'DE REACTIES WERDEN STEEDS POSITIEVER' O mxs mm ,,In 2015 kreeg ik van Blind Walls Gallery de opdracht iets te doen met i? een muur in het steegje Achter de Lan ge Stallen. Destijds was het een fiet senstalling, vroeger stonden hier paar den. Met die context ben ik gaan tekenen en zo ontstond vanzelf de ludieke mix van heden en verleden: op de ene muur zie je een ruiter op een fiets, op de andere een fietser op een paard. Ik wilde de tekeningen per se met een kwast op de muren zetten. Dat vind ik netter en goede latex blijft ook langer mooi. Bovendien vind ik het leuker om zo te werken dan met een spuitbus. Mijn stijl is grafisch, vrolijk en speels, mijn kleurgebruik warm en contrastrijk. Ik heb de schets eerst op schaal gemaakt en met een raster overgezet. Toen ik eenmaal aan de slag ging, heb ik 'm met een beamer op de muur geprojecteerd. Paarden leken me nogal lastig om uit de losse pols te ma ken. Ik ben er een dag of vier mee bezig geweest. Toen ik net begon, hadden mensen nog geen idee wat het zou worden. Er stonden alleen grove lijnen en vlakken op de muur. Naarmate duidelijker zichtbaar werd wat ik aan het maken was, wer den de reacties van omstanders posi tiever. Deze mural zit een beetje verstopt in een steegje en voor een deel van de schildering moet je omhoogkijken, wil je 'm zien. Hij gaat aardig op in de omgeving, vind ik. Ik vind het tof om een straat of hoek een heel ander aanzicht te geven met een mural en iedereen die langskomt ermee te ver rassen.'' in de wijk Strijp-S. iC^: - Ilse Weisfelt (32) is ontwerper en illustrator. In Bre da maakte ze een schildering over twee muren. Het maakt deel uit van Blind Walls Gallery, een soort straatmuseum met meer dan tachtig muurschilderingen. Meer streetart in Breda is te zien op blindwalls.gallery Amsterdam Voor het bekijken van streetart in Amsterdam zijn drie routes uitgezet. Je vindt ze op def-shop.nl/streetart-map- amsterdam Eindhoven In designstad Eindhoven is de meeste streetart te bewonderen Routes door de hele stad vind je op de website cangallery.nl/street-art-tour. Tot slot een tip voor mensen die al die spectaculaire buiten kunst vanuit huis willen bekijken: kijk eens op streetartcities.com. Je kunt daar een stad naar keuze, in binnen- en buitenland, intypen en via een interactieve kaart kijken welke murals waar te zien zijn. 24

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 104