Corona eist recordaantal slachtoffers in Zeeuwse verpleeghuizen Bram Houg krijgt een tweede kans Goesenaar staat drie jaar na debuut weer bij 'The Voice' zeeland 8 Het stalen dek van de nieuwe Dokbrug in Vlissingen is gisteravond gelegd. Volgende week volgen de hameitorens, de draagconstructie waarop de balk met het contragewicht voor de ophaalbrug zit. De brug vervangt binnenkort die over de Koningsweg in Vlissingen. Op de onderkant wordt nog een gedicht van Wim Hofman aangebracht, zodat automobilisten iets te lezen hebben als ze moeten wachten voor het scheepvaartverkeer. FOTO LEX DE MEESTER Volgens Angela Bras, bestuurder bij SVRZ die namens de verpleeg- en verzorgingshuizen spreekt, be vestigen de cijfers de zorgelijke si tuatie in Zeeland. ,,We zien een heel divers beeld. Er zijn locaties waar gelukkig nog steeds geen be smettingen zijn geweest. Of zorg centra die net besmettingen achter de rug hebben en de maatregelen weer op kunnen heffen. Helaas zien we ook een aantal locaties met nieuwe besmettingen. Deze week is er een forse uitbraak in zorgcen trum de Zoute Viever in Oost Souburg van WVO Zorg. Door de recente uitbraken zijn er toch meer besmettingen dan vorige week." Grote impact De sterfgevallen waren in de ge meenten Vlissingen (5), Veere (3), Terneuzen (3), Schouwen-Duive- land (2), Sluis (1) en Reimerswaal (1). Bras: ,,Er zijn de afgelopen week veel bewoners overleden aan het virus. Dat vinden we ontzet tend verdrietig en heeft grote im- pact op de familieleden en zorg- medewerkers." Er kwamen de afgelopen week in totaal 38 nieuwe besmettingen aan het licht. Dat zijn er 21 meer dan in de voorafgaande week. Die toename is mede toe te schrijven aan de uitbraak in Oost-Souburg. Meer dan de helft van de besmet ting was namelijk in de gemeente Vlissingen, waartoe Oost-Souburg behoort. In de gemeenten Borsele, Goes, Kapelle, Middelburg en Noord-Be veland werden geen nieuwe be smettingen gevonden. In de ver pleeghuizen in de gemeente Ter- neuzen werden 5 besmettingen vastgesteld, in Reimerswaal 4, Hulst 3, en in Tholen, Sluis en Veere 2. Het aantal nieuwe be- smettingen ligt wel lager dan in midden december, toen binnen twee weken meer dan honderd Dat veel medewerkers snel gevaccineerd kunnen worden, geeft hoop op betere tijden verpleeghuisbewoners positief testten op corona. Woordvoerder Bras: ,,We doen er alles aan om meer besmettingen te voorkomen. Dat veel medewer- kers snel gevaccineerd kunnen worden, geeft hoop op betere tij den. We hopen natuurlijk heel erg dat hierdoor het aantal besmettin gen gaat dalen." Vanaf 15 januari worden medewerkers van zorgin stellingen gevaccineerd. Dat ge beurt in de Zeelandhallen in Goes en in ziekenhuis ZorgSaam in Ter- neuzen. 307 besmettingen In totaal is tijdens de tweede golf bij 307 Zeeuwse verpleeghuisbe woners corona geconstateerd. Van hen zijn er inmiddels 178 hersteld. De cijfers zijn afkomstig van Al- lévo, Cederhof, Cedrah, Cleijen- borch, Eilandzorg, Schutse Zorg Tholen, SVRZ, Ter Weel, WVO Zorg, ZorgSaam en Zorgstroom. It I vrijdag 8 januari 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Tehuizen tellen 15 sterfgevallen De afgelopen week zijn in Zee land 15 bewoners van verpleeg huizen met een coronabesmet ting overleden. Dat is het hoog ste aantal sterfgevallen in één week tijdens de tweede corona- golf. In totaal zijn sinds 1 okto ber in de provincie 59 verpleeg huisbewoners aan de ziekte be zweken. Theo Giele Middelburg - Angela Bras, SVRZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29