Perkpolder voelt voor Betsema zoals thuis 3 Kuitblessure zit Van Dijke dwars Vos: 'Dit pak was eerst geel...' PERKPOLDER Tim van Dijke zou als enige Zeeuw de Vestingcross rijden, m maar hij ontbrak in Perkpolder. De 20-ja- rige coureur uit Colijnsplaat had een jjfe Betsema, moeder van twee, kijkt niet graag terug. En al helemaal niet naar 2019, toen ze werd betrapt op het gebruik van anabole steroïden. De UCI legde haar daarna een schorsing van zes maanden op en schrapte al haar resultaten uit de voorgaande periode, waaronder haar overwinning in de Vesting cross. ,,Of ik daar mee bezig ben ge weest onderweg? Nee, ik ben niet zo met het verleden bezig." Toch was het een prettige erva ring voor haar dat ze weer won in de gemeente Hulst. Toch een beetje re vanche. Het was dan niet op het fraaie parkoers in het centrum van de stad, maar op een rondje in de polder. Betsema: ,,Dat andere par koers was misschien net iets techni scher en afwisselender dan dit, maar op het gebied van de klim- metjes was het wel vergelijkbaar. Het is een mooie ronde geworden, met heel weinig stukken waarin je even kon herstellen. Ik ben heel blij dat ze deze World Cup hier gewoon door hebben kunnen laten gaan." De Texelse spoot er na de start meteen vandoor. Het was haar tac tiek om de wedstrijd meteen hard te maken. Ze trok het 52 koppen tel lende deelnemersveld zo meteen op een lint en zag dat zelfs de favorie ten, Lucinda Brand en Ceylin del Carmen Alvarado, moesten passen. Haar voorsprong groeide tot boven de minuut. Hoewel het koud was, heb ik het onderweg heel leuk gehad ,,Het was een lange wedstrijd", gaf de winnares aan. Er werd liefst 53 minuten gekoerst, waar er een week eerder in Dendermonde maar 45 minuten werd gecrost. „Hierdoor deed het in de laatste ronde wel ex tra pijn. Natuurlijk heb ik toen ook een beetje op safe gereden, maar dan nog moet je vol doortrekken." Brand, die de eerdere drie World Cups won, had aan de tweede plaats genoeg om de eindzege in de we reldbeker veilig te stellen. De Dordtse hoeft nu in Overijse, waar over drie weken de laatste wedstrijd is, niet eens meer te rijden. De vrouw die al tien overwinnin gen boekte deze winter, moest er wel hard voor knokken. Aan het be gin van de koers bungelde Brand aan de staart van een achtervolgend groepje en had ze het zichtbaar moeilijk. Beetje bij beetje kwam ze terug en uiteindelijk zette ze ook Ceylin del Carmen Alvarado, de re gerend wereldkampioene, op flinke achterstand. Dat ze enkele honder den meters voor de eindstreep nog een keer onderuit ging in de mod der, kon ze hebben. Marianne Vos (33) reed in Perk- polder voor het eerst in het geel-zwart van Jumbo-Visma. De bekende wielersponsor heeft nu ook een vrouwenploeg en de zevenvoudig wereldkam pioene in het veldrijden is het gezicht ervan. ,,Dit pak was ook geel", zei de 33-jarige Brabantse gevat nadat ze op 3.05 minuten elfde was geworden. ,,Nu is dat bijna niet meer te zien." Ze wilde ermee aangeven dat het héél zwaar was in de Zeeuws-Vlaamse veldrit, met diverse lastige modderstukken. maandag 4 januari 2021 GO spreken spierballentaal Kijk op de site bij /video Van der Poel is heer en meester Van Aert grapt over 'kutrondje' Betsema is in haar element in Zeeland kuitblessure en moest zich afmelden bij ¥»aS ..-»a bondscoach Gerben de Knegt. -v Tot een serieuze tweestrijd tussen Mathieu van der Poel en Wout van Aert (inzet) kwam het niet. Het verschil tussen de rivalen liep snel op. foto's belga Denise Betsema was gisteren in haar element. De 27-jarige veld- rijdster zag wel overeenkomsten tussen Texel, waar ze woont en traint, en het parkoers in Perk- polder. ,,De korte, stijle klim- metjes liggen me wel", zei ze breeduit glimlachend. „Hoewel het erg koud was, heb ik het on derweg heel leuk gehad." Roeland van Vliet Perkpolder - Denise Betsema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35