Jonge Zweed Jesper Karlsson in 20 Oude bekenden voorzien match tussen Ajax Kort Doping Misidjan half jaar naar PEC Virgil Misidjan (27, foto) verlaat het Duitse 1. FC Nürnberg voor PEC Zwolle. De vleugel aanvaller zet zijn handtekening onder een contract tot eind dit seizoen. Misidjan, ge boren in Goirle, debuteerde in 2012 voor Willem II in het betaalde voetbal. Twee jaar later vertrok hij naar de Bulgaarse topclub Ludogorets. Misidjan stond sinds 2018 bij Nürnberg onder contract. Alweer nieuwe leider Dakar De Argentijn Kevin Benavides heeft giste ren de vijfde etappe bij de motoren in de Dakar Rally gewonnen. De Honda-rijder nam ook de leiding in het klassement, waar mee hij al de zesde leider wordt in Saudi- Arabië. Hij nam de leiding over van de Fransman Xavier De Soultrait. Nederlander Paul Spierings kwam pas een kleine 2 uur na de winnaar als 42e aan in Al-Qaisumah. H i Villa-Liverpool is onzeker Het is hoogst onzeker of het bekerduel tus sen Aston Villa en Liverpool in de derde ronde van FA Cup vanavond doorgaat. De thuisclub uit Birmingham is zwaar getrof fen door het coronavirus. Aston Villa, de ploeg van oud-Ajacied Anwar El Ghazi (foto), laat weten dat een groot aantal spe lers en stafleden positief getest is. De wed strijd Southamptom - Shrewsbury Town gaat morgen zeker niet door, wegens een co- ronagolf bij Shrewsbury Town. Flitsen Diallo Maanden Met het aantrekken van Sébastien Haller (26) onderstreept Ajax dat alles moet wijken voor de landstitel. De vraag is nu vooral of de nieuwe recordaankoop de gehavende koploper naar het heilige doel zal gidsen. Dat Ajax' beoogde topspits al in de eerste week van het nieuwe jaar in Amsterdam arriveerde voor een medische keuring, lag eind vorig jaar nog niet in de lijn der verwach ting. Niet dat een nieuwe aanvals leider niet op het verlanglijstje stond. Maar mede door het grote omzetverlies, die verband houdt met corona en de lege stadions, zag Ajax daar in de zomer al van af. Erik ten Hag voorspelde voor de teleurstellende jaarafsluiter bij Willem II bovendien een rustige transferperiode, ook omdat doel witten in de winter vaak lastiger te halen en in te passen zijn. Wel be nadrukte de coach meermaals dat Ajax in de breedte nog kwetsbaar is. ,,Wij hebben geen zestien top-top- spelers", klonk het. En vanwege de blessures van een aantal basisspe lers: ,,Als we met deze groep in ja nuari moeten spelen, dan wordt het wel pittig." Maar na de kalkoen en de oliebol len nam de ziekenboeg van Ajax nog altijd zorgwekkende vormen aan. Davy Klaassen en Noussair Mazraoui hervatten de training, maar Ten Hag weet inmiddels dat Lassina Traoré en David Neres nog even zoet zijn met hun kwetsuren. Ook de volgende opties zijn niet beschikbaar. Talent Brian Brobbey herstelt en als klap op de vuurpijl viel Klaas-Jan Huntelaar deze week uit. Voor Ajax werd het wel heel ris kant om, met hoge, eerste hordes en de hete adem van vooral PSV in de nek, de rit uit te zingen. Als Ajax voor één scenario doods benauwd is, is het wel dat de schaal niet in Amsterdam blijft. De ambi tieuze plannen staan of vallen met het kampioenschap. Dan gaat Ajax weer het miljardenbal in, krijgt de selectie weer de weerstand waar de club naar smacht en de directie de centen waarmee de kloof naar de concurrenten blijft groeien. Of het nu de bestuurstafel, de boekhou ding of het trainingsveld betreft, Als Haller niet de ideale spits voor Ajax is, vraag