6 Van Hooijdonk, Waterreus en Jans verheugen zich op maand vol topduels tussen k Ajax-PSV vormt zondag de aftrap van een maand zoals de eredivisie die nog nooit zag, met zes duels tussen topclubs. Een blik in de glazen bol met analytici Pierre van Hooijdonk en Ronald Waterreus en FC Twente-trainer Ron Jans. ,,Als Ten Hag met Ajax twee keer verliest, kun je wachten op gelazer in Amsterdam.'' Advocaat en Arnesen botsen. Niet voor niets heeft Dick al wat steekjes uitgedeeld tussen de regels door Kijken jullie uit naar deze uit zonderlijke Super Januari? Waterreus: ,,Onder normale om standigheden had ik het niets ge vonden. Eenvoudigweg omdat het zwaartepunt van een competitie niet in één maand moet liggen. Heeft één club op dat moment veel blessures, dan is de kans groot dat die gezien is. Maar vanwege de gehoopte aanwezigheid van pu bliek begrijp ik de keuze van de KNVB. Dus ja, ik kijk ernaar uit.'' Van Hooijdonk: ,,Ik ook. Want, eer lijk: die eerste veertien wedstrij den waren moeilijk om doorheen te komen. Nu krijg je eindelijk ver maak op niveau.'' Jans: ,,PSV dat in zijn wisselbeleid heeft toegewerkt naar januari, Ajax dat tegen FC Twente en Wil lem II punten verloor, Feyenoord dat er ondanks alles nog dicht bij staat; alle clubs zijn omgeven door vraagtekens. Dat maakt het op voorhand hartstikke leuk en span nend.'' Jans: ,,Poeh! Ajax, denk ik, in elk geval in de meest letterlijke zin. AZ staat te ver achter, terwijl Fey- enoord een mysterie is. Dick Ad vocaat presteert echt meer dan het maximale. Knap. Maar de titel strijd gaat tussen Ajax en PSV, dat me in positieve zin verrast.'' Waterreus: ,,Waar je bij PSV het gevoel hebt dat het onder Roger Schmidt steeds beter wordt, is bij Ajax het verval ingetreden. Dusan Tadic en Daley Blind die op hun retour zijn, Andre Onana die fout jes gaat makenMaar, inderdaad, die twee clubs gaan het onderling uitmaken. Feyenoord speelt geen rol. Dat Dick met dit elftal über- haupt zo hoog staat, is een won der. En AZ komt, behalve punten, ook iets anders tekort. Ze willen graag topclub zijn in Alkmaar. Maar als je je, zoals laatst tegen FC Utrecht ook weer, zo makkelijk neerlegt bij een gelijkspel, mag je jezelf zo niet noemen. Ik heb sym pathie voor AZ, er lopen uitste kende voetballers. Maar het killen, dat pure gif van een topclub; dat ontbreekt bij AZ." Van Hooijdonk: ,,Ik zie AZ wél als titelkandidaat, achter Ajax en PSV. Op één voorwaarde. En dat is dat Calvin Stengs en Myron Boadu zich eens consequent gaan onder scheiden. Ze voetballen te veel als A-junioren. Speels, vrijblijvend. Ik ben een man van cijfers. Vergelijk Stengs eens met Steven Berghuis, die elke wedstrijd lévert met voor zetten en doelpunten. Zo ver als Berghuis is Stengs nog lang niet. En wat betreft Feyenoord: een un derdog kan kampioen worden. Al leen niet in de huidige situatie waarin je, Vitesse meegerekend, vier sterke concurrenten hebt." Jans: ,,Als je naar PSV kijkt, is het met name aanvallend soms echt smullen geblazen. Als dat zich gaat doorontwikkelen, kan het wel eens mooi eindigen in Eindhoven. Er is rust onder Schmidt, dat voel je. Anderzijds denk ik niet dat dit elders anders is. Bij AZ is er van wege het stabiele beleid zelden paniek, Ten Hag zal bij Ajax ge noeg krediet hebben opgebouwd en ik