JOL Cocaïne in Zeeland, deel 2 i Hugo de Jonge belooft: voor het begin van de herfst is iedereen ingeënt /TON Walcheren Justitie: Havenarbeiders haalden de drugs brutaalweg zelf uit schepen DRY JANUARY: MAAND LANG 0.0 Wie tot februari van de fles afblijft, bewijst zijn gezondheid een grote dienst Marsha Boeije is er druk mee. Ze is juf op een basisschool, moet haar onlinelessen voorbereiden en daarnaast haar eigen kinderen Gijs (r), Ruud (l) en Fien thuis lesgeven, Net als in het voorjaar, toen de scholen vanwege corona ook op slot gingen. ,,We zijn er nu wat rustiger onder dan tijdens de eerste lockdown'', zegt de Terneuzense. De Jonge vertelde gisteren aan de pers dat ook hij zich 'heeft zitten verbijten bij de kerstboom' door de beelden op televisie van andere EU- landen, die de afgelopen week al hun eerste burgers inentten. Het Verenigd Koninkrijk en de VS lopen zelfs bijna een maand voor met hun vaccinatiestra tegie. De coronaminister vindt dat hij de GGD's eerder had moeten vragen de systemen alvast klaar te maken voor grootschalige vaccinaties, die nodig zijn om het vaccin van Pfizer/BioNTech te kun nen toedienen. Dat had wellicht enkele dagen gescheeld. In een Ka- merbrief schrijft hij verder 'dat we onvoldoende wendbaar zijn geble ken'. Inmiddels komt ook hier het inentingscircus op stoom. Vele dui- zenden medewerkers die werkzaam zijn in verpleeg huizen en instellingen voor gehandicapten, hebben zich gisteren aangemeld voor een prik. En morgen beginnen de eerste ziekenhuizen ook al met het vac cineren van verpleegkundigen en Je kunt het betitelen als voortschrijdend inzicht van het kabinet artsen op de intensive care, spoed eisende hulp en Covid-afdelingen. Dat gaat om 30.000 mensen. Voorzitter van het landelijke zorgnetwerk Ernst Kuipers noemt het 'uitstekend nieuws' dat die laat ste groep nu ook voorrang krijgt. De verwachting is dat deze vaccins binnen één week zijn toegediend. Afgelopen dagen is geïnventari seerd welke personeelsleden on misbaar zijn om de coronazorg overeind te houden. Zij zullen als eersten een uitnodiging krijgen. Hoogleraar Arjen Boin zegt dat het zwabberende vaccinatiebeleid 'niet de schoonheidsprijs verdient'. ,,Je kunt het betitelen als voort schrijdend inzicht van het kabinet, omdat de situatie nu anders is dan een paar weken geleden. Maar dat het gebeurt na zo'n publieke lobby, wekt ook de indruk dat mensen met een goede ingang bij het kabi net invloed hebben op de strategie." Gisteravond kwam een tweede coronavaccin, dat van Moderna, nog niet door de Europese keuring. Mi nister De Jonge verwacht dat dit vaccin uiterlijk eind januari aan Ne derland wordt geleverd. Vandaag praat de Tweede Kamer over corona met minister De Jonge en premier Rutte. Vanuit de oppositie klinkt dreigende taal: in de wandelgangen wordt gesproken van 'een allerlaat ste waarschuwing' richting dit ka binet. P 3-7 en ZEELAND 1 dinsdag 5 januari 2021 Nieuwsmedia ZEELAND 2 »P20 Minister gaat door het stof ad 71'p Nederland had eerder kunnen beginnen met de inentingen tegen corona, geeft minister Hugo de Jonge toe. Maar hij be looft beterschap: vóór de start van de herfst is, als alles ver loopt volgens plan, iedere vol wassen Nederlander gevacci neerd tegen het virus. Edwin van der Aa Sander van Mersbergen Den Haag —Hoogleraar Arjen Boin 3°C Bewolkt pzc.nl en vrij Ook voor het laatste koud regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1