'De eerste keer dat ze op mijn schouder klom en ik me realiseerde dat ze bij me zou blijven, vergeet ik nooit meer bracht een Nala-kalender 96.000 pond op, dat voor honderd procent naar goede doelen ging. Ons verhaal inspireert anderen ook een dier op te vangen ofhulp te bieden aan een dierenopvang. Door dit werk heb ik overal vrienden gemaakt. Het is een vreemde ervaring dat er soms midden in de nacht ineens iemand bij mijn tent staat, alleen maar omdat diegene met ons op de foto wil. Dat is oké. Nala en ik hebben het naar ons zin - en zolang zij gelukkig is, ben ik het ook.'' ,,Nala is natuurlijk een prachtige kat, en er zijn niet veel katten die op je schouder zitten terwijl je fietst. Daarnaast merk ik dat volgers mijn gevoel voor humor waar deren. Het is denk ik vooral het positieve verhaal dat mensen raakt. Als je het nieuws volgt, komt er zo veel ellende voorbij. Wij delen bovenal een vrolijke, hoopvolle boodschap.'' Je schrijft ook dat je voor het eerst ,,Ik vertrok met het plan de wereld over te fietsen, maar inmiddels heb ik een groter doel. Samen met anderen heb ik al heel wat bereikt: wereldwijd dieren geholpen, mensen bij elkaar gebracht, een beetje blijdschap toegevoegd aan de wereld. Nu is er ook nog een boek uit. Dat is niet niks. Verder ben ik nog dezelfde Dean, hoor: rustig en ingetogen. Sowieso komen de mensen meestal niet voor mij, maar voor Nala. Zij is de beroemdheid van ons tweeën. Ik ben slechts haar bodyguard.'' ,,Die eerste keer dat Nala op mijn schouder klom en ik me realiseerde dat ze bij me zou blijven, vergeet ik nooit meer. Maar er zijn zo veel meer mooie momenten geweest. Ik hou van dit leven; van het ontwaken, op de fiets klimmen en niet weten wat er die dag gaat gebeuren, wie ik zal ontmoeten. Zodra het kan, fiets ik naar Polen en vervolgens door Rusland naar Japan en Thailand. Ik ben een nomade, dus als het vijfjaar duurt, duurt het vijfjaar, en als ik er tien jaar voor nodig heb, kost het tien jaar. Het gaat om de reis. Maar voorlopig zijn we nog hier en moeten we het doen met wandelingetjes en kleine fietstochtjes. Dus Nala zal me zo langzamerhand wel een beetje zat beginnen te worden, haha.'' NALA'S Oponthoud Dean Nicholson is op weg naar Azië, maar vanwege corona op dit moment gestrand in Oostenrijk. Wat raakt mensen zo aan jullie verhaal? in je leven trots bent op jezelf. Wat is je mooiste herinnering? Nala's wereld verschijnt op 4 februari bij uitgeverij Boekerij, €20. ZATERDAG 9 JANUARI 2021 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 111