Dichter en verenprikker stellen Schorenaren voor een raadsel Landelijk bekende kledingwinkel Shoeby opent vestiging in Goes Meer ruimte nodig voor woningbouw in Borsele 7 Besluit valt eind deze maand Dat is wat het Reimerswaalse col lege van B&W betreft de uitkomst van de allesbepalende puzzel voor de toekomst van het dorp. Als de gemeenteraad later deze maand dit advies overneemt, is dat vooral voor de voetbal-, tennis- en ijs- en skee lervereniging een domper. Zij wil len graag middenin het dorp blij ven. Met de aankoop van het naast gelegen veilingterrein zou de VV Krabbendijke op heel korte termijn Huizen, scholen en supermarkt op oude veilingterrein het zo vurig gewenste derde veld kunnen aanleggen. Wethouder Kees Verburg (PvdA, sport) ziet verplaatsing van het sportcomplex naar de westrand als de beste optie. De exacte locatie zou later dit jaar worden gekozen. ,,Het is geen geheim dat het college de voorkeur heeft voor de locatie naast laatste fase van woonwijk Roze- boom." In het verleden drongen co alitiepartners SGP en Leefbaar Rei- merswaal aan op verplaatsing van de sportvelden naar de Schapen- dijk. Daar heeft de gemeente al grond in bezit en het ligt verder van de nieuwbouwwijk. De sportclubs vinden dit vanwege de afgelegen ligging de slechtst denkbare optie. Een maand geleden presenteerde het college nog vijf toekomstscena rio's voor Krabbendijke aan de ge meenteraad. Daarin werden de ge volgen geschetst van mogelijke an dere keuzes. Zoals de uitbreiding van de sportvelden naar het vei lingterrein in combinatie met de bouw van een nieuwe wijk en ba sisscholen aan de oostkant van het dorp (Meiboom). Deze optie is voor de voetbal gunstig, maar ook finan cieel heel aantrekkelijk. Het levert geld op, terwijl het scenario dat het college nu adviseert een slordige 2,5 miljoen euro kost. Goed nieuws Als de gemeenteraad het advies van het college opvolgt, is dat goed nieuws voor de Julianaschool. Het oude pand kan dan al aan het eind van het schooljaar tegen de vlakte en plaats maken voor nieuwbouw. Tijdens de bouw krijgen de kinde ren van de reformatorische school les in een noodgebouw op het voor malige gasfabriekterrein (Plan Kel ders). De tijdelijke huisvesting kost een half miljoen. Een flink bedrag, maar altijd nog de helft goedkoper als het oude plan om de units op het bouwterrein te plaatsen. De gemeenteraad vergadert dins dag tijdens een digitale bijeen komst over de toekomstplannen van Krabbendijke. Voorzitter Kees Hoekman van VV Krabbendijke heeft aangekondigd in te spreken. Eind deze maand valt het defini tieve besluit. Willem Adriaansens Schore Honderden, zelfs duizenden veren hangen in de afrastering op het fietspad langs de Westerschelde. Over een afstand van een paar ki lometer lang, van de voetbalvelden van Hansweert tot aan het praat huisje bij Schore zijn er veren in de palen en in het prikkeldraad ge prikt. Heel veel fietsers en wandelaars hebben het verschijnsel de afgelo pen maanden al gezien. Maar slechts weinigen weten het ver haal er achter. Verantwoordelijk voor al die ve ren is Rima Ventevogel uit Schore. Zij loopt daar al jaren haar 'rondje met het hondje'. ,,Één van mijn honden, Hibi, was al behoorlijk oud", vertelt Ventevogel. ,,En daar door ook niet zo meer zo snel, waardoor ik vaak stond te wach ten. Als ik dan stond te wachten zag ik een veertje liggen en stak ik die in een paal. Gewoon omdat ik dat leuk vond." Later kreeg de Schoorse er nog een hond bij. ,,Een heel drukke herder uit de opvang die zwaar be schadigd is. Die werd helemaal hy per als ik iets van de grond pakte. Daarom ben ik het juist nog meer gaan doen, zodat zij er aan kon wennen dat ik dingen van de grond pakte. Dat zoiets niet eng en spannend was. Dat heeft ge werkt. Nu vind ze het niet meer raar als ik iets van de grond op pak en blijft ze rustig." Ter nagedachtenis De eerste veren prikte Ventevogel al begin 2020. En ze gaat er voorlo pig gewoon mee door. ,,Kort ge zegd: ter nagedachtenis aan mijn overleden hondje. Want op een gegeven moment is Hibi dood ge gaan en ben ik dat voort gaan zet- ten als herinnering aan haar. Het is alleen erg jammer dat er iemand is die de veren er weer uit