Belgen en Nederlanders samen in een huis MEDIA CULTUUR 17 programma een weekendje weg aangebo den. Ik zei op z'n Hollands: steek dat maar lekker in je reet. Hoe brengen ze je in beeld, hoe kom je dus over op tv? Daar heb je geen enkele grip op. Ook weer echt televisie: ik zou verliefd zijn op Sabine en was dus een rivaal van Bart. Totaal uit z'n verband ge rukt. Ik had toen gewoon een vriendin. Maar dat opgeplakte imago viel niet goed bij de kijker. Die manipulatie is wel een reden dat ik nooit meer aan zoiets zou meedoen. Al had ik het nog zo naar m'n zin." Een bijkomstigheid als eerste afvaller: Jonkman werd ook direct nS zijn vertrek belaagd door camera's. Ditmaal van nieuwsploegen over de hele wereld die nieuwsgierig waren naar zijn ervaringen met 'dit nieuwe, krankzinnige tv-concept'. „Amerikaanse, Zweedse, Franse televisie. Ze kwamen allemaal naar Nederland en ik kreeg ze allemaal over me heen. Ik wist al snel: mijn normale leven is weg." Even met je vriendin naar Disneyland Parijs, weg van alle heisa? Mooi niet. Ook daar werd Jonkman door aanwezige Neder landers 'belaagd'. ,,En overal waar ik kwam voor mijn werk ging het altijd eerst een half uur lang over Big Brother. Daar heb ik het wel moeilijk mee gehad ja." ,,Ik deed niet mee voor een tv-carrière", wil hij benadrukken. ,,Geen privacy heb ben, geen nieuws meekrijgen van buiten het huis; dSt was spannend. Natuurlijk ga ik kijken naar het nieuwe seizoen. Maar je zag al bij alle vervolgdelen nS onze deel name (Jonkman verwijst ook naar de vele spin-offs als De Gouden Kooi en De Bus, red.) dat iedereen nu weet wat het behelst. En dat je popie jopie moet doen om in de smaak te vallen. Met je blote reet scoor je punten, dat weet iedereen nu. Die puurheid van 1999, toen mensen geen enkel idee had den waar ze aan meededen, die krijg je nooit meer." DEELNEMERS BIG BROTHER 2021 1. ZIKO (34) maandag 4 januari 2021 GO A Martin Jonk mans deelname begon met een grapje van zijn De eerste aflevering is vanavond om 20.30 uur te zien op RTL 4. Hierna is Big Brother elke werkdag om 21.30 uur en elke zaterdag om 18.00 uur te zien op RTL 5. uit Lokeren (B) heeft als choreograaf een eigen dansschool, hij was in 2019 kampioen break dance. Hij woont bij zijn moeder en zorgt voor zijn zus, die het down syndroom heeft. Ziko bidt vijf keer per dag en is open over zijn geloof: ,,Ik zal de bemiddelaar van de groep zijn." 2. LIESE (28) uit Halen (B) werkt als zelfstandig thuisver- pleegkundige en wil met de geldprijs naar huis. De vrolijke flapuit heeft een vriend en weet van zichzelf dat ze best pittig is: ,,Ik ben heel aanwezig en dat hebben mensen graag of net niet graag.'' 3. THEO (54) is geboren in Friesland, woont in Amsterdam en runt daar een klusbe drijf. Heeft een uitge sproken mening en kan niet tegen onrecht. Hij is goed in het bewaren van geheimen, zegt hij. ,,Je moet geen rol spe len, maar jezelf blijven.'' 4. DANIËLLE (40) uit Made is moeder van vijf kinderen en docent op het HBO. Ze heeft de afgelopen jaren weinig tijd voor zich zelf vrijgemaakt en ziet Big Brother als een pauze van het alledaagse: ,,Het is tijd voor Daniëlle." 5. THOMAS (23) uit Etterbeek (B) is ge stopt met studeren en werkt als commercieel adviseur. Hij heeft mis schien een extra troef voor dit spel, want hij woont al jaren met zijn vrienden samen in een huis. ,,Ik heb respect voor alles en iedereen", is zijn credo. 6. NATHALIE (23) uit Groningen is gebo ren in Thailand. Ze is vooral benieuwd hoe ze zal omgaan met het wegvallen van haar mo biele telefoon en soci ale media. Om de me ning van anderen maakt ze zich niet zo druk: ,,Ik heb best een tempera ment en laat niet met me sollen.'' 7. NAOMI (31) uit Mechelen (B) werkt als overtuigd veganist in een vegan lunchbar en weet dat ze snel ver liefd kan worden. Ze valt op mannen én vrouwen. ,,Mensen geven altijd commen taar, wat je ook doet, dus je kan maar beter iets doen wat je leuk vindt", is haar overtui ging. 8. JOWI (25) uit Den Haag groeide op in Curacao en kwam voor zijn studie naar Nederland. Inmiddels volgt hij een master Finance Investments. ,,Ik ben al jaren fan van Big Brother', zegt hij. Hij heeft bovendien alle buitenlandse versies gevolgd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17