De dag begint bijna en draagt beloftes in zich, nieuwe avonturen, tegenslag misschien, maar ook mooie dingen. De berm is een beetje wit van de lichte nacht vorst. En dan zie ik, dwars door de takken van de kale bomen heen, een volmaakte oranje bol tevoorschijn komen. Mooie winterdagen hebben we hier in Nederland niet zoveel. Maar op heldere dagen als vandaag is de schoonheid van de buitencategorie. Ik kijk uit over een weiland met schapen. De warmte van hun wollen vacht dampt in het tegenlicht. De hemel boven me kleurt van zachtroze naar goudgeel. Als beroepsreiziger verlang ik al maanden naar nieuwe avonturen in het buitenland, maar nu even niet. Zodra de laatste slierten nevel zijn verdwenen en het daglicht het landschap heeft ingekleurd, ga ik terug naar de boerderijlodge, een modern appartement dat in een 19de-eeuwse boerenschuur is gebouwd. Er staat een ontbijt klaar met producten uit de directe omgeving: melk, yoghurt, eieren, brood en kaas van boer Olde Olthuis uit een verderop gelegen boerderij in Beuningen. Er zijn geen vastomlijnde plannen voor de dag. We hebben alle tijd. Nooit eerder was Nederland zó mooi als tijdens het afgelopen coronajaar. Bloggers, vloggers, reisschrijvers en programma- makers buitelden over elkaar heen om het eigen land op te poetsen tot de prachtigste plek op aarde. Ik vond dat op z'n minst nogal naïef. Nederland is mooi. Nu en toen we nog zorgeloos in het vliegtuig stapten voor een weekendje Barcelona of een rond reis door Zuidoost-Azië. Op social media zag ik een overdaad aan foto's voorbijkomen waarbij Nederland als een avontuurlijke bestemming werd gepresenteerd. Compleet met aardse tinten (dankjewel filter) en de suggestie van uit gestrektheid, wildernis en eenzaamheid. Maar hoe fantastisch mooi Nederland ook kan zijn, die leegte klopt niet. En het idee van woestenij nog minder. ZATERDAG 9 JANUARI 2021 39

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 119