trekt." Is Ventevogel dan ook de maker van de gedichten die aan dezelfde hekken zijn gehangen? De gedich ten die getuigen van een grote liefde voor de Schelde? ,,Nee, dat ben ik niet. Eerlijk ge zegd weet ik ook niet wie die mys terieuze Il Scaldamore is. Ik doe die veren al vanaf februari vorig jaar en pas veel later hing er opeens een gedicht bij de overgang. Dat was een gedicht met 'wie steekt die ve ren?' Later heeft die persoon er meer opgehangen. Maar wie dat doet, ik heb geen idee." Geruchten Inmiddels gaan er wel geruchten rond wie Il Scaldamore (De Schelde-liefde?) is. Die bereiken ook Ventevogel. ,,Iemand dacht te weten dat het een vrouw is uit Hansweert met een bruine labra dor. Hij had die vrouw foto's zien maken en dat zouden precies de foto's zijn die bij de gedichten han gen." Regiomanager Marga Verhagen- Blom van Shoeby vertelt dat de ke ten Goes al langer in het vizier had. ,,En we hadden onze zinnen ook gezet op het pand aan de Grote Markt. Het winkelende publiek komt daar van alle kanten aangelo pen en met de vele horeca die er zit, is er altijd reuring." Verhagen houdt nog een kleine slag om de arm als het gaat op de openingsda tum, maar waarschijnlijk opent Shoeby in Goes eind april de deu ren. Het wordt, na Hulst, de tweede vestiging in Zeeland. Eer der zat er ook winkel in Terneu- zen. Die werd gerund door een franchisenemer. ,,Die in Goes wordt een eigen vestiging", vertelt Verhagen. Middelburg Volgens Verhagen liggen de pan den voor een keten als Shoeby niet voor het oprapen in Goes. ,,Wij hebben toch wel een bepaald aan tal vierkante meter nodig", zegt ze. ,,Terwijl in Goes toch veel wat kleinere pandjes te huur staan. We zijn blij dat we nu een mooi onder komen hebben gevonden." Shoeby is overigens ook in Middelburg op zoek naar een geschikt pand op een winkel in te beginnen. Bij de komst van Shoeby naar Goes heeft ook de organisatie Goes Marketing een rol gespeeld. ,,Wij benaderen proactief onderne mers", zegt Tom de Koning. ,,Shoeby hebben we een keer een gratis plek op de kerstmarkt aange boden om zo contact te leggen en de keten warm te maken voor Goes." Shoeby heeft al tientallen vestigingen door heel het land. Wie de kaart bekijkt, ziet dat Zee land nog een beetje een witte vlek is. HEINKENSZAND De bevol king van Borsele is gegroeid in plaats van gekrompen zoals was voorspeld. En dat wakkert de vraag naar huizen aan, stelt het CDA. De partij vraag om meer flexibiliteit als het gaat om woningbouw. ,,De Randstad is overvol en daar kunnen mensen moeilijk een huis vinden. En door co rona gaan mensen veel meer thuis werken", betoogde Niels Kampstra van het CDA. Dan weegt volgens hem de afstand tot het werk minder zwaar en daar moet Borsele op kunnen inspelen. ,,Niet dat we in ie- dere kern maar flink huizen moeten bouwen, maar we moeten flexibeler kunnen rea geren." Hij noemde als voor beeld Lewedorp waar jongeren graag een betaalbaar huis willen, maar ook de bouw van tiny houses of een 'knar- renhof' voor senioren. Hier voor is wel de medewerking nodig van de provincie Zee land. Daarom diende Kamp stra tijdens de raad een motie in om de wethouder op te roe pen om met de provincie te gaan praten over deze kansen voor Borsele. Hij kreeg hier voor steun van de hele raad. vrijdag 8 januari 2021 'Sportclubs toch naar rand dorp' De Julianaschool mag op haar huidige stek blijven, de sport clubs verhuizen naar de west rand van Krabbendijke. Het voormalig veilingterrein en de oude sportvelden worden de ko mende fase ingevuld met een supermarkt, vijftig nieuwe hui zen én een brede school voor de andere twee basisscholen. Joeri Wisse Krabbendijke Wie prikt toch al die veren in de hekken langs de Schoorse Zee dijk? En wie is die mysterieuze 'Il Scaldamore', die zijn gedich ten langs hetzelfde fietspad op hangt? Zijn het meerdere men sen of gaat het om één en de zelfde persoon? Het leegstaande voormalige pand van Cool Cat aan de Grote Markt in Goes krijgt weer invul ling. Kledingwinkel Shoeby opent er een vestiging. Rob Paardekam Goes Kilometers lang hangen er alleen maar veren aan het hek langs de Westerschelde bij Schore. foto JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52