hoop en verwacht dat Dick SUPER JANUARI Programma een mooi afscheid krijgt bij Feyen- oord. Dat verdient hij." Waterreus: ,,Bij Ajax ligt een crisis eerder op de loer dan bij PSV. En daarin is Ten Hag zeker een factor. Hij is een typische leerling van Fred Rutten: door voetballers ge prezen, voor media een makkelijke pispaal. Als Ajax twee keer ver liest, kun je wachten op gelazer in Amsterdam. Bij PSV niet, tenzij Schmidt opeens zo'n Van Bom- mel-achtige serie van slechte re sultaten neerzet, maar dat ver wacht ik niet. Daarvoor voetballen ze, zij het nog te kort in wedstrij den, te goed. En iedereen die ik spreek in Eindhoven, is lovend over Schmidt. Zoals ik bij Feyen- oord vermoed dat er meer speelt dan wij weten. Dick houdt zich rustig. Toch proef je dat hij, van wege zijn huzarenstukje daar, de erkenning mist van de leiding. Pierre zal dat vast beter weten.'' Van Hooijdonk: „Advocaat en Frank Arnesen (technisch directeur, red.) botsen. Niet voor niets heeft Dick tussen de regels door al wat steekjes uitgedeeld vanwege zijn kwalitatief te povere selectie. Juist, denk ik, omdat Arne Slot onge twijfeld toezeggingen zullen zijn gedaan dat hij wél goed materiaal krijgt. Dat zou wel eens tot een uitbarsting kunnen komen. Al ge loof ik dat het bij Ajax eerder on rustig wordt. Ik vind dat je het Ten Hag mag aanrekenen dat Ajax de haalbare Champions League poule niet is doorgekomen. Beleeft hij een matige januarimaand en boekt hij onverhoopt geen Euro pees succes, dan kan de kritiek wel eens te heftig worden. Dan duiken degenen die hem 'dat boertje uit Twente' vinden er gelijk weer op.'' Jans: ,,Ik kan alleen maar zeggen dat ik genoten heb van Ajax, vooral in dat Champions League-jaar dat zo jammerlijk eindigde tegen Tot tenham Hotspur. Dat voetbal, dat plezier, dat technisch vernuft; ge weldig. Tot dan toe moesten we steeds horen dat ons voetbal in een diep dal zat. Ten Hag heeft er met Ajax voor gezorgd dat we als Nederlandse clubs weer met de borst vooruit durven lopen in Europa. Hij is een toptrainer." Waterreus: ,,Als ik Ten Hag was, zou ik na dit seizoen lekker weg gaan bij Ajax. In tegenstelling tot wat sommige media willen doen voorkomen, heeft die man drie jaar formidabel gepresteerd. Hij verdient veel meer credits. En die krijgt hij, mede vanwege zijn Bayern München-verleden, sneller in Duitsland. Zet hem bij Borussia Dortmund en hij wordt er min- maandag 4 januari 2021 GO Super Januari: 'Eindelijk vermaak op niveau' Dennis van Bergen Rotterdam Welke van de vier topclubs staat er beste voor? Bij PSV is er stabiliteit onder Roger Schmidt. Bij Ajax is er nog geen duidelijkheid over Erik ten Hag. Bij AZ is Arne Slot ver vangen door Pascal Jansen, terwijl Slot na dit seizoen Dick Advocaat opvolgt bij Fey- enoord. Welke impact gaat de verhaallijn rond de trainers heb ben? MAAND VOL TOPDUELS 10/1 Ajax - PSV (ere) 13/1 PSV - AZ (ere) 17/1 Ajax - Feyenoord (ere) 20/1 AZ - Ajax (beker) 24/1 Feyenoord - AZ (ere) 31/1 Feyenoord - PSV (ere) 31/1 AZ- Ajax (ere) - Pierre van Hooijdonk (51) Moet Ten Hag blijven bij Ajax? Dusan Tadic en Ricardo Rodri guez duelleren tijdens de laatste Ajax-PSV. Op 2 februari 2020 werd het 1-0. Zondag treffen beide clubs elkaar weer. foto bsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38