MENEER MEVROUW HAMERSMA Bietensalade met kervel te inventariseren. Ik wist daar in bijvoorbeeld cabernet franc, de enigszins intellectuele mop perkont uit de Loire. Maar der gelijk rood schenk ik het liefst bij warme bereidingen van de knol. In dit geval week ik uit naar pinot noir. Zo 'bootst' biet de wat aardse smaak na die je ook wel in rode bourgogne tegenkomt. Maar ook grenache (gar- nacha) maakt vanwege zijn zoete sappigheid en milde tan- nines deel uit van de bietgene- ratie. Opvallend was echter dat Ju de Vie, een vin de France waarin grenache slechts een klein deel uitmaakte van een blend met marselan, merlot en mourvèdre, zich nadrukkelijk in de kijker speelde. Zou het komen doordat wijnmaker Julien Mus eerder ervaring met pinot noir had opgedaan in Bourgogne? Ik noteerde: 'Ju de Vie. Hap, knap en levenssap. Een groot rood fruitfeest.' Zelfs de biet kreeg er nog wat extra kleur van. (voorgerecht, 2 personen) 200 ml extra vergine olijfolie 100 ml balsamicoazijn 150 g crème fraTche 1 el kappertjes 2 rauwe rode bieten, geschild en fijngeraspt V rode kool, kern verwijderd, in heel dunne reepjes 1 kleine rode ui, in dunne ringen 2 bosjes kervel, alleen de blaadjes zeezout en versgema len witte peper Bereiding Gooi alles in een kom en bewaar een paar blaadjes kervel. Meng de boel met je handen. Breng op smaak met zout en witte peper en garneer met de kervel. Africola Duncan Welgemoed. Fontaine Uitgevers (€30) Online Vinos Divertidos 2017, Garnacha- Teta de Vaca, Somontano, Spanje. €8,85 (rood) lekkersapje.nl Supermarkt Bourgogne 2018, Pinot Noir 'Vieilles Vignes', Frankrijk. €7 (rood) Coop, Deen, Dekamarkt, Dirk van den Broek, Hoogvliet, Jan Linders, MCD, Poiesz, Spar, Vomar Speciaalzaak Domaine de la Graveirette 2018, Ju de Vie, Vin de France, Frankrijk. €10,49 (rood, biologisch- dynamisch) Grapedistrict ZATERDAG 9 JANUARI 2021 37

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 117