In Japan blijft er van de voorpret Cody Gakpo scoort in de geest van zijn idolen 20 Cody Gakpo is dit seizoen de schrik van iedere doelman. Met 12 schoten binnen de palen maakte hij liefst 9 goals. Zondag hoopt PSV ook tegen Ajax op de effectiviteit van een speler die zich door veel oude cracks laat inspireren. Van Nistelrooy nieuwe trainer Kort Voetbal De Vrij scoort, maar verliest Internazionale is de tweede helft van het seizoen slecht begonnen. De nummer 2 van de Italiaanse Serie A ging gisteren onderuit in het uitduel met Sampdoria: 2-1. Stefan de Vrij (foto) maakte het enige doelpunt voor Inter, bij een achterstand van 2-0. Afstraffing tegen Slovenië De Nederlandse handbalmannen hebben in de EK-kwalificatie een afstraffing gekregen van Slovenië: 23-34. Oranje was nog goed aan het duel in Almere begonnen en leidde bij rust zelfs met 15-14. Na de pauze stortte de Nederlandse ploeg volledig in elkaar en scoorde nog maar acht keer. FC Utrecht strikt Benamar FC Utrecht heeft Benaissa Benamar overge nomen van Telstar. De 23-jarige verdediger tekende voor twee seizoenen, met een optie voor nog twee. Benamar speelde in de jeugd bij Ajax, ADO Den Haag en FC Twente. Op zijn 21ste ging hij naar zijn geboorteland Marokko om te spelen voor Ittihad Tanger. Harush naar Heerenveen Heerenveen heeft doelman Ariël Harush (32) aangetrokken. De Israëlisch internatio nal, vorig seizoen nog Spartaan (op de foto tegen FC Twente), komt transfervrij van FC Nitra uit Slowakije. Flitsen Quote van de dag 'Dit is de meest realistische Coach Voetbal Wat hebben Jefferson Farftn, Thierry Henry, Ruud van Nistel- rooy, Pelé, Luc Nilis en Boudewijn Zenden met elkaar gemeen? Alle maal zijn ze als (oud-)aanvallers een inspiratie voor Cody Gakpo. De 21-jarige aanvaller van PSV moet la chen als we hem na de training op de Herdgang vragen: hoeveel van dit zestal zit in alle doelpunten die jij dit seizoen al hebt gemaakt? ,,Hoeveel Nilis, hoeveel Henry of Farfan, dat mogen jullie lekker zelf analyseren'', zegt Gakpo. Maar hij wil het verder wel be amen: zijn ogen en oren gaf hij goed de kost sinds hij als 6-jarige bij PSV begon. ,,En nog steeds leer ik elke dag bij en werk ik keihard om me zelf te verbeteren.'' Van Nistelrooy en Nilis waren trainers in de jeugdopleiding. Met de eerste oefende Gakpo vaak op loopacties. Dan vertelde Van Nis- telrooy over Manchester United en zijn eigen samenwerking daar met Ryan Giggs en Paul Scholes. Ze wis ten van elkaar precies hoe ze moes ten lopen. En dus was zijn bood schap nu aan de pubertalenten bij PSV: jullie moeten ook met elkaar bezig zijn, praten, zodat het spelen onderling makkelijker wordt. 80% is genoeg Nilis was vooral de man van de praktische tips bij het gericht leren schieten. Een zin die altijd terug kwam kan Gakpo dromen: 'Schie ten hoeft niet op 100 procent, 80 is genoeg, want dan kun je je schot beter richten'. ,,En van Nilis is ook deze: 'het doel beweegt nooit.' Dat is een mooie. Als je dit eenmaal be seft, geeft dat houvast. Je hebt een vast punt om acties op te richten.'' Bij PSV 1 werkt hij de laatste jaren nu met Boudewijn Zenden. De oud-vleugelspits is een specialis- JONG PSV Hij is de meest onderscheiden worstelaar van het land. De meest succesvolle en langst actieve 'yoko- zuna' (grootmeester). Een beer van een vent, met zijn 1,92 meter lange lijf en 151 kilo. Maar als dit week einde het