Oud-rugbyer Gerwyn Price voert na zege op WK darts de wereldranglijst aan 27 Ooit wilde darter Gerwyn Price (35) niets liever dan in het nationale rugbyteam van Wales spelen. Sinds zondag is hij de nummer 1 van de wereld in een totaal andere sport. „Hopelijk ben ik een stimulans voor de jeugd.'' De ochtend nadat Gerwyn Price de wereldtitel darts had behaald en naar de koppositie van de wereld ranglijst was gestegen, kan de 35-ja- rige Welshman nog niet rustig ge nieten van zijn nieuwe status. Plichtplegingen volgen elkaar in rap tempo op. De meeste topdarters hebben een manager die een en an der in goede banen leidt, Price niet. Of eigenlijk wel: zijn vrouw Bethan. ,,Zij regelt veel voor me achter de schermen. Maar ze is hier nu niet aanwezig." Hij kijkt er naar uit om ze na de autorit van 3,5 uur weer te zien, Be than en hun dochters Emily (14) en Bethany (10). ,,Zij ook, hoop ik, haha." Op een cadeautje kunnen ze wel rekenen, maar het grootste deel van het prijzengeld dat zijn WK-ti- tel opleverde (550.000 euro) steekt hij in stenen. ,,Ik heb al wat vast goed en met dit bedrag kan ik ook wel wat leuks doen. Huizen in Wa les zijn niet heel erg duur, dus ik denk dat ik er een stuk of vijftig ga kopen nu, haha." En dan serieus: ,Nee, maar wel één of twee. Dat is volgens mij een goede investering met het oog op de toekomst." In de nabije toekomst wil hij zijn twee naaste belagers op de wereld ranglijst van zich af houden, Mi chael van Gerwen en Peter Wright. am ,,Wie ik de grootste bedreiging vind? Allebei even groot. Kijk naar de ranglijst, ze staan nagenoeg ge lijk. Ik moet over mijn linker- en rechterschouder kijken. Maar ik ben niet bang, hoor", beweert The Iceman. ,,Ik heb laten zien waartoe ik in staat ben. Ze moeten van goe den huize komen om mij van de troon te stoten." Spierbundel Zijn jongensdroom was overigens niet om wereldkampioen darts te worden, maar rugby-international van Wales. Geen onrealistisch doel, want Price was naast spierbundel ook snel en explosief. Hij speelde als professional bij een rugbyclub in zijn land en ook een periode bij Glasgow Warriors. Toen hij naar Schotland vertrok, stopte hij als on deraannemer in de huizenisolatie. Deels door pech (blessures), deels door eigen toedoen bleef het slechts bij jeugdinterlands voor Price. De verlokkingen van het uit gaansleven kon hij niet weerstaan. Pas toen hij een gezin had, kwam daarin verandering. Te laat om het nationale team nog te halen. Hij draagt de herinnering aan die peri ode de rest van zijn leven met zich mee, in de vorm van littekens in zijn gezicht. Nadat hij als uitsmijter van een pub in het plaatsje Bargoed was aangevallen, moesten er 47 hechtingen worden aangebracht om de schade te repareren. In 2014 maakte Price de overstap naar darts, nadat hij op aandringen van vrienden een poging had ge waagd om een Tourcard voor het PDC-circuit te veroveren en direct succesvol was. ,,Ik ging al vrij snel lekker wat geld verdienen met darts en ben toen gestopt met rugby. Want als ik geblesseerd zou raken, kon ik niet darten." Met zijn bijzondere verschijning - een afgetraind lichaam - trok Price al snel de aandacht. ,,Het klopt dat niet alle darters er zo fit uitzien. Daarom is het volgens mij goed dat ik nu wereldkampioen ben gewor den. Het is echt wel een voordeel om fysiek op en top aan de oche te staan. Hopelijk ben ik daarmee een stimulans voor de jeugd." Gewetensvraag Geconfronteerd met de gewetens vraag of hij de wereldbeker in zou leveren om één rugby-interland voor Wales te mogen spelen, blijft het even stil. ,,Uhm... Als je me dit een jaar geleden had gevraagd, of zelfs een paar maanden, dan had ik gezegd dat ik er dat wel voor over zou hebben. Maar nu ik hier met die beker in mijn handen sta, is het an ders. Ik weet hoe dit voelt. Laat ik het zo zeggen: voor maar één inter land zou ik 'm niet inleveren." BESTE VAN DE WERELD dinsdag 5 januari 2021 GO 'Ga vijftig huizen kopen' Max van der Put Rotterdam Gerwyn Price torst de Sid Waddell Trophy, beho rend bij de wereldtitel. FOTO GETTY IMAGES Price (midden) tijdens zijn periode als rugbyer. In 2014 maakte hij de overstap naar darts. FOTO WRU ORDER OF MERIT* 1. Gerwyn Price (Wal) 1.317.500 2. Michael van Gerwen (Ned) 1.044.750 3. Peter Wright (Sch) 1.021.000 4. Rob Cross (Eng) 516.000 5. Nathan Aspinall (Eng) 457.750 Andere Nederlanders in top-50: 22. Jeffrey de Zwaan 211.000 25. Danny Noppert 207.250 26. Jermaine Wattimena 205.000 28. Vincent van der Voort 188.000 32. Dirk van Duijvenbode 168.000 50. Ron Meulenkamp 79.000 Wereldranglijst, op basis van gewonnen prijzengeld (in Engelse ponden) in de afgelopen twee jaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27