Nieuwland haalt clubicoon terug in huis O O) CD O ZEELAND 15 Tom Boere stapt per direct over naar SV Meppen Verlenging Waarde Primeur Barry van der Hooft Mepppen Het avontuur bij Türkgücü München, de club die in drie jaar tij d van het zesde naar het derde niveau in Duitsland steeg, werd niet wat hij er vooraf van had verwacht. ,,De mensen van de club hebben goed voor me gezorgd, daar heb ik niets over te klagen'', zegt Boere. ,,Maar op het veld was ik niet tevreden. Het is in sportief opzicht op een teleur stelling uitgelopen.'' Bij Türkgücü is het momenteel bij zonder onrustig, omdat eigenaar en multimiljonair Hasan Kivran zich te rug wil trekken. ,,Ik weet niet precies wat de bedoeling is'', aldus Boere, die voor de korte winterstop bij de clublei ding aangaf te willen vertrekken. ,,Daar wilde de club wel aan mee werken. Ze wilden van mijn salaris af om zo weer wat kosten te besparen.'' Een nieuwe werkgever diende zich snel aan: SV Meppen, net als Türkgücü uitko mend in de Derde Liga. Trainer Torsten Frings reed samen met Heiner Beckmann naar Nederland, voor een gesprek met Boere. Frings speelde 78 interlands voor Duitsland, was basisspeler in de verloren WK-fi- nale van 2002 tegen Brazilië en speelde voor clubs als Werder Bremen, Borus- sia Dortmund en Bayern München. ,,Ik denk dat ik wel iets van hem kan leren'', zegt Boere lachend. Frings is in zijn nopjes met de komst van de spits. ,,We hebben heel hard gewerkt om Tom te krijgen, omdat we overtuigd zijn van zijn kwaliteiten", zei Frings op de web site van SV Meppen. ,,Hij heeft bewe zen hoe gevaarlijk hij kan zijn. De door slag gaf dat Tom duidelijk maakte graag naar Meppen te komen.'' De uit Terneuzen afkomstige Boere, die voor onder meer AA Gent, Ajax, FC Oss, FC Twente en KFC Uerdingen speelde, had een goed gesprek met Frings en Beckmann. ,,Het ging echt al leen maar over voetbal. De trainer ver- telde hoe hij mij ziet en op welke ma nier hij me wil gebruiken. Het klikte. Als speler ben je op zoek naar iemand De doorslag gaf dat Tom duidelijk maakte graag naar Meppen te komen die je vertrouwen geeft. Dat gevoel kreeg ik bij hem. Soms heb ik dat wel nodig. Een trainer die me, ook als het een keer wat minder gaat, gewoon 90 minuten laat staan.'' SV Meppen bezet in de Derde Liga de dertiende plaats. Boere: ,,Maar het zit allemaal zo dicht bij elkaar in deze di visie. Twee keer winnen en j e kijkt naar boven, twee keer achter elkaar verlie zen en je kunt ineens weer degradatie kandidaat zijn. Dat gaat al het hele sei zoen zo.'' Belangrijk zijn voor de ploeg Hij tekent bewust slechts voor een half jaar. Boere moet de ploeg van Frings met goals omhoog helpen. ,,Ik wilde na mijn vertrek bij Uerdingen in de Derde Bundesliga blijven spelen. Dat is niet veranderd. Ik wil spelen, mijn vorm pakken en belangrijk zijn voor de ploeg.'' De afgelopen maanden hebben hem opnieuw iets duidelijk gemaakt. ,,Dat j e in het voetbal helemaal niets kunt plannen. Afgelopen zomer begon ik met een heerlijk gevoel in de grote stad München, een half jaar later ben ik er weer vertrokken. Omdat het niet ge worden is wat er van had verwacht.'' Vandaag traint hij voor de eerste keer mee bij SV Meppen. Bij de Duitse club kent hij alleen Thilo Leugers een beetje. Hij heeft bij NAC en FC Twente ge speeld.'' Zijn nieuwe club hoopt Boere voor het weekend al speelgerechtigd te krij gen. Zaterdag wacht het thuisduel met Saarbrücken, de nummer vier van de ranglijst. ,,De club heeft me in positieve zin verrast'', aldus Boere. ,,Ik wil mezelf hier weer laten zien. Het was een kans die ik móest pakken.'' Vlissingen De Nood speelde in het verle den voor zaterdag-vierdeklas ser Nieuwland en was er ook trainer-speler. Hij was eerder ook actief bij onder meer Ar- nemuiden, Borssele en Krui- ningen. In 2008 was hij voor het laatst actief als trainer, bij MZVC. In 2007 scoorde hij op 48-ja- rige leeftijd voor het laatst en De Nood behoort daarmee nog steeds tot de tien oudste Zeeuwse scorende voetballers. Bij Nieuwland volgt hij als trainer Jacco Nelen op, die drie jaar aan het roer stond. Waar Nieuwland een nieuwe trainer gevonden heeft, moet zaterdag-tweede klasser MZC'11 juist op zoek. Edwin Kriens vertrekt na dit seizoen bij de formatie uit Zie- rikzee, waar hij in november 2018 Arie van der Zouwen op- volgde. De ervaren oefenmees- ter, hij was in ruim twintig jaar tijd werkzaam bij onder meer ZSC'62, DFS, GPC Vlissingen, Bruse Boys, VCK en Oostka- pelle, heeft aangegeven dat MZC'11 zijn laatste klus is als trainer. Bij zaterdag-derdeklasser Zeelandia Middelburg gaan ze door met de huidige trainer. Nick Corré, bezig aan zijn eer ste seizoen bij de hoofdstede lingen, heeft zijn contract met een jaar verlengd. donderdag 7 januari 2021 GO 2 Bart Deprez gaat voor een tweede sei zoen in de derde divisie. De uit Kort- gene afkom stige spits heeft zijn con tract bij Baren- drecht met een seizoen ver lengd. 2.5 Bart Nieuw koop (Feyen- oord) en Jan Paul van Hecke (Heerenveen) zijn volgens Transfer- markt.com de duurste Zeeuwse voet ballers op de Nederlandse velden. Hun waarde wordt op 2.5 miljoen euro geschat. Een primeur voor Jeremy de Nooijer. Hij boekte met zijn ploeg Al-Sha- mal de eerste zege van 2021 op het tweede niveau van Qatar. Bij Al Bidda werd het 0-1. Al-Shamal staat derde, vijf punten achter de koploper. 'In het voetbal kun je helemaal niets plannen' Na een half jaar trok Tom Boere de deur in München achter zich dicht. De Zeeuwse spits stuurde acht dozen vol spullen met de post naar Nederland, gooide zijn auto ook nog eens vol en reed naar zijn huis in Houten. Van daaruit ging hij door naar Meppen, waar hij voor een half jaar tekende bij de plaatselijke SV. ,,Ik wil weer lekker met voetbal bezig zijn.'' -Torsten Frings (hoofdtrainer) Clubicoon Henk de Nood keert volgend seizoen terug als hoofdtrainer bij voetbal vereniging Nieuwland. Hij volgt Jacco Nelen op. Benieuwd welke trainer ko mend seizoen waar actief is en welke club nog op zoek is naar een oefenmeester? Kijk dan in de trainerstombola op pzc.nl/sport. Tom Boere in actie voor Türkgücü München, de club die hij na een half jaar heeft verlaten. foto bsr agency a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43