Nieuwe Goese Lidl is open: 'hier kun je prima afstand houden' Goes gaat gronden van toekomstig bedrijventerrein wellicht onteigenen Gemeente zoekt oplossing Restaurant Zeeuwse Hemel in Zierikzee maatje groter 7 Joeri Wisse Kruiningen De financiering van het zwembad is een heet hangijzer in de Rei- merswaalse politiek. Jarenlang kreeg de stichting bovenop de vaste subsidie van vier ton een 'eenmalige' bijdrage van 40.000 euro. Wethouder Kees Verburg (PvdA, sport): ,,Vorig jaar heeft de gemeenteraad gezegd: dit is de laatste keer." Ondanks dat hij het bestuur waarschuwde geen reke ning meer met die toelage te hou den, stond het extra bedrag toch in de begroting voor 2021. Gat van 40.000euro Omdat het college van B&W de opdracht van de gemeenteraad niet wil negeren, is de begroting afge wezen. Gevolg: een gapend gat van 40.000 euro. Dat komt op het meest ongeluk kige moment. Het zwembad sloot 2019 af met een tekort van 25.000 euro en een negatief eigen vermo gen van een halve ton. Verburg: ,,Door de slechte zomer van 2019 waren er veel minder bezoekers in het buitenbad. Daarnaast was het binnenbad een tijd gesloten door de verbouwing." De balans over 2020 is nog niet opgemaakt, maar ziet er nog veel slechter uit. Door de lockdowns was het bad maanden dicht. In de zomer mochten veel minder kaart- j es worden verkocht, maar was wel meer personeel nodig. ,,De corona- schade is 75.000 tot 100.000 euro. Dat loopt nog op, omdat het bad nu dicht is en voorlopig zeker niet vol ledig open zal gaan. Het is afwach ten hoe de rijksoverheid daarmee omgaat", aldus Verburg. De wethouder wil Den Inkel niet aan haar lot overlaten. Het zwem bad moet sowieso, als het weer mag, open zijn. Het college ver goedt het tekort over 2019 en geeft voor 2021 alvast een voorschot van 50.000 euro. Daarmee zijn de zor gen niet voorbij: ,,Er moet wel een structurele oplossing komen." Be tekent dat tóch meer subsidie naar Gaat Reimerswaal op zoek naar een andere exploitant? het zwembad? Of gaat Reimers- waal net als buurgemeenten op zoek naar een andere exploitant, bijvoorbeeld een landelijke speler? ,,Dat zou een optie kunnen zijn. We sluiten niets uit." Stichtingsvoorzitter Ko van den Griek ziet uit naar een 'constructief gesprek'. Hij stelt dat de stichting in vergelijking met buurgemeen ten voor relatief weinig geld het zwembad exploiteert. ,,Wij maken nette en transparante begrotingen. Maar als het veertien dagen regent in het buitenseizoen, komt er een stuk minder geld binnen." Op het probleem van het gat in de begroting reageert hij zolang de gesprekken gaande zijn nuchter. ,,Wij hebben het geld niet. Als jouw portemonnee leeg is, houdt het voor jou ook op hè." De nieuwe Lidl, de tweede vesti ging van de Duitse keten in Goes, opende gisterochtend de deuren. Hij staat op het terrein aan de Mar conistraat waar tot drie jaar gele den nog de Gamma zat. Lidl sloopte het oude pand van de bouwmarkt en bouwde er in ra zend tempo een moderne super markt voor terug. Julia Bognar uit Goes is er blij mee. In haar vorige woonplaats Zierikzee woonde ze vlak bij een vestiging van Lidl en kwam ze daar vaak. ,,Maar nu woon ik in Goes-Zuid, dus was het niet zo lo gisch om helemaal naar de Lidl in de Goese Polder te gaan'', vertelt ze. ,,Maar deze tweede vestiging ligt veel dichterbij, dus ik ga hier zeker vaker komen. Ik ging tot nu Er wordt geen tabak meer verkocht in de nieuwe vestigingen toe vaak naar de Dirk, maar die winkel vind ik best krap en be nauwd. De nieuwe Lidl is ruim en overzichtelijk. Je kunt hier gemak kelijk anderhalve meter afstand houden, ook als het drukker is.'' Wie in de tweede Goese vesti ging denkt een pakje shag of siga- retten te kunnen kopen, komt be drogen uit, want er worden geen tabakswaren verkocht. ,,Dat doen we in geen enkele vestiging meer die we nieuw openen'', zegt een woordvoerster. ,,Ook in steeds meer