II Vandalen vergrijpen zich aan auto Onbekenden graven gat naar bunker in duin 5 SCHELDEKWARTIER INWONERTAL STIJGT De 86 woningen die aan Het Dok in Vlissingen samen het wijkje Ketelmakerij vormen, zijn allemaal verkocht. In een derde van de huizen wonen eind dit jaar mensen die nu nog niet in Zeeland wonen. Vlissingen was afgelo pen jaar één van de twee Zeeuwse ge meenten, de ander was Sluis, die inwo ners verloor. Maar de voorspelling dat Vlissingen in 2021 flink groeit, lijkt makelaar Bert Bimmel niet al te boud. Hij verkocht twee maan den geleden al de laatste van de 86 woningen (60 huizen en 26 appar tementen). ,,Sinds vorige week is de koop van de laatste woning de finitief rond, zodat ons kantoor niet langer betrokken is bij Ketel makerij." Ongeveer de helft van de wo ningen verkocht Bimmel aan mensen die al in Vlissingen wo nen. „Twintig procent ging naar mensen die elders in Zeeland, Middelburg vooral, woonden. En dertig procent van de huizen ging naar mensen van buiten de pro vincie, voornamelijk de regio's Rotterdam en midden-Brabant. Alleen in Ketelmakerij komen in de loop van 2021 dus tientallen nieuwe Vlissingers wonen." Eerder vorig jaar werd nog voor speld dat oplevering van de laatste huizen in Ketelmakerij begin 2022 zou zijn. Maar Bimmel gaat er nu vanuit dat komend najaar alle sleutels zijn uitgegeven. ,,Mede door corona zijn er natuurlijk al tijd nog oorzaken voor uitstel mo- Dertig procent van de nieuwe inwoners van Ketelmakerij komt van buiten Zeeland gelijk. Maar", zegt hij eind decem ber ,,ik acht het nu waarschijnlij ker dat de woningen al in de zo mer van 2021 beschikbaar zijn dan dat kopers nog tot de volgende kerst moeten wachten." De verkoop van appartementen in twee woontorens aan de Kop van het Dok loopt ook al zo voor spoedig. Bijna driekwart van de meer dan honderd woningen in de twee torens zijn verkocht, laat ma kelaar Ben de Weerd weten. Voor de torens er staan, zijn we anderhalf tot twee jaar verder, ver wachtten woordvoerders van WVO Zorg net voor kerst. ,,De be langstelling voor de eerste woon- toren, waarin huurappartementen komen, is eveneens overweldi gend", meldde voorzitter Jaap Wielaart van de Raad van Bestuur van WVO Zorg. Net als bij de Ketelmakerij komt zo'n dertig procent van de kopers van appartementen aan de Kop van het Dok van buiten Zeeland. Ook in 2022 mag Vlissingen dus op nieuwe inwoners rekenen. De nieuwe huizen in de Scheldewijk, tussen de De Willem Ruysstraat en de Paul Krugerstraat, leveren de gemeente waarschijnlijk nog meer aanwas van buiten op. In de huurwoningen van De Hofjes komen vooral mensen die al in Vlissingen wonen. En in het volop in ontwikkeling zijnde wijkje De Vesting is de belangstel ling van mensen die al in de stad wonen groot. Maar mensen van buiten zullen zich daar ook vesti gen, evenals in de duurdere huur woningen van De Broederband, die vanaf komend voorjaar via een revolutionaire bouwmethode bin nen een paar maanden worden opgetrokken. Samen met nieuwe inwoners die in diverse woontorens gaan wonen, mag Vlissingen de hoop koesteren dat het de komende ja ren niet bij de gemeenten hoort die hun bevolking zien afnemen. GROOT VALKENISSE In de dui nen vlak bij de strandopgang Groot-Valkenisse zit een groot gat in de grond. Er ligt weliswaar een 'deksel' over het gat, maar er blijft gevaar dat argeloze wandelaars me ters naar beneden vallen, meldt Stichting Festung Walcheren op haar Facebookpagina. De stichting kreeg eind vorig jaar een melding dat er 'illegaal gegra ven' was naar een bunker, die daar zes meter onder het duinzand ligt. De gravers legden al een schacht van een paar meter diep aan. Of het werk nog niet af is, of dat de schacht is ingestort, weet voorzitter Patrick Sloot van Stichting Festung Wal cheren niet. ,,Maar dat het levensge vaarlijk is om in de buurt van het gat te komen, staat vast." Festung Walcheren heeft Cor Heijkoop van de Stichting Bunker- behoud gevraagd het waterschap te waarschuwen, omdat 'hij goede contacten met het schap heeft'. Sloot: ,,We hopen dat het schap snel actie onderneemt. Het natuurge bied waarin de bunker ligt, is wel iswaar niet vrij toegankelijk en ligt een aantal meters van het wandel pad. Maar er struinen mensen ge noeg door de duinen. Wij hebben het gat wel extra afgedekt, maar het instortingsgevaar blijft wel be staan." De blauwe Chevrolet Matiz is door de vandalen flink 'opgeleukt' met gele linten met de letters 'gas', bierblikjes en spuitverf op de wieldoppen en achterzijde. Ook zijn de ruitenwissers afgebroken. De 20-jarige Dominique had haar auto voor de kerstvakantie op de parkeerplaats laten staan met een lekke band. Met de bedoeling het wagentje een aantal dagen later weer op te halen. Na een berichtje van iemand die bij Scalda werkt, is Dominique meteen gaan kijken, vertelt haar moeder, die niet met haar naam in de krant wil. ,,Het is haar eerste au tootje waar ze hard voor heeft ge werkt en dan krijg je dit." Inmid- dels heeft de Vlissingse aangifte gedaan. ,,De politie zegt dat ze al leen iets kan betekenen als er ca merabeelden zijn. En die zijn al leen op de ingang van de school gericht. Niet op de parkeerplaats." Ook de verzekering dekt de schade niet, weet haar moeder. In middels heeft Dominique haar au tootje opgehaald. „wi mm iiiiip iiiimiii wiwmi. maandag 4 januari 2021 Vlissingen zet forse groeispurt in Fundering voor de drie woontorens aan de Kop van het Dok. René Hoonhorst Vlissingen -Bert Bimmel, makelaar Aan de (Verlengde) Singel wordt al gewoond. Het zal je maar gebeuren. Par keer je je auto op de parkeer plaats van je school vanwege een lekke band. Tref je 'm een aantal dagen later 'versierd' aan. Het overkwam Dominique (20) uit Vlissingen, leerling van Scalda in Goes. ,,We kregen een berichtje dat-ie er zo bij stond", vertelt haar moeder. Timo van de Kasteele M Het door vandalen mishandelde autoo tje dat vanwege een lekke band bij Scalda in Goes was blijven staan. Zuidkant van de De Willem Ruysstraat. fotos dirkjan gjeltema uil üiiimmiiLi iiiLiDiii minui 1111JLiiii uw m m Huizen aan de De Vesting en De Hofjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25