Geen tweede ontsluiting transferium 7 Een camping in de Serengeti in Tanzania werd het niet, maar 20 jaar later komt de wens van Sijmen Plomp dan toch eindelijk uit: een eigen horecazaak, in Scharendijke. MOLEN DE LELIE PANNENKOEKEN Ja, er blijven pannenkoeken op het menu staan. ,,Maar ik wil ook een broodje en tosti's kunnen ser veren voor de lunch of een sateetje voor mensen die geen pannenkoek lusten." Samen met zijn echtgenote Ca rin Koekoek (,,We zijn allebei uit 1965") overlegt Sijmen Plomp hoe ze hun eigen, nu nog gesloten, pannenkoekenrestaurant willen gaan vormgeven. Ze mogen zich sinds 23 december officieel eige naar noemen van het etablisse ment aan de Kloosterweg in Scha- rendijke. Het restaurantinterieur is over genomen, maar er is nog geen per soneel, geen molenaar voor de bij behorende molen De Lelie en nog geen bier van de tap. Plomp en Koekoek zijn druk in overleg met leveranciers en er lopen sollicita tiegesprekken. Plomp denkt drie koks nodig te hebben. ,,We willen een homogeen team kunnen vor men, dat straks in goede harmonie kan werken." Plomp en zijn vrouw wonen nu nog in Scherpenzeel en voorlopig zijn ze nog niet van plan om te verhuizen. ,,Eerst maar eens kijken hoe alles loopt. Carin is onderwij zeres op een basisschool en heeft daar haar werk. Het restaurant is iets van mij, dus ik zal zes dagen in de week in Zeeland zijn." Molenaar De vorige eigenaren van het res taurant vormden een team van molenaar en pannenkoekenbak ker. Dat is nu niet het geval. ,,Ik ben geen molenaar en Carin heeft nooit in de horeca gewerkt", zegt Plomp. Hoewel Koekoek in eerste instantie op de achtergrond blijft, denkt ze er wel over om een mole- naarscursus te gaan volgen. ,,Ik wil wel graag weten hoe alles werkt." Carin zei: ga gewoon kijken. Ik liep binnen en werd gelijk vrolijk van hoe het eruitzag Plomp zal in de bediening aan de slag gaan en dat is iets wat hij vroeger ook al gedaan heeft. ,,Ik heb de hotelschool gedaan. Als 25-jarige jongen werkte ik in hotel Krasnapolsky in Amsterdam, niet ver verwijderd van Beursplein 5, waar de effectenbeurs zit. Dat had ook mijn interesse en toen ze iemand zochten op de beursvloer, solliciteerde ik. Tot mijn verras sing werd ik aangenomen." Zo bleef Plomp jaren actief in het ver mogensbeheer. Tanzania Vorig jaar stapte hij daaruit om zich weer te richten op zijn wens om een eigen horecazaak te begin nen. Die wens uitte hij voor het eerst in 2000. ,,Ik zag een tented camp in Serengeti te koop staan. Dus wij stapten op het vliegtuig naar Tanzania om daar te gaan kij- ken." Het werd het uiteindelijk niet. Toch bleef de horeca trekken voor Plomp. Ditmaal bleef het vi zier op Nederland gericht in de zoektocht naar een horecabedrijf. Vrolijk Toen ze pannenkoekenrestaurant Molen De Lelie te koop zagen staan, vonden Koekoek en Plomp aanvankelijk Zeeland te ver weg. ,,Het kwam wel steeds terug in mijn hoofd en toen zei Carin: ga dan gewoon een keer kijken. Ik liep binnen en werd gelijk vrolijk van hoe het eruitzag. Het is heel netjes achtergelaten door Martin en Jonna (van der Steen, de vorige eigenaren, red.)." De aanleg van een tweede in- en uitrit van het transferium via de Stoofweg in Renesse stond aanvan kelijk voor vorig jaar op de begro- ting, als sluitstuk van de herinrich ting van het dorpshart. Naarmate dat moment dichterbij kwam, ont stond binnen de gemeenteraad twijfel over nut en noodzaak van deze maatregel. Bovendien waar schuwen omwonenden voor ver- keersonveilige situaties met fiet sers, wanneer het in die hoek veel drukker wordt met auto's. Het plan is nu voor de eerstkomende vijfjaar in de ijskast gezet. De raad ziet meer heil in een ver betering van de bestaande toegang van het gratis parkeerterrein aan de Roelandsweg. ,,Voortschrijdend in zicht", zegt verkeerswethouder An- kie Smit daarover. De gemeente laat onderzoeken of met een rotonde de doorstroming van het verkeer aan die kant van Renesse geholpen is. Blijkt dat haalbaar, dan wordt eind volgend jaar met de aanleg begon nen en kan de rotonde voor het Op een later moment kunnen we bekijken of alles bij elkaar voldoende is nieuwe toeristenseizoen van het jaar daarna z'n doel dienen. ,,We gaan ook de bebording aan passen, groot en duidelijk aangeven dat je het beste op het transferium kan parkeren, en nemen nog wat aanvullende maatregelen om zoek- verkeer zoveel mogelijk te voorko men", zegt Smit. ,,Op een later mo ment kunnen we dan weer bekij ken of alles bij elkaar voldoende is en of er niet alsnog een tweede ont sluiting moet komen. De dorpsraadsleden Prins en Geurtsen maken in een brief aan college en raad duidelijk niets op te hebben met de hele gang van za ken. Ze storen zich aan het feit dat de gemeente hen vooraf niet heeft gehoord of geïnformeerd over de koerswijziging en de focus op de Roelandsweg. ,,Dit zegt wat ons be treft wel wat over de wijze waarop besluiten worden genomen." Dorpsraad, ondernemers en ge meente zijn wel unaniem tevreden over de afsluiting van de Hogezoom voor gemotoriseerd verkeer. Afge- lopen zomer werd de proef op de som genomen en gaandeweg de grootste knelpunten opgelost. Dat Dit zegt wel wat over de wijze waarop besluiten worden genomen betekent dat de Hogezoom van 1 april tot 1 november tussen de kerk- ring en Jan van Renesseweg op nieuw wordt afgesloten. In juli en augustus is tussen 10 en 22 uur ook fietsen daar niet toegestaan en is de straat exclusief voor voetgangers. zaterdag 9 januari 2021 Niet de Serengeti, wel Scharendijke Valeska Nastaly Scharendijke Plomp hoopt op 1 maart de deuren te kunnen openen van Pannen- koekenhuys De Molen, voorheen Molen De Lelie, in Scharendijke. Sijmen Plomp en Carin Koekoek voor hun pannenkoekenrestaurant en de bijbehorende molen De Lelie. foto sandra schimmelpenninck - Sijmen Plomp De dorpsraad van Renesse hecht sterk aan een tweede toe gang tot het transferium. Alleen zo wordt het verkeer serieus weggehouden uit het centrum en kan het dorp optimaal profi teren van de uitgevoerde herin richting, is de veronderstelling. Voorzitter Frans Prins en be stuurslid Hans Geurtsen vinden het daarom ongehoord dat de gemeenteraad de extra ontslui ting op de lange baan schuift. Marcel Modde Renesse - Ankie Smit - Frans Prins en Hans Geurtsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 130