- O O) CD O 10 ZEELAND Enthousiasme over alternatief parkoers Vestingcross 1 m Betsema Loof Zwinsteden Het zware rondje in Perkpolder leverde zondag louter positieve reacties op. Het kon zich, zo werd gezegd, meten met het originele parkoers van de Vestingcross. Wie dacht dat het parkoers in Perk polder slechts een slap aftreksel zou zijn van het mooie rondje over de stadswallen van Hulst, kreeg ongelijk. De deelnemers aan de Vestingcross, de belangrijkste bondscoaches en te levisiecommentatoren waren lovend over de locatie bij de Westerschelde. ,,Dit zou wel eens een blijvertje kun nen worden." Toen in het najaar van 2020 duide lijk was dat er op 3 januari nog steeds geen grootschalig publieksevenement gehouden zou mogen worden, scha kelde de gemeente Hulst goed. De wereldbekerwedstrijd veldrijden werd niet afgelast, maar men besloot na lang wikken en wegen het par koers te verplaatsen. Het spectacu laire, zeer geaccidenteerde rondje in de binnenstad werd ingeruild voor een cross door de vlakke polders. Om dat men de kans om een wereldbeker- koers te organiseren niet voorbij wilde laten gaan. Maar werd dat nieuwe traject dan wel World Cup waardig? Of het met een andere locatie te vergelijken is? Poeh, ik denk het niet. Nee, dit is uniek Die vraag kan na zondag volmondig met 'ja' worden beantwoord. De orga nisatie kreeg veel lof toegezwaaid. Degene die misschien nog wel het meest enthousiast was, was Gerben de Knegt. De Nederlandse bonds coach noemde het parkoers ,,gewoon geweldig". Terwijl zijn pupil Mathieu van der Poel met een gemiddelde van 25 kilometer per uur door de polders denderde, gaf hij aan dat er alles in zit: ,,Er zit veel interval in, het is snel en tegelijk ook zwaar. Het is noodge dwongen dat ze naar deze plek heb ben moeten uitwijken, maar wat mij betreft is dit een blijvertje. Het cen trum van Hulst heeft ook wel iets, maar dit is echt een schitterend par koers. Of het met een andere locatie te vergelijken is? Poeh, ik denk het niet. Nee, dit is uniek." Ook zijn Belgische collega, Sven Vanthourenhout, was er goed over te spreken. ,,Het oude parkoers was al 'knap', maar Perkpolder doet hier ze- mm s P wri ker niet voor onder. Het is een mooi terrein en de organisatie heeft het hier mooi opgebouwd. Vanwege de locatie - zo langs het water - spreekt het al meteen aan als je hier aankomt. Van mij zouden er op beide locaties wedstrijden gereden mogen blijven worden." Containerschepen Over de Vestingcross zoals die van 2017 tot en met 2020 werd verreden, was men van begin af aan ook zeer positief. Vanwege de nabijheid van het stadscentrum, de zwaarte van het parkoers en het fraaie decor. Perkpol- der had weliswaar niet zulke grote hoogteverschillen, maar was door de vele korte klimmetjes en de meerdere 'schuine kanten' net zo uitdagend. En de stukken door de modder - elk rondje liepen de veldrijders tot boven hun enkels door het slijk - maakten het extra pittig. De beelden die op Eu rosport, Sporza en de site van de NOS te zien waren, toonden ook nog eens de schoonheid van het rivier- en pol derlandschap aan. Containerschepen schoven door het beeld terwijl de wedstrijden aan de gang waren. ,,Ik begrijp dat dit een alternatief parkoers is. Nou, het is wel een heel mooi alternatief", gaf Wout van Aert, de nummer twee bij de mannen, aan. ,,Behoud ze allebei maar. Als je voor- taan alleen voor Perkpolder kiest, is dat jammer voor de originele locatie. Dat was in de stad en ik denk dat we daar met de cross naartoe moeten: dicht bij de centra rijden, zodat er ex tra veel publiek heen kan. Maar ook hier in Perkpolder zijn de mogelijkhe den oneindig." Winnaar Mathieu van der Poel was logischerwijs ook enthousiast. ,,Het is een leuk rondje. Dijkje op, dijkje af, dat begint op een gegeven moment wel te wegen. Het heeft een beetje van alles wat en het is goed berijdbaar - niet dat je alleen maar aan het stoempen bent. Ik reed overigens ook graag in het centrumHij won daar immers driemaal. Burgemeester Het is de intentie van de gemeente om daar ook weer terug te keren. Dat gaf burgemeester Jan-Frans Mulder gisteren ook aan. Hij had zondag ge zien ,,dat het fantastisch is gelopen". Hij kijkt ,,met voldoening" op het evenement terug en is blij dat de keuze voor Perkpolder is gemaakt. ,,Maar de Vestingcross heet zo omdat- ie in het centrum van Hulst verreden hoort te worden. Ik ga ervan uit dat het volgend jaar ook weer kan, met publiek. Dat is ook veel leuker." Weer rijden op het parkoers in Perkpolder nabij strandtent Bar Goed lijkt ook niet mogelijk, omdat er plan nen zijn voor de bouw van 450 huizen en de aanleg van zowel een golfter rein als een jachthaven. Onduidelijk is nog wanneer daarvoor de eerste spa de grond in gaat. Mulder was zelf niet aanwezig in Perkpolder. Hij vond dat hij het ver keerde signaal gaf als hij wel zou gaan kijken, terwijl toeschouwers niet werden toegelaten. ,,Je kunt dan wel een startschot lossen of helpen bij de prijsuitreiking, maar dat vond ik niet juist. Ik zei vooraf: 'Als je mij bij de cross ziet, is er iets mis.' Ik zou name lijk alleen bij een calamiteit komen. Maar het is allemaal goed gegaan. En we hadden spektakel met de toppers die we eerder ook in het centrum van Hulst zagen." dinsdag 5 januari 2021 GO Augustine Loof hervat van avond met Bal- zan FC de competitie op Malta. De ploeg van de verdedi ger uit Koe wacht staat twaalfde en ontvangt num mer zeven Santa Lucia. De aftrap van het duel in de Pre mier League is om 21.00 uur. Loof (foto) speelde in het verleden voor onder meer JVOZ, PSV en FC Eindhoven. De Zwinsteden- loop, die al 26 keer in Sluis werd gelopen, krijgt tussen 21 en 28 maart een virtuele editie. Via www.zwinste- denloop.nl kun nen geïnteres seerden zich aanmelden voor de 5, 10 of 21 kilometer. Het is geen wedstrijd, maar wel is er voor deelnemers een medaille. 'Dit zou wel eens een blijvertje kunnen worden' Roeland van Vliet Perkpolder - Gerben de Knegt, bondscoach M I KI Het parkoers in Perkpolder leverde minstens zo mooie plaatjes op als dat in het centrum van Hulst. Hier snelt Mathieu van der Poel over de dijk langs de Westerschelde. foto belga In de krant van gisteren is onte recht de suggestie gewekt dat Denise Betsema in 2019 willens en wetens doping nam. De win nares van de Vestingcross van zondag testte echter positief door een vervuild voedingssup plement. De UCI geloofde haar verhaal en schorste haar daarom niet meer dan zes maanden. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42