bestaande winkels verkopen we geen rookwaren meer, in totaal gaat het al om 160 vestigingen.'' Goese Polder De woordvoerster benadrukt nog maals dat de al bestaande Lidl-ves- tiging in de Goese Polder blijft be staan. Dat was ook een eis van de gemeente toen ze toestemming gaf voor de bouw van de winkel aan de Marconistraat. De super marktmanager van de vestiging in de Goese Polder is overigens wel overgestapt naar de nieuwe Goese winkel om daar alles in goede ba nen te leiden. Het genoemde bedrijventerrein komt aan de westkant van de Del taweg, pakweg tussen Hotel Goes en snelweg A58. Het is de bedoeling dat begin 2022 de eerste kavels wor- den verkocht aan bedrijven die zich er willen vestigen. Maar voor het zover is, moet de gemeente eerst zelf nog de nodige gronden verwer ven. Het gaat om zes stukken grond van in totaal vier eigenaren. Daarbij zit ook grond die nodig is voor de aanleg van de toegangsweg naar het bedrijventerrein. Die komt pal langs het bestaande gebouw van Hotel Goes (Van der Valk) te liggen. Het hotel is één van de genoemde grondeigenaren met wie de ge meente er nog uit moet zien te ko men. Procedure in gang zetten Wethouder Joost de Goffau bena drukt dat met alle eigenaren waar- van de gemeente grond wil kopen nog wordt gesproken. Hij hoopt dat er overeenstemming komt. ,,Ontei- genen is het laatste wat we willen." Toch vraagt het college de gemeen teraad de procedures voor onteige ning in gang te zetten, voor het ge val het echt niet lukt om er op een andere manier uit te komen. ,,Als we die procedures pas in gang zou den zetten op het moment dat we concluderen dat we niet tot over eenstemming kunnen komen, gaan we vertraging oplopen", aldus de wethouder. ,,Dat vinden we on wenselijk." Het onderwerp wordt vanavond besproken in de raadscommissie. De vergadering is te volgen via de website van de gemeente. ZIERIKZEE Het is amper vier jaar geleden dat Joost Pieters en Monique Hiltermann van restaurant De Zeeuwse Hemel in Zierikzee het pand op Melk markt 2 aankochten. En toch, middenin de coronacrisis, hebben ze nog een gebouw in het rijtje erbij gekocht: Melk markt 6. ,,We volgen ons ge voel", zegt Joost Pieters. Ondanks de onzekere tijd, is het gevoel van Pieters en Hil- termann optimistisch. ,,Na- tuurlijk is het aan de ene kant lef dat we het gebouw van de buurman durven kopen, maar aan de andere kant hebben we een optimistische kijk op de toekomst. We denken dat dit een crisis is die voorbij gaat." Het gezegde 'het huis van de buurman komt maar één keer te koop', speelt ook mee in de beslissing, geeft Pieters toe. Vanaf het moment dat het te koop kwam, in november 2019, speelde het al door hun hoofd om er iets mee te doen. Maar het was nog te vroeg. ,,Als je net drie jaar ervoor een ander pand hebt gekocht, is het een erg grote stap." Hiltermann en Pieters hopen begin van de zo mer in hun nieuwe omvang open te kunnen. donderdag 7 januari 2021 Geldzorgen zwembad Kruiningen Hoe blijft zwembad Den Inkel in Kruiningen overeind zonder dat het een bodemloze put wordt? Het bestuur en de gemeente Reimerswaal moeten daar de komende maanden een structu rele oplossing voor vinden. Aan leiding is een groot gat in de be groting. En daar komt de coro- naschade nog eens bovenop. Goedgeluimd stapte Julia Bog- nar gisteren met een wagentje vol boodschappen naar buiten bij de nieuwe Lidl in Goes. ,,Wat een fijne en ruime winkel.'' Rob Paardekam Goes Hoewel ze hopen er nog op een normale manier uit te komen met de eigenaren, willen burge meester en wethouders van Goes de procedure in gang zet ten om gronden voor het toe komstige bedrijventerrein Delta weg te kunnen onteigenen. ,,Want we willen geen vertraging oplopen", zegt wethouder Joost de Goffau. Rob Paardekam Goes Julia Bognar heeft net boodschappen gedaan bij de nieuwe Lidl in Goes. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52