Zeeuwse ziekenhuizen willen zo snel mogelijk gaan vaccineren Vestingcross in Perkpolder Louter positieve reacties over locatie Opwinding onder vogelaars in het hele land: een kortbekzeekoet op het Veerse Meer! De eerste levende in Zeeland, de vierde levende ooit in Nederland. Pim Wolf, een vogelkundige uit Vlissingen die voor zijn werk dagelijks vogels telt in de Zeeuwse kwartier niet meer zien. Toen delta, was zondag om kwart over vijftien seconden weer wel. Dat vier 's middags de eerste die was voldoende om het zeker te ontdekte dat het om niet zomaar weten." een zeekoet ging. ,,Ik ben blij dat ik Een 'ontdekking voor heb volgehouden. Ik zag hem heel fijnproevers', aldus Wolf. even. Daarna liet hij zich drie zeeland 2 en 6 Het lijkt met de dag ingewikkelder te worden welke Zeeuwen een vac cin tegen het coronavirus krijgen. Dus even terug naar het begin. Vier groepen mensen mogen vanaf gis teren bellen voor een afspraak om te vaccineren: mensen die werken in oudereninstellingen (zoals ver pleeghuizen), de gehandicapten zorg, de thuiszorg en mensen die ouderen (niet verpleegkundig) be geleiden in opdracht van gemeen ten (in het kader van de Wet maat schappelijke ondersteuning). Zij worden allemaal uitgenodigd door hun werkgevers om het landelijk callcentrum te bellen. Als ze dat doen, wordt voor zowel de eerste als de tweede prik een af spraak gemaakt. Onder verant woordelijkheid van GGD Zeeland begint het vaccineren van die groe pen mensen op 15 januari in de Zee landhallen in Goes en in ziekenhuis ZorgSaam in Terneuzen. Dat is drie dagen eerder dan vorige week nog werd aangenomen. De naar schat ting 16.000 Zeeuwen krijgen het Bi- oNTech/Pfizer-vaccin toegediend. Speciaal voor de operatie wordt een hal van de Zeelandhallen omge bouwd tot vaccinatiecentrum. Het opbouwen van de 'prikstraat' begint later deze week. Andere groepen Afgelopen weekend besloot het ka binet nog andere groepen met voor rang te laten vaccineren: zieken huismedewerkers werkzaam op de intensive care, spoedeisende hulp, Covid-afdelingen en de ambulance. Ook huisartsen en hun assistenten krijgen voorrang. De vaccinatie van die groepen ligt niet op het bordje van de GGD, zegt Jan Ducaat, pro jectmanager van de Covid-vaccina- tie. De Zeeuwse ziekenhuizen over leggen in regionaal verband over wie, wanneer en hoe gevaccineerd wordt. Details daarover worden waarschijnlijk vandaag bekend. De ziekenhuizen hebben inmiddels op basis van criteria van het Rijk geïn ventariseerd welke mensen voor vaccinatie in aanmerking komen. ,,Het is niet zo dat we kunnen zeggen: doe ons maar 300 vaccina ties en het komt wel goed", zegt woordvoerder René Maas van Zorg Saam. ,,Dat zou ook gek zijn, want het aantal vaccins is beperkt. We moeten echt specifiek doorgeven wie ervoor in aanmerking komt. Het is dus niet zo dat ook andere medewerkers van het ziekenhuis een prik kunnen krijgen." Ook Adrz heeft een lijst gemaakt met welke mensen gevaccineerd moeten worden, vertelt woordvoer der Ilona Wielemaker. ,,We moeten afwachten hoeveel vaccins we krij gen, dan weten we pas wie we daad werkelijk kunnen vaccineren. We hopen dat we zo snel mogelijk kun nen beginnen." De ziekenhuismedewerkers wor den hoogstwaarschijnlijk gevacci neerd via de ziekenhuisapotheken, aldus Ducaat. ,,Die hebben over het algemeen ook diepvriezers waarin ze het vaccin goed kunnen opslaan." Discussie Landelijk gaat het om 30.000 zie kenhuismedewerkers (en dus 60.000 vaccins). ,,Ik doe het met de informatie die ik krijg", benadrukt Ducaat, ,,maar er wordt gezegd dat het inenten van deze mensen niet ten koste gaat van mensen die de GGD's inenten. Je ziet wel dat over het eerder vaccineren van onder meer huisartsen die discussie wordt gevoerd. Maar alles hangt af van hoeveel vaccins Nederland geleverd krijgt." It I dinsdag 5 januari 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 10 Wie krijgen de eerste prik? De Zeeuwse ziekenhuizen gaan zo snel als mogelijk medewer kers op de intensive care, spoedeisende hulp en Covid-af- delingen inenten tegen het coro navirus. Ze hebben op een rij gezet wie ervoor in aanmerking komen. 'Dat is niet de directeur.' Medewerkers van andere zorg instellingen zijn vanaf 15 januari aan de beurt, drie dagen eerder dan de GGD aanvankelijk ge pland had. Jeffrey Kutterink Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33