Zoutziederij komt met nieuwe zoutsmaak .JSP1 Een halve euro per kerstboom, daar wil de Borselse jeugd wel voor sjouwen Reimerswaal maakt wandelnetwerk in Zeeland compleet 8 ZEELAND Zeven gezinnen de dupe van affaire ggpgn Zeven huishoudens in de gemeente Hulst is 'ongekend onrecht' aange daan. Hulst wil hen de helpende hand bieden. Vanwege privacyregelgeving mag de Belastingdienst zonder toestem ming van de gedupeerden niet hun gegevens aan de gemeente doorge ven. Hulst weet dan ook niet om wie het gaat, alleen hoeveel gezin nen het betreft, en roept de betrok- Willem Adriaansens Heinkenszand Daniël is zeker niet de enige die een kerstboom komt inleveren bij de gemeentewerkplaats, integendeel. Het is een komen en gaan van, vooral, auto's met aanhangwagens. ,,Het zijn er veel meer dan vorig ken op zichzelf bij de gemeente te melden. De Belastingdienst heeft een speci aal team ingesteld om gedupeerden te helpen. Zij kunnen zich daar melden voor een herbeoordeling. Afhankelijk van wat er mis is ge gaan, hebben de betrokkenen recht Belastingdienst mag gegevens niet zomaar aan gemeente geven op één of meer financiële regelin gen. Tussen het Rijk en de gemeen ten zijn afspraken gemaakt om de slachtoffers ook op andere terrei nen te ondersteunen. Veel van de jaar", meldt Carl Bliek van de ge meente Borsele. ,,Ze hebben echt hun best gedaan. We hadden er net een paar die hadden ruim over de honderd bomen ingezameld. Die gingen richting de 150." Meer dan tachtig De broertjes Flin en Sten Van Her wijnen hebben samen met zus Lizz en nicht Jentl ook bomen ingeza meld. ,,Ik denk dat we er meer dan tachtig hebben", vertelt Sten als hij de bomen uit de aanhanger begint te halen. ,,Dit is al de vierde keer dat mijn opa rijdt. En een collega van mijn moeder heeft ook al een keer gereden." Al met al een leuke bijverdienste voor de ijverige kerstboomophalers. Want de gemeente Borsele betaalt gedupeerden zijn niet alleen finan cieel geraakt door de toeslagenaf faire, maar ook op andere terreinen, zoals wat hun gezondheid betreft. 21 in Zeeuws-Vlaanderen Hulst roept gedupeerden op bij hun zaakbehandelaar van de Belasting dienst aan te geven dat hun gege vens doorgegeven mogen worden aan Hulst. De gemeente zal dan zelf contact opnemen. In de gemeente Terneuzen zouden elf gezinnen zijn gedupeerd door de Toeslagen affaire. CDA-fractievoorzitter Jos van Ginneken, gesteund door zijn GroenLinks-collega Ernst Jonker, eiste eerder al dat de gemeente zelf de gedupeerden zou helpen. Vol gens de gegevens van de Belasting dienst gaat het in de gemeente Sluis om drie gezinnen. vijftig cent per ingeleverde boom. Op vijftien locaties verspreid over de hele gemeente konden gisteren kerstbomen worden ingeleverd. Daar gaan ze gelijk in de versnippe- raar. Een prachtig uitje De 6-jarige Daniël kijkt zijn ogen uit op de gemeentewerkplaats. Hij ziet hoe de bomen worden versnip perd, maar ook hoe één van de vrachtwagens wordt afgespoten. Voor hem is het een prachtig uitje geworden. Maar ook voor het vier tal met de tachtig bomen. Zij incas seren eventjes veertig euro. Sten weet ook al wat hij met het geld gaat doen: ,,Dat verdelen we netjes met z'n vieren en dan gaat het in mijn spaarpot." Esme Soesman Bruinisse Zoutziederij Zeeuwsche Zoute uit Bruinisse heeft gisteren de nieuwe zoutsmaak Zeeuwsche Zoute Wa- kame gelanceerd. Daarin is naast zout ook zeewier uit de Ooster- schelde verwerkt. Jan Kruijsse van de Zeeuwse Zeewierhandel tipte de zoutzie- ders in Bru om wakame zeewier te gebruiken. Na uitgebreid