Seinen op rood: uitstel dreigt 22 Argentijnse spits Pratto River Plate dankbaar Lucas Pratto is fit en wil zondag tegen Sparta al debuteren voor Feyenoord. De 32-jarige Argentijn wil in Rotterdam zijn bijnaam 'De Beer' zo snel mogelijk eer aandoen. 'Spelen zonder publiek in een leeg stadion. De sfeer maakt mij elke maand moedelozer' Kort Portugese club voor Davids Edgar Davids (47, foto) gaat aan de slag als hoofdtrainer van de Portugese club Olha- nense. De club komt uit op het derde niveau van Portugal. Davids, oud-speler van onder meer Ajax, Juventus en Tottenham Hotspur, was sinds de zomer assistent-trainer bij Tel star. Daarvoor was hij kort werkzaam met Oranje onder 20. Van 2012 tot 2014 was hij hoofdtrainer bij de Engelse club Barnet FC. Olhanense speelde van 2009 tot 2014 op het hoogste niveau van Portugal. Makkelie op WK clubteams Danny Makkelie is een van de zeven scheidsrechters die de wereldvoetbalbond FIFA heeft aangesteld voor het WK voor clubteams in Qatar. Dat toernooi begint op 1 februari. De Braziliaanse Edina Alves Batista maakt als vrouw deel uit van het keurkorps. Kevin Blom en Jochem Kamphuis behoren tot de zeven videoarbiters die de FIFA heeft uitgekozen voor het toernooi. Recordscore Stephen Curry Stephen Curry (32, foto) van Golden State Warriors heeft uitgehaald met 62 punten in het NBA-duel met Portland Trail Blazers. De Warriors wonnen dankzij de persoon lijke recordscore van Curry met 137-122. De 32-jarige Curry schoot meteen met scherp. Hij begon met 21 punten in het eerste kwart. Curry speelde vorig seizoen slechts vijf wedstrijden, omdat een gebroken hand hem lang aan de kant hield. Albon stapt over naar DTM Coureur Alexander Albon, het afgelopen seizoen ploegmaat van Max Verstappen in het team van Red Bull in de Formule 1, gaat dit jaar uitkomen in de DTM. Dat is het toer- wagenkampioenschap van Duitsland. De 24-jarige Albon blijft wel bij Red Bull als test- en reservecoureur en is daarom niet wekelijks beschikbaar in zijn nieuwe klasse, waar de jeugdige Nieuw-Zeelander Liam Lawson zijn teamgenoot wordt. Kuipers arbiter bij Ajax-PSV Contract voor Van Empel Toen de naam Frank Arnesen en kele weken terug viel in Buenos Ai res, riep dat bij Enzo Francescoli niet meteen een juichstemming op. De technisch directeur van River Plate is 8 juni 1986 immers nooit vergeten, de dag dat Denemarken de nationale ploeg van Uruguay overklaste tijdens het WK in Mexico. De 6-1 is nog altijd de pijn lijkste nederlaag van de nationale ploeg van Uruguay. Die Arnesen klopte dus aan bij het River Plate van Francescoli met de vraag of Feyenoord zes maanden kon beschikken over spits Lucas Pratto. En Francescoli zei ja tegen zijn kwelgeest uit 1986. „Iedereen houdt van mij bij Ri ver'', lacht Pratto. ,,Ik had gewoon in Buenos Aires kunnen blijven. Maar trainer Marcelo Gallardo en zeker ook technisch directeur Enzo Fran- cescoli gunden mij deze unieke kans om nog eenmaal in Europa bij een grote club als Feyenoord aan de slag te gaan. Ik heb de bereidwillig heid van Gallardo en Francescoli af- gedwongen met prestaties in het shirt van River. Maar ik ben die twee wel heel dankbaar dat ze heb ben ingestemd met deze verhuur- periode.'' Veldslagen Want zes maanden in Rotterdam bij Feyenoord, dat sinds de veldsla gen tegen Estudiantes om de we reldbeker in 1970 een grote naam naam heeft in Argentinië, zou de loopbaan van Pratto compleet ma ken. De spits, zelf geboren en geto gen in La Plata, knikt instemmend. ,,Ik kom voor zes maanden, maar misschien dwing ik hier wel een langer verblijf af', zegt hij. Die optie tot koop is niet in het contract van de spits opgenomen, maar Pratto kent de voetbalwereld na al die ja ren wel. ,,Mijn eerste club in Europa was Lyn Oslo in Noorwegen'', legt hij uit. ,,Die club huurde mij ook een half seizoen, maar dat ging zo goed dat ik er nog een extra halfjaar op huurbasis speelde. Later speelde ik nog voor Genua in de Serie A. Dat was lastiger. Misschien kun je ach teraf stellen dat ik meer tijd nodig had om te wennen aan het voetbal- len in Italië'', zegt de Argentijnse spits. Wennen aan Feyenoord, Rotter dam en de eredivisie, daar is eigen lijk geen tijd voor. En dat hoeft vol gens Pratto ook niet. Zondag wacht de derby tegen Sparta en Pratto wil er meteen staan. Bij Feyenoord zien ze al dagen een zeer zelfbewuste prof rondlopen op trainingscom plex 1908. Geen gejammer over voetballen op kunstgras, geen ge zeur over een rugnummer dat hij graag had willen hebben, geen ge piep over de vermoeiende reis naar Nederland. Pratto stroopt veel lie ver de mouwen op. ,,Ik ben altijd bezig is met mijn medespelers'', zegt Pratto. ,,Met jonge spelers, maar eigenlijk met het hele team. Ik Vol vertrouwen werd de vaste sei zoensopener eind vorig jaar op de nieuwe kalender genoteerd. Albert Park, mét fans, dat moest het ver trouwde decor worden waar de Formule 1 in 2021 'gewoon' weer af zou trappen. Maar de wereld is nog lang niet gewoon vanwege de coro- Quote van de dag dinsdag 5 januari 2021 GO VOETBAL VOETBAL BASKETBAL AUTOSPORT VOETBAL De topper tussen Ajax en PSV staat zondag onder leiding van ar biter Bjorn Kuipers (47, foto). De wedstrijd tus sen de num mer 1 en 2 van de eredi visie begint om 16.45 uur en wordt ge speeld in de Johan Cruijff ArenA. Pol van Boekel fungeert bij deze top wedstrijd als VAR. VELDRIJDEN De talentvolle veldrijdster Fem van Empel (18, foto) heeft een contract getekend bij Pauwels Sau- zen-Bingoal. Ze reed al sinds 1 okto ber als be lofte voor de ploeg. De ta lentvolle Van Empel werd onlangs nog vierde in de wereldbeker wedstrijd in het Belgische Dender- monde. O a 0) 'De Beer': groot, sterk en strijdlustig Mikos Gouka Rotterdfam Lucas Pratto is blij met Feyen oord. FOTO TOM BODE De Formule 1-race in Melbourne in 2019. Het geduld van de Austra lische fans wordt mogelijk langer op de proef gesteld. foto bsr agency In extremis ging er vorig jaar een streep door de GP van Australië en ook nu hangt er weer een vraagteken boven de seizoenso pener in Melbourne. Voor uitstel van de race in Albert Park wordt gevreesd, wederom vanwege de coronapandemie. Arjan Schouten Rotterdam Dortmund-president Hans-Joachim Watzke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22