VoaelsDotters Vermiste Ichelle zit niet in Spanje, politie zoekt verder 1 Aantal besmettingen met corona gedaald, wel minder getest 2 WILLEM VAN DAM Column Rare lui, die vogelspotters. Zodra zich ergens een vreemde vogel vertoont, rukken ze massaal uit. De foto in de krant gezien? Die toonde een rijtje kleumende lieden (dikke jas sen, capuchons over het hoofd ge trokken) die op de Veerse Gatdam door een verrekijker staan te turen naar een kortbekzeekoet. Dat is een soort meerkoet maar dan met een iets dikkere snavel. Niet iets om opgewonden van te worden, zou ik denken. daarvan in opperste staat van ex tase. Zodra hij verneemt dat een vreemde vogel is gesignaleerd, springt hij in zijn auto en scheurt hij plankgas naar de plek waar het diertje is opgedoken - met een beetje pech laat hij op het asfalt een spoor achter van platgereden kauwtjes en spreeuwen. Ik las dat vogelkundigen vermoe den dat de Tom Tom van onze kortbekzeekoet defect was. We hadden hier waarschijnlijk te ma ken met een exemplaar dat het spoor bijster was geraakt; de kort- bekzeekoet hoort thuis in koude oorden als IJsland en Groenland en heeft derhalve weinig in de Zeeuwse wateren te zoeken. Zo'n honderd kilometer noorde lijker, ergens in de duinen bij Hoek van Holland, vierden de vo- gelspotters ook feest. Daar stonden ze met z'n allen een klein vogeltje te beloeren dat zich angstig in de struiken had verschanst: een ont heemd pestvogeltje. Mooi beestje, daar niet van, maar als ik leuke vo geltjes wil zien, kan ik net zo goed een kwartiertje naar de kanaries in de volière van mijn zoon gaan staan staren. gelspotter. Ik grijp pas naar mijn verrekijker als er bij ons in de pol der een écht vreemde snoeshaan opduikt: de blauwbilgorgel. Ik ben de blauwbilgorgel, Mijn vader was een porgel, Mijn moeder was een porulan, Daar komen vreemde kind'ren van. Raban! Raban! Raban! (Cees Buddingh', 1918-1985). Met een beetje pech laat hij een spoor van platgereden kauwtjes achter DE STELLING Vandaag: Ik kan niet wachten tot ik een coronaprik krijg Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters SLEUTELL.OZE AUTO 6EWILE» DOELWIT WEVEN Verbod op gebruik en bezit lachgas Dorpen bij Saeftinghe worden 'ankerplaats' Van Ichelle is sinds 16 december niets vernomen. De 29-jarige vrouw runt in Oostburg de winkel Pins Needles. Volgens haar fami lie zou ze nooit zomaar verdwijnen, en al helemaal niet rond de feestda gen. De politie onderzocht de afgelo pen dagen de tip van de Spaanse politie dat Ichelle mogelijk in Spanje zou zijn aangehouden na het organiseren van een illegale rave-party. Dat leek een serieus aanknopingspunt en daardoor vlamde de hoop op dat ze gevonden was. Maar uiteindelijk bleek het niet om haar te gaan. De vermissing is op woensdag 16 december bij de politie gemeld, laat die weten. Twee dagen ervoor heeft haar oma haar nog gezien en ge sproken. De volgende dag heeft een bekende haar mogelijk nog gezien op het Ledelplein in Oostburg. Daarna is er alleen nog kort app- en sms-contact met haar geweest. De laatste keer was op woensdag 16 de cember om 16.30 uur. Acht dagen later is ze officieel 'ge signaleerd', zodat politie in binnen- en buitenland weet hebben van haar vermissing. Ook gaat de politie haar foto en opsporingsbericht ver spreiden via de eigen website en via sociale media. Volgens een woord voerder is de politie ook zelf 'hard op zoek naar aanknopingspunten'. Wie informatie heeft over Ichelle wordt gevraagd de politie te bellen via 0900 8844, of te appen naar 06 12207006. In de periode van 28 december tot en met 2 januari zijn 966 Zeeuwen positief getest op corona in de GGD-teststraten, instellingen en commerciële teststraten. Dat zijn er 91 minder dan de week ervoor. In de teststraten van de GGD werden 7653 tests afgenomen, ruim 1300 minder. Cijfers