Thuisschoo Mysterieuze post uit Engeland Minder patiënten met Covid-19 in ziekenhuis Coronacrisis duwt vooral in Sluis mensen bijstand in 2 WENDY WAGENMAKERS Column Ik kijk naar buiten en warm mijn handen aan een hete kop thee. Ik zie hoe twee duiven zich nestelen bij de schoorsteen van de buren en volg de regen druppels die langzaam naar bene den glijden op mijn zolderraam. Zwierende boomtoppen, grijze wolken die in elkaar overgaan. Vrediger kan een maandagoch tend niet zijn. hoor ik de hel losbreken. Er klinkt gestress over vergeten wachtwoor den, mislukte inlogpogingen, vastgelopen software en overbe laste netwerken. En nog meer ge- stress als laptops leeg blijken en oplaadkabels - zoals altijd - van de aardbodem verdwenen. Tussen door een krijsende peuter die Peppa Pig wil kijken en een nor maal zo kalme vader die het ook allemaal niet meer weet. open. Dat ziet er allemaal knus uit op Facebook, met brave kindjes aan de keukentafel, maar in wer kelijkheid is het natuurlijk doffe ellende. Zeker als je onderwijl fris en fruitig voor je beeldscherm wordt verwacht voor een video vergadering, een berg mails pro beert weg te werken en er nog drieëntachtig deadlines boven je hoofd bungelen. Laat staan als je - zoals de meeste Zeeuwse ouders - buiten de deur werkt, geen recht hebt op noodopvang en dus van arren moede maar vrije dagen op neemt, zodat je de hele zomer lang mag doorwerken. Probeer de stel ling van Pythagoras dan nog maar eens vol enthousiasme uit te leg gen. ondernemers in mijn omgeving prijs ik mezelf gelukkig dat ik überhaupt nog een inkomen heb. Maar echt lekker gaat zo'n jaar niet van start. Toch wil ik graag gelo ven dat er hoop gloort. Dat de cij fers dalen, dat er vaccins in aan tocht zijn en dat de winkels, cafés, restaurants, bioscopen, zwemba den, musea, dierentuinen, sauna's én scholen binnenkort weer open gaan. En anders breng ik mijn kinde ren gewoon naar het Binnenhof. Hetoogtknus op Facebook, maar in werkelijkheid is het doffe ellende DE STELLING Vandaag: Thuisonderwijs went nooit Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters NIEUWE CAMPA0NEI WANbEL EEN HALF UUR PER bAG Aanvaring twee schepen op kanaal Drie gewonden bij ongeluk op A58 ,,De eerste brief kwam vlak voor sin terklaas en nu hebben we er weer een", zegt De Jonge. Maar voor wie de brief is? Het adres op de enve loppe geeft geen aanwijzing. De adressering is simpel: slechts de postcode 4431 AD, het huisnummer 16 en de woorden 'Lang weg' en 'Ne therlands'. Een naam ontbreekt. ,,En de postcode klopt niet. Wij wonen aan de Langeweg, maar dit is de ver keerde postcode." En dan is er ook nog eens de bij zondere inhoud. Twee velletjes ge kleurd papier. Met daarop een af druk van een hand en een afdruk van een voet. Beide afdrukken zijn van een volwassen persoon. Maar dat was alles. Geen briefje, geen naam van de afzender. ,,Alleen de eerste keer stonden bij de afdruk van de voet twee letters. De letter d en een N. Verder niks. De Jonge is sinds de komst van de eerste brief al aan het zoeken voor wie deze brief toch bedoeld kan zijn. De postcode op de brief hoort bij de Bosseweide, alleen is daar weer geen nummer 16 en navraag bij mensen in de buurt leverde ook niks op. Om dat de brief uit Engeland kwam is ook contact geweest met een En gelse vrouw in het dorp, maar de brief was niet voor haar. Ook de vo rige bewoners van het huis van De Jonge weten van niks. Ze heeft vervolgens ook bij de voormalige eigenaar van de super markt geïnformeerd. ,,Dat is een neef van mijn man en hij kent na tuurlijk heel veel mensen op het dorp." Maar ook dat spoor liep dood en Facebook heeft tot nu toe ook geen resultaat gehad. In de twee Zeeuwse ziekenhuizen liggen 31 coronapatiënten. Dat zijn 6 patiënten minder dan een week geleden. Op de intensive cares wor den 8 mensen behandeld, 1 minder dan in de laatste week van 2020. De afname komt doordat er min der patiënten uit Zuid-Holland in Zeeland worden behandeld dan een week geleden. Het aantal Zeeuwse patiënten bleef gelijk: 27. Bij ziekenhuis ZorgSaam in Ter- neuzen liggen 14 