2 Smokkel Vlissingen-Oost JOL Meer dan producten Plan veilige shows met vuurwerk Walcheren gratis Mathieu van der Poel was dit weekend van de buitencategorie in de Vestingcross. Op de dijken en in de polders rond Perkpolder gaf hij de rest van de wereldtop een lesje veldrijden. Dat is het van Albert Heijn (M) Vanavond weer te zien: Big Brother Martin Jonkman, de eerste afvaller ooit, blikt terug op zijn ultra korte deelname in 1999 De verdachten werden niet onder druk gezet door criminelen, maar onderhandelden zelf keihard over de prijs voor het invoeren van co caïne. Tot die conclusie komt justi tie in het grootste politieonderzoek in Zeeland ooit: operatie Portunus. V ierhonderd agenten vielen op 1 juli In drie jaar tijd werd 13.500 kilo cocaïne onderschept binnen bij zeker dertig huizen en bedrijfspanden in Zeeland. Elf mannen, onder wie de havenarbei ders, en een vrouw werden opge pakt. De politie onderschepte honder den chatberichten tussen havenar beiders en criminelen. Daaruit bleek dat de arbeiders in groepjes samenwerkten om de cocaïne aan wal te krijgen en door te sluizen. Acht van hen, van wie zeven in de haven werkten, staan vrijdag voor de rechtbank in Breda. Ze worden aangeklaagd voor drugssmokkel, witwassen en wapenbezit. ,,Het zijn geen kleine jongens'', zegt de offi cier van justitie die de strafzaak leidt. ,,Deze mensen stelden eisen. Zo van: 'Joh, wij gaan je helpen, maar de volgende keer gaat de prijs omhoog.' Er zit echt een criminele ondernemersgeest in deze haven medewerkers." Poort van Europa Niet eerder werden er in Zeeland zoveel havenarbeiders tegelijk ver dacht van drugssmokkel. Het zijn rechtszaken die eerder passen bij de haven van Rotterdam of luchthaven Schiphol. Maar Vlissingen-Oost wordt steeds populairder als cocaï- nepoort van Europa. Sinds de toe name van fruitlijnen met Zuid- Amerika wordt de Vlissingse haven als het om cocaïne gaat in één adem genoemd met Rotterdam, Antwer pen, Valencia en Hamburg. De douane onderschepte in 2017 nog 'slechts' 109 kilo cocaïne. Dat liep in 2018 en 2019 op tot 3000 a 4000 kilo, met 2020 als absoluut re cordjaar waarin 6800 kilo coke werd aangetroffen. Dat totale aantal van 13.500 kilo in drie jaar tijd heeft een geschatte handelswaarde van 350 miljoen euro, en een straatwaarde van nog eens twee keer zoveel. Ook Antwerpen en Rotterdam zien een schrikbarende toename van het aantal kilo's cocaïne. (*De naam van de officier van justitie wordt om veiligheidsredenen niet ge noemd) Initiatief van Vuurwerkbond met deskundige vrijwilligers P7 maandag 4 januari 2021 Nieuwsmedia Blader snel naar onze aanbiedingen. Ongenaakbaar! m Media Cultuur 'Corrupte arbeiders haven zijn criminelen' Havenarbeiders met kilo's co caïne, vuurwapens en kogelwe rende vesten: het is volgens jus titie de werkelijkheid in de haven van Vlissingen-Oost. De zeven havenmedewerkers die vrijdag voor de rechter staan voor grootschalige cocaïne smokkel, zijn zeker geen weer loze slachtoffers, zegt het OM. Eldridge Pentury en Bas Bareman Vlissingen-Oost In een serie verhalen schrijft deze krant over de achtergron den van drugssmokkel in de haven van Vlissingen. Vandaag deel 1: 'Kom je uit op 55.850 euro per persoon.' ZEELAND 2 Deze aanbiedingen gelden in week 1 van maandag 4 januari t/m zondag 10 januari. Grijs en regenachtig pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: 4°C Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555 SPORT 1 t/m 3 1000

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1