10 NIEUWS Microsoft Office incl. licentie VERKIEZINGEN NIEUWE PARTIJ Minder inbraak met oudjaar Willem Engel is kandidaat bij de coronakritische partij Vrij en Sociaal Nederland. Bij de presentatie gisteren waren amper mond kapjes en er was één journalist -pardon - 'kabinetsmedewerker'. Terwijl de complete nationale pers zich stort op de historische eerste coronaprik in Veghel presenteert de nieuwe politieke partij Vrij en Sociaal Nederland (VSN) haar kieslijst en plannen in een zaal van het Haagse perscentrum Nieuws poort. Bekendste gezicht in de top 5 is dansleraar Willem Engel, Vi ruswaarheid-voorman, en bekend antilockdownactivist. Als Engel begint aan zijn toespraak (onder meer over vaccins als 'genthera pie', over 'liefde', maar ook over de verzwegen verkiezingsfraude in de VS) zegt hij: ,,Ik ben blij dat er zoveel pers aanwezig is.'' Punt is: er is maar één journalist. Tot grote verbazing van andere VSN'ers trouwens, die handen schuddend en zonder mondkapjes door de zaal lopen. Eén kandidaat beklaagt zich over de schamele op komst bij die ene verslaggever en bij partijleider Bas Filippini, op richter en tot voor kort voorzitter van belangenclub Privacy First. ,,Hoe kan dat? Waarom komt er verder niemand?'' Filippini, relati verend: ,,Er wordt nu ook iemand gevaccineerd in Brabant, daar zul len veel media ook naartoe gaan.'' Ze gaan deze presentatie dus niet een andere keer overdoen: ,,Dit is ook feedback hè, daar leer je weer van. Vandaag is vandaag, morgen is morgen'', zegt de leider van de partij die een samenleving zonder dwingende druk van far- magiganten wil, met de 1,5 meter samenleving en mondkapjes in de prullenbak, naast de onbetrouw bare vaccins - 'die producenten gaan megawinsten maken', weet Filippini. 35 zetels Centrale punt van VSN (nul zetels in de peilingen) is: Nederland moet verlost worden van 'de dicta tuur'. Dat vertelt boegbeeld Wil lem Engel voor aanvang van de presentatie: ,,Ik denk dat 35 zetels reëel is voor ons, veel mensen zijn er helemaal klaar mee.'' Dat en quêtes momenteel een ander beeld tonen - 71 procent van de respondenten in een recente Ip- sos-peiling wil juist strengere maatregelen - zegt Engel niet zo veel: ,,Wat zijn de vragen van die polletjes? Zitten allochtonen en jongeren er wel bij?'' zegt hij, om deze verslaggever even later te ver wijten 'een kabinetsmedewerker' te zijn: ,,Jij wordt ook hierheen ge stuurd. Nee, niet door het kabinet nee, door je baas.'' Die 'baas' weet overigens van niks, maar Engel gaat snel verder over 'systeemcor ruptie' die wijdverspreid zou zijn, over de rechtsstaat die niet meer functioneert, over internationale instituties die de crisis erger heb ben gemaakt. In het partijprogramma van VSN staan de woorden coronavi rus of pandemie niet letterlijk, maar een oplossing heeft de partij heus: massale uitbreiding van zie kenhuiscapaciteit, speciale Covid- hospitalen op een aantal plekken in het land en hup: door met ons oude, normale leven. Filippini wil niks weten van personeelsgebrek in de zorg, waardoor het uitbrei den van ic-capaciteit nu al moei zaam gaat: ,,Kom nou. Je maakt mij niet wijs dat je in tien maanden tijd niet een paar ziekenhuizen kunt bouwen met genoeg perso neel.'' Natuur Welke andere landen momenteel wel laten zien dat het coronavirus efficiënt kan worden aangepakt? De VSN'ers in Nieuwspoort weten het ook zo gauw niet. Misschien zijn zij wel de enigen die dit door hebben en concluderen mensen later pas dat deze partij het bij het juiste eind had, suggereert de lei der. ,,Zo gaat het vaker in de ge schiedenis.'' Al is dat virus zelf heus geen pretje, denkt Filippini: ,,Tuurlijk, ik wil ook liever geen corona.'' Daar denkt partijvoorzit ter Anna Zeven - (in haar toe spraak pleit ze ervoor kinderen weer te leren 'wat de natuur is') - totaal anders over: ,,Ik reken op mijn eigen sterke immuunsys teem. Daar vertrouw ik op. Is dit eigenlijk een interview?'' Behalve Engel, Filippini en Ze ven staan op de kieslijst van VSN enkele andere bekende namen, zo als voormalig Tweede Kamerlid voor 50Plus Norbert Klein en Ab Gietelink. Hij is de theatermaker die eerder vergeefs naar de rechter stapte om de mondkapjesplicht in Amsterdam aan te vechten. Assange nog geen vrij man Word een specialist in het gebruik van Office met deze Microsoft Office cursus inclusief Office licentie! Na deze cursus ken je alLe trucjes van de verschilLende programma's. De cursus bestaat uit drie trainingen voor Microsoft Word, Excel en Powerpoint incLusief tempLates en extra materiaaL. Klaar om in jezelf te investeren? Bestel nu jouw voucher voor de cursus Microsoft Office Trainingen (incl. onbeperkte licentie voor de programma's). Bestel nu op pzc.nl/office donderdag 7 januari 2021 Willem Engel wil in de Kamer 'dictatuur' uit land verjagen TILBURG Bij de afgelopen jaarwisseling zijn veel min der inbraken gepleegd dan een jaar geleden. Mensen bleven vaker thuis van wege de lockdown. Vol gens de InbraakBarometer van verzekeraar Interpolis werd op oud- en nieuw jaarsdag, de dagen waarop het meest wordt ingebro ken, 176 keer toegeslagen. Dat is 58 procent minder dan een jaar terug. Tijdens de jaarwisseling van 2019 op 2020 lag dit aantal nog op 415 en het jaar ervoor op 561 inbraken. Tijdens de kerstdagen was al sprake van een daling met 38 procent ten opzichte van een jaar eerder, zegt de verzekeraar. Niels Klaassen Den Haag Willem Engel in perscentrum Nieuwspoort. foto koen van weel/anp LONDEN WikiLeaks-oprich- ter Julian Assange komt niet voorwaardelijk vrij. Dat besloot de rechter in Lon den. Assange boekte eer der deze week een juridi sche overwinning toen een Britse rechtbank een stokje stak voor zijn uitle vering aan de Verenigde Staten. Daar riskeert hij een gevangenisstraf van 175 jaar vanwege de publi catie van vertrouwelijke do cumenten. De VS gaat in hoger beroep om Assange alsnog uitgeleverd te krij gen en wilde niet dat hij voorwaardelijk zou vrijko men. De VS ziet hem als vluchtgevaarlijk. Mexico biedt Assange politiek asiel aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10