Losse schroeven als voorland DEZE WEEK Door een oogziekte 16 kwam Hanna's leven plots tot stilstand Hoe bourgondiër 28 Nicolaas Klei zich slank wandelde Ravotten in het 38 speelbos met een wandeling als toetje 4 Goeie zaak Pierre en Anneloes zijn verslingerd aan groentes 6 Geld geluk Ida droomt van een vrijstaand huis, een rode auto en een kat 7 Egbert Jan Al die pratende mensen: het interesseert hem niet 8 Chazia Mourali 'Het woord elitair heb ik zó vaak naar mijn hoofd geslingerd gekregen' 21 Fijn spul Fajah Lourens zweert bij haar spijkermat 22 Toptalent Wie gaan het in 2021 maken in de politiek, cultuur en sport? 32 Lezen We worden bedolven onder de sportbiografieën 34 Schrijver leest Britta Böhler vond inspiratie in De Beauvoir 35 Giphart graast In vogelvlucht door het actuele boekenaanbod 36 Eten Halfdroge riesling voor een semi-Dry January 42 BV De Liefde Paul zocht en vond een minnaar voor zijn vrouw 43 Joost mag 't weten Joost Prinsen is blij dat hij er weer is 44 Puzzelen Win een wake-uplight, een soundbar of terras verwarming Elk jaar voorspellen vriendin en ik wat het jaar erop gaat brengen. Qua werk, gezin, liefde, sport, vriend schap, humeur, wilde plannen. En dan niet als in: goede voornemens of wat we wensen. Maar als in: dit denken we dat het echt gaat zijn. Voor 2020 was dat twee keer per maand wielrennen. Vink. Geen grote liefde. Klopt. Meer ruimte voor niets doen. Mis. Voor mij zou het het jaar van de bestendiging worden, van ontspannen leven. Voorspelde ik. Het werd het jaar waarin het tapijt onder de wereld uit werd getrokken. Zo'n jaar waarin de werkelijkheid krankzinniger is dan alles wat je kunt bedenken. Wat valt er te voor spellen voor 2021, als losse schroeven het voorland zijn? We hebben ons er nog niet aan gewaagd. Eerst maar eens de thuisonderwijsagenda fixen. De 6-jarige in huis moet het alfabet in no time leren en met datzelfde alfabet moeten we mooie magazines maken. Tussen lockdown en dead line is het slecht vooruitblikken. Wel vroegen we onze collega's wie volgens hen de talenten van 2021 zijn binnen hun expertisegebied. Wie gaan ons verbazen en betoveren? Van schaatskomeet Femke Kok tot cabaretière Lisa Ostermann en zo nog acht sprankelende types waardoor ik nog meer zin heb in dit nieuwe jaar. Ik ga ze in de gaten houden. En voor nu: winterbanden voor m'n racefiets regelen. Want dat ik ook deze winter twee keer per maand ga toeren langs het prachtige Markermeer om de hoek, dat is een ding wat ik wél zeker weet. COLOFON Chef ADR Magazine Sara van Gorp Artdirection Henk Marseille Chef redactie Mark Roos Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst Vormgeving Sasja Kooistra, leke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Reageren? magazine@dpgmedia.nl O Facebook@admagazine Instagram ad_nl Sara van Gorp ZATERDAG 2 JANUARI 2021 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 91