum iets kleiner wordt beschouwd, is er zelfs een leegstand van 14,4 pro cent. Al met al staan pakweg 50 panden in de binnenstad leeg. In een nieuw plan voor de bin nenstad, dat momenteel in de maak is, zal de aanpak van de leeg stand een belangrijk onderdeel vormen. Boonman kan nog niet alles verklappen, maar duidelijk is wel dat het kleiner maken van het winkelgebied een mogelijkheid is die wordt onderzocht. De focus komt wellicht ook te liggen op het aantrekken van jonge onderne mers. ,,Want het winkeliersbe stand is nu aardig vergrijsd'', zegt de gemeentelijke binnenstadsma nager Carolien Eijkelenboom. ,,We denken dat het voor jonge be zoekers van de stad juist leuk is als er ook jonge ondernemers zitten.'' In de tussentijd gaat het benade ren van potentiële middenstan ders gewoon door. Waar nodig worden mensen die in Goes een winkel willen openen, geholpen. ,,Het komt vaak voor dat we met mensen langs leegstaande panden in de stad lopen om te kijken wat het best past bij hun budget of bij wat ze willen verkopen'', zegt Boonman. De website startjewinkelin- goes.nl biedt een overzicht van alle leegstaande panden. zaterdag 9 januari 2021 BE Steeds meer leegstand in Goes Rob Paardekam Goes - Albert Boonman Bff/sroil Het is niet alleen kommer en kwel. Het al lang leegstaande 'Kijkshop-pand' aan de Ganzepoortstraat krijgt weer invulling. Leegstand op de hoek van Klokstraat en Lange Vorststraat. fotos marcelle davdse Een leegstaand winkelpand in de Lange Vorststraat in Goes. Aan de kade staat onder meer het voormalige pand van Honeypie nog altijd leeg. MCE 200? oHH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 132