II zzS&tzr- Manon Riemens is de eerste die in Zeeland is ingeënt Ze zit er gistermiddag ontspannen bij. Een beetje zenuwachtig is ze wel, erkent ze. Al komt dat meer door de vele media-aandacht. Het is bijna vier uur. In een kamertje op de vrijgemaakte afdeling A0 van ZorgSaam ziekenhuis kijkt Manon hoe Sandra de naald uit een kistje pakt. Sandra wacht eventjes zodat alle camera's op scherp staan. ,,Daar komt tie", roept ze. ,,lk voel er hele maal niets van, goeie prikker!", zegt Manon. ,,Nou", antwoordt Sandra, ,,het zijn heel scherpe naaldjes. Dat helpt, die voel je niet." der is het hè? Het voelt een stuk vei liger. Het is heel belangrijk dat ik ben gevaccineerd. Zeker als ik nu kijk op het werk, naar het perso neelstekort dat we nu hebben. Het is belangrijk dat we goed be schermd zijn. Je wilt het ook niet naar je familie overdragen en straks je eigen familie moeten verzorgen." Drie dagen prikken Het BioNTech/Pfizer-vaccin is eer der op de dag per koerier vanuit Erasmus MC in Rotterdam naar Terneuzen gebracht. ,,De vaccins zitten in flesjes en liggen in de koel kast van de apotheek", legt mana ger Melissa Meiresonne uit. ,,Daar trekken we de vaccins op (het in de spuitjes zuigen-red.). De bedoeling is dat we uit een flesje minstens zes vaccins halen." Tot zaterdagmiddag komen 220 medewerkers in aanmerking voor een inenting. Ze werken allemaal op de intensive care, spoedeisende hulp, Covid-afdelingen en de am bulance. ,,Er is heel precies om schreven welke mensen een vaccin mogen krijgen." De afspraken voor zowel de eer ste als de tweede prik zijn gemaakt. ,,Er zijn mensen die geen prik wil len. Hoeveel er uiteindelijk gaan komen, weten we nog niet." Drie prikkers prikken vandaag, vrijdag en zaterdag aan de lopende band door. Een van hen is Cora Ik zag het als het kiezen tussen twee kwaden: het virus of het vaccin Hoffmann voormalig hoofd acute zorg. ,,We hebben ontzettend afge zien afgelopen jaar. Met vreselijk zieke mensen, met heel veel onze kerheid waar dit gaat eindigen. En dit speciale moment geeft wel een bepaalde hoop. Hoe meer mensen zich laten vaccineren des te meer kans we maken om weer naar een normaal leven terug te gaan. Mis- schien al eind van het jaar." Zater dagmiddag moet de 'spoedklus' klaar zijn. ,,Het vaccin is beperkt houdbaar", benadrukt Meiresonne. ,,Als er vaccin over is, dan hebben we een reservelijst van mensen die we kunnen oproepen. Dit om te voorkomen dat we vaccin verspil len. Dat zijn mensen die ondersteu nend werk doen op de Covid-afde- lingen. Mensen die bijvoorbeeld fy siotherapie geven, daar poetsen of er voeding komen brengen." Ook in ziekenhuis Adrz in Goes wordt vanaf vandaag het personeel dat werkt in de acute zorg gevacci neerd. Daar krijgen de komende da gen zo'n 300 medewerkers de eer ste van de twee prikken met het vaccin. Prikkie van niks Eigenlijk een prik van niks dus. ,,Net als bij de gewone griepvacci natie", weet Sandra. Toch is het heel bijzonder, beseft Manon. ,,Net als veel mensen heb ik getwijfeld. Ik vond het lastig, omdat er nog wei nig over het vaccin bekend is. Moet je het dan wel of niet doen? Ik zag het als het kiezen tussen twee kwa den: het virus of het vaccin. Dan denk ik dat je beter voor het vaccin kunt gaan. In de hoop weer naar een normaal leven te kunnen." Naald eruit, watje op de 'wond', klaar. In die zin niets bijzonders. Manon moet wel even een kwar tiertje blijven zitten. Voor de zeker- heid. Stel dat er bijwerkingen zijn, dan kunnen haar collega's gelijk helpen. ,,Niks aan het handje hoor", roept ze vrolijk en gebruikt de tijd dan maar om de vragen van journa listen te beantwoorden. ,,Ja, bijzon- It donderdag 7 januari 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl QfKu^UHAJZZ; ®Kijk op de site bij /video Zo werd de eerste prik tegen corona in Zeeland gezet 'Tegen twijfelaars zeg ik: Jeffrey Kutterink Terneuzen Spannend vindt Manon Riemens (26) het zeker. Want zij is de eerste die in Zeeland tegen het coronavirus wordt gevacci neerd. Sandra Knol zet de prik met het vaccin in haar linkerbo venarm. Een paar seconden, meer is het niet. Maar de ic-ver- pleegkundige uit Terneuzen heeft er best over getwijfeld. Toch is ze blij dat ze zich laat inenten. „Tegen twijfelaars zeg ik: gewoon doen." gewoon doen' - Manon Riemens De box met vaccinatiespuiten komt aan op de afdeling. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE Sandra Knol (rechts) geeft Manon Riemens de vaccinatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29