nieuwe sumoseizoen start in Tokio, zit topfavoriet Ha- kuho Sho verplicht thuis. In qua- rantaine. De in Mongolië geboren Hakuho verloor vorige week plots zijn reuk- en smaakvermogen. Een communiqué van de bond volgde snel: positief. Bij de eerste van de zes grote jaarlijkse 'basho's' (top toernooien) is de gigant (sinds 2019 Japans staatsburger) er dus niet bij. En de vraag is of het nieuwjaarstoernooi in Tokio über haupt door kan gaan, nu de coro- nacijfers in Japan weer verontrus tend snel oplopen en de regering in lijkt te gaan grijpen. De positieve test van de 35-jarige Hakuho is wel het laatste wat Ja pan kan gebruiken, amper 200 da gen voor de start van de eerder al met een jaar uitgestelde Zomer spelen in Tokio. Lokale bobo's en het IOC blijven onverstoorbaar aansturen op groen licht voor de Spelen, die op 23 juli moeten star ten. Maar de scepsis is groeiende. Volgens staatsomroep NHK zit een derde van het Japanse volk he lemaal niet meer te wachten op de Spelen en nog eens een derde pleit voor nieuw uitstel. Slechts 27 pro cent is nog voorstander van de Spelen in 2021. Toenemende coronacijfers hel pen daarbij natuurlijk niet, net als die uitbraak binnen de zo geliefde en bijna heilige volkssport. Ha- kuho mag als prominente Japan ner deze zomer de olympische fakkel dragen. Meer dan duizend zeges, 44 toptitels achter zijn naam. Voor veel Japanners is Ha- manier voor de Spelen om door te gaan' donderdag 7 januari 2021 GO VOETBAL HANDBAL VOETBAL Mesut Özil stapt over naar Fenerbahge. Volgens Turkse media heeft hij een contract voor drie jaar getekend bij de club uit Istan bul. De oud-international van Duitsland komt van Arsenal, waar hij al langer niet meer aan spelen toekomt. Voetbalster Alex Morgan heeft positief getest op corona. De Ameri kaanse, een tweevoudig wereldkampioene, liep het virus op tijdens een vakantie in Cali- fornië. Olympique Marseille stelt zijn sta dion Velodrome beschikbaar als plek om op grote schaal te vaccineren tegen corona. I Bij Manchester City zijn weer twee spelers positief getest op corona: doelman Scott Carson en mid denvelder Cole Palmer. Ook een staflid bleek besmet. In het weekein de miste City al zes spelers vanwege het virus. n Danny Heister (foto) blijft nog twee jaar coach van de tafeltennissers van Borussia Düsseldorf. De Nederlander is al bezig aan zijn elfde sei zoen bij de re cordkampioen van Duitsland. 2,5 VVV heeft Kristopher Da Graca (22) ge contracteerd. De Zweedse verdediger te kent voor 2,5 jaar bij de ere divisieclub. Hij komt transfer vrij over van IFK Göteborg. O a 0) 'Hoog lijd dat ik met PSV van Ajax win' Maarten Wijffels Eindhoven EINDHOVEN Ruud van Nistel rooy is komend seizoen de coach van Jong PSV, dat uit komt in de Keuken Kampi oen Divisie. De oud-spits is nu nog trainer van PSV onder 18. Hij volgt bij de Eindho- vense beloftenploeg Peter Uneken op. De 45-jarige Van Nistelrooy gaat eerst nog als staflid van het Nederlands elf tal naar het EK. Mogelijk sluit hij al in maart aan bij de selec tie van bondscoach Frank de Boer. Een nieuwe noodtoestand dreigt in Tokio, waar over zes maanden de Spelen ingehaald moeten worden. En nu is ook de groot ste sumokampioen van Japan nog getroffen door corona, wat niet meehelpt tegen de scepsis. Arjan Schouten Rotterdam VOETBAL IOC-lid Dick Pound (Can) wil voorrang voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20