WIM HOFMAN Aanloop verkiezingen 2021 4 9 NÏeüVE OUDERE^PAKTy (?#PZU6 2@2. «V, il Iet het oog op de landelijke verkie zingen willen we hierbij de aan dacht vestigen op enkele nieuwe partijen die als vanzelfsprekend onderge sneeuwd dreigen te raken. Vandaag vragen wij aandacht voor de nieuwkomer: de Ou derenpartij 80 Plus. De opkomst voor de oprichtingsvergade ring van de Ouderenpartij 80 Plus kan, an ders dan die bij de tot mislukken ge doemde Ouderenpartij 70 Plus, bij voor baat een succes genoemd worden. De gemiddelde leeftijd van de aanwezi gen ligt hoog. Het oudste lid dat zich heeft laten inschrijven is van 1844 en heeft, naar zijn zeggen als jonge man nog de slag bij Catalafimi op Sicilië (1870) meegemaakt. Hij was als aanhanger van Giuseppe Gari baldi een van de duizend roodhemden die bij Marsala landden. Hij droeg een rood sla- gershemd, maar hij had geen laarzen en ging blootsvoets en bij het bestormen van een heuvel verloor hij een voet. Hij liet tijdens de vergadering zijn voet zien en we bewonderden hem. Later, zo vertelde hij, was hij ooit in Milaan en hij hoorde en zag Benito Mussolini zijn be ruchte toespraken houden. Hij schafte zich toen een zwart hemd aan en verwijderde het rode hemd. In de Tweede Wereldoorlog verloor hij zijn andere voet, die wij ook mochten zien. Na de oorlog zwierf hij door Europa als verkoper van roomijs en was ook een tijdje schoorsteenveger en kwam zo in Neder land terecht, waar men hem wel geksche rend Zwarte Piet noemde. Hij herinnert zich de Noodwet Ouderdomsvoorziening van 1946 en trok gretig van Drees. Hij heeft dus op de keper beschouwd echter niet eens zo heel lang een vast inkomen en zijn rug is nog recht. Dit in tegenstelling tot de leden van de partij die vroeger ambtenaar zijn geweest. Ambtenaren en vrouwen Partijleden die ambtenaar waren, zijn stuk voor stuk gebogen en lijken stokoud. De een is nog krommer dan de ander. Het krom zijn is het gevolg van het kromliggen. Hun hele leven, zeggen ze, hebben we krom gelegen. En, vragen ze zich nu af: waarom eigenlijk? Goeie vraag. Daarom zijn ze lid van onze partij geworden in de hoop dat de partij eindelijk eens uitkomst biedt. En hoop. En een antwoord op al hun vragen. En een mooie grijze toekomst. Het moge duidelijk zijn dat ook vrouwen lid van 80 Plus zijn. Je moet scherp kijken, want ze vallen niet op. Onze partij is niet voor ongelijkheid, al zijn mensen niet ge lijk. Ze tellen mee, de vrouwen en zitten doorgaans goed in hun vel. Vrouwen beta len overigens evenveel contributie als mannen. Wij, van 80 Plus zijn niet gek. Stokken Valt wel op dat veel leden (7) met de rolla- tor naar ons congres zijn gekomen of een wandelstok hanteren. We tellen zeker een dozijn wandelstokken. De stokdragers zijn trots op hun wandelstok die soms gewoon krom, maar nogal eens mooi versierd is. De knop is meestal heel opvallend, soms zwaar verzilverd en hij heeft dan de vorm van een dierenkop. We zien een vogelkop met lange snavel, de kop van een haze windhond, van een gaviaal en we stellen vast dat het karakter van de drager en de dierenkop verrekte veel op elkaar lijken. Met de dierenpartij, hoe sympathiek en beestachtig ook, hebben we overigens niets, maar we houden alles open en we willen geen hond slaan. Jongste, nog geen 20! Het jongste lid van onze partij 80 Plus is nog geen twintig: een jonge vrouw die achteruit wil komen in de wereld en een grote capaciteit heeft om terug te kijken met een ongeëvenaard historisch vermo gen. Ze is van de Generatie Nix en weet al les van economisch verval. De treurige ge volgen daarvan zijn duidelijk op haar ge zicht af te lezen, vandaar dat ze uitstekend als boegbeeld voor onze partij zou kunnen dienen. Daar denken wij over na voor zover dat in ons vermogen ligt. Wordt vervolgd BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Parkeren Betaald parkeren (krant 28 decem ber) in de gemeente Veere domi