experi menteren is een perfecte mix van deze twee ingrediënten uit de Oos- terschelde tot stand gekomen. Het is het eerste product van Zeeuw- sche Zoute waarin het zout met Volgens Caroline Geluk van SLZ weten bewoners van Reimers- waal zelf het beste wat de mooiste plekjes en paden zijn. Daarom no digt ze iedereen woensdag 27 ja nuari in het gemeentehuis van Kruiningen mee te denken over het wandelnetwerk. ,,Het liefst houden we een fysieke bijeen komst, maar als het vanwege de coronamaatregelen niet kan, doen we het digitaal. Daarom moeten mensen zich wel vooraf aanmel den." Geluk hoopt dat van elke plaats een groepje kan worden samenge steld die samen ommetjes in en om het dorp uitstippelt. ,,Zij ken nen de mooiste dijkjes, straatjes en bezienswaardigheden." Het is ook mogelijk om nieuwe paden een ander (streek)ingrediënt wordt gecombineerd. Die kruisbestuiving is mede mo gelijk gemaakt door een innovatie subsidieregeling van de provincie Zeeland. De regeling is op poten gezet om Zeeuwse ondernemers de ruimte te geven om onderzoek te doen naar nieuwe Zeeuwse smaakmakers. De zoutmaker heeft nog meer combinaties in petto. Zeeuwsche Zoute is in Neder land de enige zeezoutproducent. Zoutzieder Christian Clerx blies die oude traditie eind 2019 nieuw leven in. Met succes. Het Zeeuwse zout, dat ook een gerookte variant kent, maakte pijlsnel naam. aan te leggen, bijvoorbeeld langs akkers. ,,Wij gaan dan met de boer in gesprek om toestemming te krijgen." Ook de aanleg van een bruggetje of trekvlot over een wa tergang hoort wellicht tot de mo gelijkheden. SLZ verbindt vervolgens alle ommetjes aan elkaar, zodat ook lange-afstandwandelaars in de hele provincie aan hun trekken kunnen komen. Geluk: ,,Het net werk is vooral bedoeld voor inwo- Zij kennen de mooiste dijkjes, straatjes en bezienswaardigheden ners. Op Tholen waar het netwerk pas is afgerond merken we dat mensen ook ommetjes in nabu rige dorpen gaan lopen en op plekjes komen waar ze nog nooit geweest waren." Maar campings of theetuinen kunnen straks ook toeristen kant-en-klare routes meegeven waarmee ze in een uur langs alle bezienswaardigheden komen. W^jTyi*]Y ri donderdag 7 januari 2021 Hulst zoekt naar toeslagslachtoffers De affaire rondom de kinderop- vangtoeslag heeft ook slachtof fers in Hulst. Zeven huishoudens zouden zijn gedupeerd. De ge meente roept hen op zich te melden zodat ze geholpen kun nen worden. Sheila van Doorsselaer Hulst Tussen de auto's met afgeladen aanhangers door komt de 6-ja- rige Daniël Maes woensdagmid dag de gemeentewerkplaats in Heinkenszand opgelopen. Aan een touw sleept hij een flink for maat kerstboom achter zich aan. Vijftig cent levert hem dat op. En bewonderende blikken van gemeentewerkers en wat omstanders. Het is nu nog een witte vlek op de kaart van Zeeland, maar over een tijdje kan ook in de gemeente Reimerswaal ge wandeld worden via knoop puntpaaltjes. Stichting Land schapsbeheer Zeeland zoekt mensen die mee willen denken over routes en later willen meewerken met de aanleg en het onderhoud van het net werk. Joeri Wisse Kruiningen -Caroline Geluk, Stichting Landschapsbeheer Zeeland 'Th VZee'and nr,w" Een graspieper op een paaltje van het wandelnetwerk. FOTO A. HANNEWIJK/SLZ -sgaafe. - p A Daniël Maei (links) komt een kerst boom inleve ren in Hein- kenszand. Samen met zijn moeder (met de jong ste van de fa milie in de kin derwagen) loopt hij de g meentewerk plaats op om zijn vijftig cen te incasseren FOTO JOHAN VAN DEF HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36