coronapatiënten. Dat zijn er 5 minder dan vorige week. Op de intensive care worden, net als in de voorafgaande weken, 4 Covid-patiënten verpleegd. Alle 14 patiënten komen uit Zeeland, dat zijn er 3 minder dan vorige week. Er liggen geen patiënten van buiten Zeeland meer in Terneuzen, vorige week waren dat er nog 2. Bij ziekenhuis Adrz in Goes nam het aantal patiënten uit eigen pro vincie juist toe tot 13. Dat zijn 3 pa tiënten meer dan een week gele den. Verder worden er nog 4 pa tiënten uit regio Zuid-Holland be handeld in Goes. Op 28 december lagen er nog 8 mensen uit Zuid Holland in het Adrz. Vlissingen telt de meeste inwoners met een bijstandsuitkering, maar de gemeente Sluis springt er dit jaar uit met een enorme groei van het aantal bijstandsgerechtigden: van 417 in 2019 naar 771 in 2020. De coronacrisis is daar vrijwel zeker de oorzaak van. Sluis telt veel horeca- en toeristi sche bedrijven als ook detailhandel en toeleveranciers die van het toe risme afhankelijk zijn. Met name de sluiting van de horeca in het voor jaar hakte erin. Wat de tweede lock- down doet met het aantal bij stands- aanvragen moet nog blijken. In 2019 zat Sluis nog in de mid denmoot met bijna 12 bijstandsge rechtigden op 1000 inwoners. In 2020 waren het er ruim 33 per 1000 inwoners. Na Vlissingen is Sluis de gemeente met het hoogste aantal bijstandsuitkeringen, aldus het Centrum voor economisch welzijn. Vlissingen is dan wel koploper op de bijstandsranglijst, het aantal uit keringen is in 2020 echter licht ge daald. In 2019 zaten 1702 inwoners in de bijstand, in 2020 waren dat er 1667. Ook in andere gemeenten is het aantal bijstandsgerechtigden stabiel. Kapelle heeft het laagste aantal bijstandsuitkeringen: 80, iets minder dan in 2019. dinsdag 5 januari 2021 Schijn bedriegt, want beneden Hoera, de thuisschool is weer Met misschien wel iets te veel Reageer op pzc.nl Gisteren: Een corrupte havenarbeider is erger dan een drugsbaron 1502 stemmen JIJ ZIT MA 10 MIMUTEM AU OP ^6SB! STAPPEN NEE Ö1T IS E>E WOOR&ENTEULER. SCHORE Op het Kanaal door Zuid- Beveland zijn zondag twee schepen met elkaar in aanvaring gekomen. Er raakte niemand gewond. De botsing tussen de schepen werd om 17.35 uur gemeld bij de politie. Omdat mogelijk sprake zou zijn van alcoholge bruik, is een blaastest af genomen bij de betrokke nen. Maar er bleek geen alcohol in het spel te zijn. De Landelijke Eenheid van de politie heeft het incident samen met Rijkswaterstaat afgehan deld. Over de oorzaak van de aanvaring is nog niets bekend. ARNEMUIDEN Op de A58 bij Arnemui- den zijn gisteren bij een ongeluk drie mensen ge wond geraakt. De snel weg was tussen Arne- muiden en Stelleplas urenlang afgesloten. Het ongeval gebeurde rond kwart voor zes ter hoogte van de Sloedam, in de richting van Goes. Twee voertuigen kwamen met elkaar in botsing. Meerdere ambulances en brandweerploegen wer den opgeroepen. In een personenauto zat een slachtoffer bekneld: die is door de brandweer be vrijd. De voertuigen raak ten zeer zwaar bescha digd en werden gebor gen. Het andere voertuig, een bestelbus, kwam op z'n zijkant onder het Mal- lardviaduct terecht. KRABBENDIJKE Chocoladeverkoper steelt portemonnee Een chocoladeverkoper heeft zondagmiddag in Krabbendijke de porte monnee gestolen van een 91-jarige bewoner uit de H.A. Foneine- straat. De verkoper kwam rond 15.15 uur aan de deur en heeft uitein delijk de portemonnee uit de woning weggeno men. In de portemonnee zaten enkele tientallen euro's. Volgens de poli tie was de verkoper tus sen de 20 en 25 jaar oud, ongeveer 1,65 meter lang en had hij een blanke huidskleur. Getuigen kunnen bellen met de politie op 0900 8844. Wie verwacht een brief uit Enge land? Wendy de Jonge uit 's- Gravenpolder zou het graag wil len weten. Voor de tweede keer in korte tijd ontving ze vanuit Groot-Brittannië een enveloppe met daarin een afdruk van een hand en de afdruk van een voet. Melita Lanting 's-Gravenpolder V° In de brieven zaten afdrukken van een hand en een voet. Theo Giele Goes/Terneuzen Frank Balkenende Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2