Mannen moeten ook handen wassen vóór het plassen, is het niet? Mijn voetbalclub bezorgt mij zo veel verdriet, wat vindt u daarvan? JOOST MAG 'T WETEN Ik kan alleen uit eigen ervaring spreken. U kunt niet van mij eisen dat ik een enquête ga houden over het wassen van handen, vóór en na het gebruik. U zwijgt namelijk over allerlei andere zaken waarvoor handen en piemel ook gebruikt kunnen worden in relatie met elkaar. Laat ik om het netjes te houden een machinist citeren die tegen een lichtmatroos ooit zei: 'Jonge man, je kunt hem hier op het schip misbruiken, je kunt hem gebruiken en je kunt ermee plassen. Mijn advies: gulden middenweg! Ik kan me wel heel hygiënisch voordoen maar ik ben het nooit geweest. ik heb het ook van anderen ten aanzien van mezelf nooit geëist. Lang geleden haalde met carnaval een meisje mijn piemel, ik hou uw woord gemakshalve maar aan, uit mijn broek en paste een Thaise massage toe. Ik herinner me niet dat ik toen gezegd heb: 'Wil je eerst even je handen gaan wassen'. Laat ik het maar ronduit bekennen: er zijn tijden geweest dat ik mijn handen niet eens waste na het plassen. Dus om hier een vrome doktersvinger te gaan heffen: nee. Het coronavirus eist terecht dat ik mijn handen was en me voorzichtig uitdruk. Maar anders zou ik zeggen: 'Die bacteriën van u kunnen me gestolen worden'. Ik moet u een beetje troosten is mijn indruk. Ik heb alleen schrale troost in voorraad maar dat is ook troost. Een wielersupporter heeft het nog veel moeilij ker. Coureurs gaan maar een jaar of tien mee en dan moet je weer op zoek naar een nieuwe kampioen. In mijn jonge jaren was Jan Janssen mijn held. Ik huilde toen hij in 1968 de Tour won. Die liefde heb ik daarna nooit meer voor een andere coureur kunnen voelen, die was opgebruikt. Een paar jaar geleden kwam ik Janssen tegen. Hij begreep wat ik bedoelde en bood zijn verontschuldigingen aan. Maar ik geef toe: ook voetbalsupporters hebben hun tranen. Zoals u al zegt: ze worden voortdurend teleurgesteld, om niet te zeggen belazerd door hun club. Als je partner je zou flikken wat een voetbal club met je doet, bleefje geen dag langer thuis. Maar over de hele wereld kunnen clubs zich voort durend misdragen. Volgende schrale troost: u deelt uw verdriet dus met vele miljoenen in binnen-en buitenland. Heb ik nog iets voor u in de aanbieding, sup porter uit het zuiden des lands? Slechts dit: beeldt u zich eens in dat u supporter zou zijn van een club uit het zuiden van Rotterdam. Troost genoeg zo? Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (78) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Ik vind het vreemd dat mannen hun handen alleen wassen na het plassen. Je hebt overal met je handen aangezeten, dan moet je plassen en ja hoor: alle bacteriën belanden op je piemel. Was dus ook je handen vóór het plassen maar dat wordt je als kind niet geleerd! Wat vindt u? Ik ben fan van een voetbalclub uit het zuiden des lands die mij keer op keer teleurstelt en mij eerder ergernis en verdriet bezorgt dan vreugde. Elke zondagavond zit ik met een rotgevoel voor de buis. Wat vindt u ervan dat ik mijn stemming zo laat beïnvloeden door hun prestaties? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 123