mm. 'W ffl li 10 ZEELAND LOCKDOWN KEVIN KAN NIET MEER BIJ OSTEOPAAT TERECHT^ Al zijn hele leven lijdt Kevin (15) pijn. Dag in, dag uit. Zelfs de knapste doktoren kunnen weinig voor hem doen. Pijnstillers, heel zware pijnstillers en een dosis ongekende wilskracht houden hem op de been. Én... osteopaat René Zweedijk. ,,Na zijn behandeling voel ik me als herboren." Maar nu even niet, want de praktijk is gesloten door de lockdown. „Terwijl de fysio wel open is, maar daar heb ik geen baat bij." Goes Kevin is nog maar 2,5 jaar als hij voortdurend huilt van de pijn en als een otter zweet van de hoge koorts. Maar wat er nou precies met hem aan de hand isniemand die het weet. Als hij zoveel pijn heeft dat hij zelfs zijn portemonneetje met klit tenband niet meer open kan doen, komt hij terecht in een medisch cir cus. Via huisartsen en eerste hulp, we ten ze in het Sophia kinderzieken huis in Rotterdam eindelijk wat er scheelt: Kevin heeft jeugdreuma. Een ziekte die zijn leven zal bepalen. Hij belandt in een medische mallemo len die je niemand toewenst. Kevin gaat ziekenhuis in en zie kenhuis uit. ,,Daar gebeurt veel aan symptoombestrijding", vertelt moe der Dineke. ,,De maandelijkse injec ties onderdrukken ontstekingen en de pijn. Toch merk je dat hij veel pijn lijdt en niet lekker in zijn vel zit." Comfortabeler Zijn ouders gaan op zoek naar ie mand die hun kind 'comfortabeler' laat voelen en vinden die: René Zweedijk, osteopaat in Kapelle. ,,Hij maakt eigenlijk alles net wat soepe ler zodat ik weer wat lekkerder in mijn vel zit", legt Kevin uit. René maakt gebruik van technieken waar mee hij bijvoorbeeld de doorbloe ding van weefsel, de ademhaling en De osteopaat maakt alles net wat soepeler zodat ik weer wat lekkerder in mijn vel zit de beweeglijkheid verbetert. ,,Na zijn behandeling, die ik eens in de twee maanden krijg, voel ik meer energie. De laatste keer toen ik na een behandeling naar buiten stapte zei ik: ik voel me weer als herboren. Het voelt of alles onder handen is ge nomen, dat heel mijn lichaam zich herstelt. Ik heb dan veel minder last van mijn rug en nek." De behandelingen maken dat Ke vin iets van een normaal leven kan leiden. Ook al remmen de zware me dicijnen zijn groei waardoor hij 1,30 meter lang is. Korte stukken kan hij lopen, maar voor de langere stukken heeft hij een elektrische rolstoel. Toch draait hij volop mee in mavo 3 op het Pontes in Goes. ,,Een pluim voor die school", zegt moeder Di- neke. ,,Die pakken het echt heel goed op. Ze doen er alles aan om Kevin binnen de muren van de school te houden." Ontstekingen Door de tweede lockdown kan Kevin niet meer bij René terecht. Zijn prak tijk is gesloten, terwijl de praktijken van fysiotherapeuten wel open mo gen zijn. Tot groot verdriet van Ke vin. ,,Dat ik nu niet terecht kan, bete kent dat mijn lichaam weer vast gaat zitten en ik weer last krijg van mijn organen door de vele medicijnen die ik slik. Ontstekingen vlammen weer op, terwijl die door de behandelin gen van René in bedwang worden gehouden. Ook word ik weer sneller I tl 'iimA misselijk door de medicijnen en kan daardoor minder eten, omdat het eten me tegenstaat." Dat een verlen ging van de lockdown dreigt, maakt Kevin somberder. ,,Als ik dan weer naar René toe kan, duurt het langer totdat mijn lichaam weer terug is op het oude niveau. Daardoor loop ik langer met meer pijn, zit ik slechter in mijn vel, heb ik minder energie." Overstrekking Ravy Meeuwsen is bijna 3 maanden en heeft een lichte voorkeurshou ding en overstrekking, vertelt moe der Tanja. ,,Daardoor is hij heel on rustig is en huilt hij makkelijk." Nu is Tanja wel wat gewend, want het is haar vierde kind. ,,Met Ravy merkten we dat het kindje niet helemaal lek ker in zijn vel zat. Hij draait zijn hoofd makkelijker naar de ene dan naar de andere kant." Met haar andere kinderen is ze ook (preventief) naar een osteopaat ge weest. ,,Bij mijn andere kinderen heb ik gezien hoe een osteopaat een baby kan behandelen. Hij kijkt of er span ning zit in nek of spieren, hoe het zit met de darmen en de buik. Hij kijkt dan waar er blokkades in het sys teem zitten. Door die blokkades of spanningen op te heffen kan de baby zich beter ontspannen." Bij mijn andere kinderen heb ik gezien hoe een osteopaat een baby kan behandelen Vlak voordat het kabinet de tweede lockdown instelde, had Tanja net met de praktijk van René gebeld. ,,Toen moest de praktijk ineens dicht en moet Ravy het nu op eigen kracht doen. Nu moeten we meer tillen, 'hobbelen' en Ravy meer tevreden houden. Ik hoop dat er snel een op lossing komt. Want het is vooral voor het kind veel fijner als die lek kerder in zijn vel zit." donderdag 7 januari 2021 GO 'Ik zit slechter in mijn vel, ik Jeffrey Kutterink -Kevin Lindemans Tanja Meeuwsen uit Kruiningen moet nu haar bijna 3 maanden oude zoon Ravy niet naar de osteopaat kan weer meer met de baby 'hobbelen' om hem tevreden te hou den. Kevin Lindemans heeft veel baat bij een behandeling van osteopaat René Zweedijk. Door de lockdown kan hij hier nu niet terecht. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN -Tanja Meeuwsen, moeder van baby Ravy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38