Marsha Boeije is ook thuis weer juf Chromebooks voor Jaycen en Jailey Verdwijning van Ichelle blijft een raadsel 5 De scholen zijn begonnen aan lockdown 2.0. Een iets verfijndere versie van de plotse schoolsluiting 1.0 in het voorjaar. De examenklassen in het voortgezet onderwijs krijgen nog wel les in school, net als de leerlingen die praktijkonderricht krijgen. En hoewel de plotselinge abrupte sluiting voor het basisonderwijs opnieuw als een verrassing kwam voor leraren, leerlingen en hun ouders, zijn ook zij er nu beter op voorbereid. Marsha Boeije uit Terneuzen werkt zelf twee dagen in het basis onderwijs. De sluiting van de ba sisscholen, een paar dagen voor de kerstvakantie, verraste haar toch wel. ,,Je zag aankomen dat er iets met het voortgezet onderwijs zou gebeuren. Maar dat zo ineens ook de basisscholen dichtgingen had ik niet verwacht." Voor Marsha betekent de slui ting van de scholen dat ze zelf voor haar klas online lessen moet voor bereiden. Dat heeft ze vorige week kunnen doen. Maar daarnaast is ze ook weer juf voor haar eigen kin deren. Gijs (bijna 7) en Ruud (pas 5 geworden) volgen weer thuis les. En dan is er ook nog de 2-jarige Fien. Marsha werkt zelf op vrijdag op haar basisschool om de nood opvang te verzorgen. Haar man Jan-Niek heeft ook een cruciale functie en kan die dag niet thuis werken. Daardoor gaan haar eigen kinderen op vrijdag naar de nood opvang op hun eigen school. Dat is overigens een andere school dan waar Marsha voor de klas staat. Al met al weer een heel geregel, maar Marsha ervaart minder stress dan in het voorjaar, toen alles rond thuisonderwijs nieuw was. ,,We zijn er nu wat rustiger onder dan tijdens de eerste lockdown. We houden thuis zo veel mogelijk de schoolstructuur aan. Om kwart voor negen staat iedereen klaar om met school te starten. En we hou den op vaste tijden pauzes, we doen spelletjes of gaan even naar buiten. Toen de school in het voor jaar dichtging probeerden we alles zo veel mogelijk te blijven doen. Nu durf ik het een beetje los te la ten. We doen wat we kunnen." Voor Jailey (11) en haar broertje Jaycen (7) van der Pluijm uit Oost Souburg begint de eerste dag op school na de kerstvakantie anders dan anders. Met moeder Mireille halen ze in de gymzaal van de De Burcht-Rietheim hun chrome- books op. Net als als de meeste an dere van de bijna 30.000 basis scholieren in Zeeland volgen ze de komende weken lessen thuis op de computer, net als in het voor jaar. Werner Braspenning is intern begeleider op de Souburgse basis school. De chromebooks zijn voor de klassen 4 tot en met 8, legt hij uit. Op de laptop vinden de leer lingen hun hele weekplanning met daarin per dag beschreven wat van hen verwacht wordt. De leraren zijn één uur per dag online beschikbaar om uitleg te geven. Voor de allerjongsten in groep 1 en 2 zijn er bingokaarten met activi teiten die ze thuis kunnen doen. Voor de leerlingen van groep 3 is er geen chromebook. Deze kinde- ren krijgen op papier opdrachten. Voor de jongste drie groepen zijn er online kringgesprekken of voorleesuurtjes. Volgens Braspenning is het weer 'kneiterhard' werken gebla zen voor alle leerkrachten. ,,We hebben geleerd van de eerste schoolsluiting. Dit voorjaar, tij dens de eerste lockdown, gingen leerkrachten 's avonds door met het begeleiden van leerlingen. Dat werd echt te veel. We beperken het nu tot onder schooltijd." Dezelfde bekende omschrijft Ichelle als 'een heel vrolijke, opge wekte en creatieve jonge vrouw'. De eigenaresse van een zaak in Oostburg waar Ichelle stage heeft gelopen, schetst eenzelfde beeld. Het maakt het des te raadselachti ger dat zij sinds maandag 14 decem ber 's avonds na een bezoek aan een familielid niet meer is gezien. De twee volgende dagen is er nog een kort telefoongesprek geweest en zijn enkele appjes en sms'jes gewis seld, waarna alles is stilgevallen. Haar broer Jeffrey van de Velde meldde gisteren dat er geen nieuwe ontwikkelingen zijn. Een speurac tie door een vrijwilliger van de Stichting Signi zoekhonden in Oostburg leverde zondag zoals ge meld niets op. ,,Signi is momenteel in overleg met de politie over de verdere aanpak", meldde Jeffrey. ,,Het is afwachten wat er allemaal nog kan gebeuren." Ichelle volgde na de middelbare school in Oostburg haar passie en trok naar Amsterdam om aan het ROC van Amsterdam de mbo-op- leiding specialist mode/maatkle ding te doen, waarna zij in 2013 naar Zeeuws-Vlaanderen terugkeerde. We hebben de mensen die zij kent, allemaal gecontacteerd Is ze wellicht bij kennissen in Am sterdam of elders? Haar broer Jef frey sloot dat voorzichtig uit. ,,We hebben de mensen die zij kent, al lemaal gecontacteerd." Sinds maart 2018 heeft Ichelle haar eigen atelier aan de Burge meester Erasmusstraat in hartje Oostburg, genaamd Pins Need les. Bij de opening liet ze een ver slaggever van het West-Zeeuws- Vlaamse tijdschrift Rondje West weten: ,,Ik ben er fier op dat ik nu mijn eigen atelier heb en kijk ernaar uit om mooie kleding te mogen maken, en zeker ook kleding te mo gen repareren en vermaken." Ze sprak de hoop uit dat mensen wat bewuster met hun kleding omgaan. ,,Sommige stukken kunnen met een paar aanpassingen nog een hele tijd mee." Ichelle maakte met Pins Need les haar droom waar, vol enthousi asme. Jeffrey: ,,Dat maakt het ook zo'n rare situatie." dinsdag 5 januari 2021 gaat net iets relaxter Theo Giele A Francois Koole geeft Jailey (rechts) en Jaycen van der Pluijm hun chrome- book, moeder Mireille kijkt toe. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Thuis leren bij de familie Boeije, vlnr: Ruud, Marsha, Fien en Gijs. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Kijk op de site bij /video De plotselinge verdwijning half december van de 29-jarige Oostburgse Ichelle van de Velde blijft voor iedereen die haar kent een groot raadsel. ,,We kunnen er alleen maar het beste van hopen", aldus een bekende die met haar heeft samengewerkt. Harmen van der Werf en Miriam van den Broek Oostburg -Jeffrey van de Velde, broer van de vermiste Ichelle De 29-jarige Ichelle van de Velde uit Oostburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37