ik me af wie dat wel is Al vanaf zijn eerste eredivisiewed strijd tegen Sparta heeft Jesper Karlsson er in Pierre van Hooijdonk een fan bij. De Zweedse aanvaller was die oktobermiddag op Het Kas teel, die voor AZ overigens een dra matisch einde kende (4-4 na een 0-4 voorsprong), niet minder dan een openbaring. Met twee punt gave assists was hij een prima op- volger van Oussama Idrissi die op die bewuste dag naar Sevilla werd getransfereerd. Karlsson is daarna doorgegaan met het geven van as sists en maakte ook zelf doelpun ten, al stokte de productie in de maand november enigszins. Feyenoord-legende Van Hooij- donk haalde Karlsson van de week in de media nogmaals aan als een speler op wie we moeten letten in de januarimaand vol ontmoetingen van de topclubs. ,,Omdat hij levert, net als Steven Berghuis.'' En dat klopt. Van alle zomeraan- winsten van de vier topclubs duldt Karlsson (22) alleen Antony van Ajax voor zich. Die leverde zeven assists en zes doelpunten. Karlsson kwam tot vijf assists en evenveel goals. De Braziliaan was dan wel weer meer dan zeven keer zo duur dan de Zweed. Gerenommeerde spelers als Davy Klaassen en Mario Götze, die Karlsson de komende tijd tegenkomt op het veld, houdt hij aan de vooravond van de top- maand achter zich. Rendement Juist vanwege dat specifieke rende ment handelde AZ het afgelopen jaar snel op de transfermarkt, zo be nadrukt technisch directeur Max Huiberts. ,,We hadden Jesper al lan ger op het oog, maar in zijn laatste jaar bij Elfsborg ging zijn rende ment ineens snel omhoog. Op dat moment hebben we toegeslagen, terwijl er al andere Nederlandse en Quote van de dag 'Na drie seizoenen in Odense is het tijd voor een nieuw avontuur.' vrijdag 8 januari 2021 GO VOETBAL RALLYSPORT - »r* 1 VOETBAL Trainer Zinédine Zidane zit morgen moge lijk niet op de bank als Real Madrid op be zoek gaat bij Osasuna in La Liga. Iemand uit de directe omgeving van de Franse coach is positief getest op corona. Zidane moet zich nu zelf ook laten testen. Stefano Denswil (27) keert tijdelijk terug naar Club Brugge. De koploper van België huurt de Neder landse verdediger voor de rest van het sei zoen van Bologna. De oud-Ajacied speelde tussen 2015 en 2019 al voor Club Brugge. De 20-jarige tennisster Day- ana Ya- stremska uit Oekraïne is voorlopig ge schorst na een positieve do- pingtest. De nummer 29 van de wereld testte eind no vember positief bij een controle buiten de wed strijden om. Amad Diallo (18, foto) heeft bij Man United een contract tot medio 2025 ondertekend. De Ivoriaan komt van Ata lanta en zou 21 miljoen kosten, exclusief 20 miljoen aan bo nussen. I Vier maanden nadat hij was ontslagen, is trainer Roberto D'Aversa terug bij Parma. De Italiaanse club verkeert in de gradatiegevaar en ontsloeg gisteren Fabio Liverani 'Hij heeft alles om bij Ajax te slagen' Johan Inan Amsterdam Goed voor de verkiezing van doelpunt van het jaar: de formi dabele omhaal waarmee Sébas tien Haller onlangs voor West Ham United scoorde tegen Crystal Palace. Inzet: Haller bij FC Utrecht in 2016. foto's getty IMAGES, GERTJAN KOOIJ - Hans van de Haar o a 0) In 'Super Januari' kan de Zweed Jesper Karlsson (22) een wapen zijn voor AZ. Hij is nu al de op één na beste aanwinst bij de top 4, 'heel opportunistisch en met veel zelfvertrouwen'. Nik Kok Alkmaar Handbalster Tess Wester vertrekt bij de Deense club Odense.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20