van het aantal afge nomen tests in instellingen en commerciële teststraten heeft de GGD niet. Die geven alleen het aan tal positieve tests aan de GGD door. De GGD Zeeland doet geen voor spelling: ,,Het verloop van de epide mie hangt af van verschillende fac toren. Een is de jaarwisseling én hoe men daarmee om is gegaan. Ef fecten hiervan verwachten we vol gende week te kunnen zien." Het aantal positief geteste inwo ners per gemeente: Borsele 48 (was 67), Goes 94 (86), Hulst 47 (49), Ka- pelle 27 (85), Middelburg 101 (156), Noord-Beveland 9 (8), Reimers- waal 137 (124), Schouwen-Duive- land 75 (77), Sluis 71 (73), Terneuzen 121 (180), Tholen 61 (76), Veere 69 (87), Vlissingen 106 (89). Volgens de RIVM-cijfers van dinsdag is het zevendaags-gemid- delde in de GGD-regio Zeeland het laagst op twee na. Zeeland heeft 249 besmettingen per 100.000 inwo ners. Het landelijk gemiddelde is 322. Twee brandhaarden uit de Het verloop van de epidemie hangt af van verschillende factoren. Een ervan is de jaarwisseling en hoe men daarmee is omgegaan - GGD Zeeland herfst, Amsterdam (223) en Rotter dam-Rijnmond (243,) hebben nu de laagste cijfers. Ook in West-Bra bant (280) is het aantal besmettin gen gedaald tot onder het landelijk gemiddelde. donderdag 7 januari 2021 De vogelspotter echter geraakt U begrijpt, in mij huist geen vo- Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik durf nog geen zomervakantie te boeken 1253 stemmen VLISSINGEN Het gebruik van lachgas in het publieke domein wordt verboden in Vlis- singen. De gemeenteraad neemt dat eind deze maand op in de apv, de algemene plaatselijke verordening. Dan is het verboden op een open bare plaats distikstof- monoxide (lachgas) re creatief als roesmiddel te gebruiken of de spullen daarvoor bij je te hebben als dat overlast veroor zaakt. Het kabinet wil lachgas opnemen in de Opiumwet, waardoor ver koop en het bezit ervan verboden worden. Tot het zover is moet de apv het misbruik inperken. WALSOORDEN De provincie Zeeland stelt ruim een half miljoen euro beschikbaar om van de dorpen Ossenisse, Kreverhille, Walsoorden en Emmadorp 'anker plaatsen' te maken. Dat past in het aantrekkelijk maken van de route langs de 31 kilometer lange Oost-Zeeuws-Vlaamse Westerschelde-oever. Paal en Emmadorp zijn al uitgegroeid tot goedbe zochte dagbestemmin gen. De bedoeling is de toeristische mogelijkhe den optimaal te benutten en de leefbaarheid van de dorpen langs de hele route te versterken. MIDDELBURG Nieuwe voorzitter voor Zeelandia Leny Poppe-de Looff uit Vlissingen is de nieuwe voorzitter van Theater productiehuis Zeelandia, organisator van het Zee land Nazomerfestival. De voormalige burge meester van Zundert en eerste vrouwelijke wet houder van Vlissingen volgt hiermee Jan de Waard op, die wegens het bereiken van de maximale zittingstermijn is afgetreden. ,,Ik kijk uit naar deze nieuwe uitda ging", aldus Poppe-de Looff. ,,Het voorzitter schap van Zeelandia, zie ik als verrijking. De ko mende maanden zal ik me samen met anderen buigen over de toekomst van het productiehuis." De politie maakt serieus werk van de zoektocht naar Ichelle van de Velde uit Oostburg. Een tip dat ze in Spanje zou zijn, bleek de afgelopen dagen vals. Aanknopingspunten ontbreken nu volledig. Martijn de Koning Oostburg Ichelle van de Velde Kijk op de site bij /video Ichelle (29) spoorloos: 'Hier klopt iets niet' Tussen het lange kerstweek einde en nieuwjaar hebben zich veel minder Zeeuwen laten tes ten op corona. De GGD Zeeland geeft dit als mogelijke verklaring voor het gedaalde aantal posi tieve tests. Het 'vindpercentage' bleef gelijk in de GGD-teststra- ten: bij één op de acht tests werd een besmetting vastgesteld. Theo Giele Goes NEEi IK HES WEI- NO© EEN AUTOLOZE SLEUTEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2