neert het nieuws. Maar ik mis als inwoner van Koudekerke-Dishoek iets: hoe nu verder met het grote p-terrein van Wielemaker? De enige plek waar straks nog gratis geparkeerd kan worden. Dat gaat een hotspot worden. Is de ge meente in overleg met de familie Wielemaker? Anders zou ik snel beginnen met het verbreden van de strandovergang bij Dishoek. Ruud Jobse, Koudekerke Hulpverleners 98 procent van de stemmers op de stelling Wie geweld tegen hulpverle ners gebruikt moet de cel in, is het met deze stelling eens (krant 24 december). Dat zegt iets over hoe beu en bezorgd men is over het geweld tegen hulpverleners. Voor deze mensen is er een moge lijkheid om hun stem om te zet ten in een actie. Ga naar de petitie: 'Minimumstraffen bij geweld te gen beroepen met publieke taken' op petities.nl en ondersteun de petitie met uw handtekening. De initiatiefnemers van deze petitie willen een drempel opwerpen te gen het toenemende geweld tegen hulpverleners door de invoer van een minimumstraf van vier we ken hechtenis. Met zo'n mini mumstraf wordt de animo om ge weld te gebruiken, wellicht in de kiem gesmoord. Peter van Zalen, Oost-Souburg Jeugdwet De meest diep snijdende toepas sing van de Jeugdwet is de uit huisplaatsing van kinderen (krant 22 december). Opvoeders zijn vaak geen partij voor de gecertificeerde instellingen en de Raad voor de Kinderbescherming. Wie toetst hun werkwijze? In laatste instan tie de rechter, maar die functio neert net als bij de toeslagenaffaire marginaal. Welke ouder is in staat de opvattingen van Kinderbe scherming te weerstaan? De rijks overheid dumpt de financiële uit- voering bij de gemeente, maar die moet in veel gevallen betalen en mag de instelling, de kinderbe scherming en de rechter niet toet sen. Door die bepalingen van de Jeugdwet moet de gemeente beta len. De gemeente is in dit slecht werkende systeem de dupe en u als inwoner betaalt hiervoor ste vig. Is er een andere oplossing? Ja laat de gemeente (die betaalt) zelf verantwoordelijk zijn voor de in houdelijke toets. Die moet dan langs de bestuurlijke weg haar werk verantwoorden zonder lan delijke politiek en raden. Wim Bartels, Arnemuiden Vaccinatie (2) De laatsten zullen de eersten zijn! Na alles wat gezegd en geschreven is over de vaccinatie, wil ik ook wel eens een positief geluid de wereld in sturen. We zijn met zijn allen keien in het negatief bekriti seren van mensen die snoeihard werken om zaken voor elkaar te krijgen. Alle landen om ons heen zouden het beter voor elkaar krij gen dan ons land, maar we verge ten dat er hier een hele andere be- sluitstructuur heerst. Laat die mensen nu eens doen wat ze moeten doen in plaats van ieder een ter verantwoording te roepen. Ik ben er van overtuigd dat we nog wel eens één van de eerste landen zijn die de klus geklaard hebben. Guus de Block, Terneuzen Asscher Wie kent hem niet, PvdA-voor- man Asscher. Als een duveltje uit een doosje, was hij na vier weken onzichtbaar te zijn geweest, ineens weer zichtbaar in het par lement (krant 6 januari). De com missie van de kinderopvangtoe- slagaffaire had namelijk terecht geconcludeerd, dat Lodewijk me deschuldig was aan het ontstaan van het geheel. Dan blijf je even onzichtbaar. Leg je kritiek uit je eigen partij, om terug te treden als lijsttrekker, naast je neer. Nee, Lodewijk ging los op minister Hugo de Jonge. Die had er een bende van gemaakt. Lodewijk was helemaal vergeten, dat hij als minister van Sociale Zaken, sa men met zijn partner in crime Jette Klijnsma een onherstelbare bende had achtergelaten. Veel kwetsbare en gepensioneerde personen in ons land plukken nog dagelijks de zure vruchten van zijn snoeiharde beleid. D. Derks, IJzendijke vrijdag 8 januari 2021 GO De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Agres tegen een am- bulance- mede werker (geën- sce- neerde foto). FOTO LEX

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37