EENS EEN ZEEUW... II 9 Laura van Pottelberghe (23) paste zich snel aan toen ze ruim vijf jaar geleden van het rustige Zuiddorpe naar Tilburg verhuisde. Daar genoot ze van het studentenleven en ze is er blijven plakken. Zelfs nu ze in Utrecht werkt. „Tijd om Zeeland te missen heb ik nooit gehad." ,,Het was een heel onbezorgde tijd. Buiten het dorp ben ik opgegroeid op het platteland. De rust die we daar hadden beviel prima. Ik speelde veel buiten en was vaak bezig met de paarden die we had den. In het dorp ging ik naar de ba sisschool waar ik het ook heel leuk had." ,,Ik ben opgegroeid in een vol leybalfamilie. Mijn ouders volley balden altijd bij VV Stevo in Zuid dorpe en zelf zat ik ook bij die ver eniging. Daar had ik veel vriendin nen. Pas toen ik naar de middel bare school in Terneuzen ging, be gon ik te verlangen naar het leven buiten de provincie. Ik fietste ie dere dag zeker drie kwartier heen en weer en ik begon best wat le vendigheid in het dorp te missen." ,,Hoewel het in het begin even wennen was, beviel het prima. Toen ik daar kwam leek Tilburg heel groot. Ik volgde de bachelor Personeelswetenschappen aan de universiteit en dook gelijk het stu dentenleven in. Ik schreef mij in bij de volleybalvereniging T.S.V.V. Gepidae en woonde in een stu dentenhuis met tien anderen. Daardoor maakte ik snel vrienden, wat mij heel erg hielp." ,,Als ik vertelde dat ik uit Zuid- dorpe kom, moesten ze eerst even opzoeken waar dat ligt. Zij zien dat echt als een gat. In de eerste jaren ging ik nog ieder weekend naar huis om daar mijn volleybalwed strijden te spelen, want ik bleef ook lid van VV Stevo. Doorde weeks ging ik vaak naar borrels en feestjes. Tijd om Zeeland te mis sen had ik niet. Nog steeds niet trouwens." ,,Ik beschouw thuis niet als de plek waar ik woon, maar daar waar ik mijn vrienden om mij heen heb. Doordat ik dat zo snel in Tilburg had en nog steeds heb, dacht ik niet heel vaak meer aan thuis. Dat was ook na het studentenleven zo." ,,Na mijn bachelor ben ik een mas ter gaan volgen. Ik vond mezelf er nog niet klaar voor om gelijk te gaan werken, dus vond ik het fijn dat ik bij mijn master een stage eens terug naar Zeeland, maar dan om tegen de verenigingen daar te spelen." ,,Dat voelt voor mij als het spelen van een soort derby. Ik kan al niet tegen mijn verlies, maar tegen Zeeuwse tegenstanders al hele maal niet. Als ik tegen VV Stevo speel en weer in die zaal ben, voelt het wel een beetje als thuiskomen. Dan whatsapp ik vooraf bijvoor beeld wel eens met de trainer of vriendinnen die daar nog steeds spelen en achteraf drinken we sa men wat. Ik ben ook weleens na een wedstrijd met mijn oude team wat gaan eten in Tilburg. Dat Als ik vertel dat ik uit Zuiddorpe kom, moeten ze eerst even opzoeken waar dat precies ligt weerzien is heel erg leuk, maar ik wil extra graag winnen." ,,Hoewel ik die wel een beetje ben verloren, blijf ik natuurlijk een echte Zeeuw. Als ik aan Zeeland denk is het vooral de plek waar mijn ouders wonen. Die mis ik soms wel, net als het strand, maar het is niet alsof ik Zuiddorpe mis. Mijn sociale leven is nu hier en daar hecht ik veel waarde aan. Maar zodra ik een paar zinnen heb gesproken merken mensen gelijk dat ik uit Zeeland kom. Dat blijf je houden." ,,Ik bind mij nergens aan vast. Op mijn werkplek in Utrecht ben ik heel tevreden. Ik woon nu prima in Tilburg maar in de toekomst dichterbij de Randstad gaan wo nen ligt wel voor de hand. Nu ik daar twee jaar werk, heb ik al ge merkt dat ik mij ook daar zeker niet eenzaam hoef te gaan voelen. Als je me nu vraagt of ik ooit nog terugkeer naar Zeeland, zeg ik vol mondig 'nee'. Maar zeg nooit nooit. Als ik ooit een gezin wil stichten, kan Zeeland zomaar weer tot de mogelijkheden beho ren." kon volgen bij Brigthstone Group in Utrecht. Dat beviel zo goed, dat ik daar na mijn studie mocht blij ven. Het bedrijf groeide en er kwam een functie als manager re cruitment, die ik in mocht vullen. Daar heb ik de leiding over een groep van zes recruiters in de fi nanciële sector. Daarnaast ben ik onderdeel van het algemeen ma- nagementteam, waardoor ik ook meebeslis over algemene zaken." ,,Toen ik aan die fulltime baan begon, woonde ik nog in het stu dentenhuis. Dat was niet ideaal. Ik pendel iedere dag op en neer en dat is soms best lastig. Maar ik wil in Tilburg blijven wonen want de so ciale kring die ik hier heb, zie ik mijzelf niet zo snel opbouwen in Utrecht. Nu woon ik sinds augus tus samen in een rijtjeshuis met een vriendin van de volleybalver eniging en dat bevalt prima. Til burg is een leuke en levendige stad en nu ik hier vijfjaar woon, voelt het niet zo groot meer. Hoewel ik niet meer studeer, volleybal ik nog steeds bij de studentenvereniging. Voor het volleyballen ga ik nog wel donderdag 7 januari 2021 'Waar ik al mijn vrienden om mij heen heb, daar voel ik mij thuis' Koen Florusse Hoe was het om op te groeien in Zuiddorpe? De overstap naar Tilburg zag je dus wel zitten? Hoe komt dat? Wat ben je na je studie gaan doen? Hoe voelt het om tegen Zeeuwse tegenstanders te spe len? -Laura van Pottelberghe Wanneer voel je nog de Zeeuwse connectie? Wat brengt de toekomst? Laura van Pottelberghe. foto privécollectie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37