beter eten De experts van Food First W GOED BEGIN VAN 2021 Complete dagmenu's Dierlijke én plantaardige eiwitten 250 gram groente Ga voor volkoren Drink voldoende 200 gram fruit foodfirst® Albert Heijn wenst heel Nederland een gezond en gelukkig 2021! Wil je het jaar starten door beter te eten? Wij hebben alles in huis om je op weg te helpen. Van veel gezondere producten en handige informatie tot een compleet week- menu voor 4 personen. En dat voor minder dan 5 euro per persoon per dag. Kijk ook op ah.nl/betereten voor meer gezonde inspiratie. De dagmenu's op de volgende pagina's bestaan uiteen ontbijt, lunch en avondmaaltijd. Allemaal met veel groente, fruit en vezelrijke volkorenproducten. De avond maaltijden bevatten afwisselend vlees, vis, ei, noten en peulvruchten. Deze afwisseling van dierlijke en plantaardige eiwitten leverteen mooie variatie aan voedingsstoffen op. De menu's kosten maximaal 5 euro per persoon per dag. Kies elke dagniet vaker dan 3tot5 keer iets kleins buiten de Schijf van Vijf (dagkeuze) en daarnaast hooguit 3 keer perweekwatgroters(weekkeuze).Wil je langer doorgaan dan een week? Op ah.nl/betereten vind je nog veel meer gezonde en lekkere dagmenu's. De producten in deze categorie vormen een belangrijke bron voor je dagelijkse behoefte aan eiwit. Zorg wel voorzo veel mogelijk variatie. Wissel dierlijke eiwitten (vis, kip, ei en onbewerkt vlees, zoals kipfilet) en plantaardige eiwitten (noten, linzen, kikkererwten, tofu en vegetarische burgers, stukjes of balletjes met maximaal 1.1 gram zout) af. Ook dit kan verspreid over de hele dag: 's morgens een eitje, 's middags een salade met kikkererwten en 's avonds een stukje vis. Het advies is om 250 gram groente per dag te eten. Klinkt dat als best veel? Als je het over de hele dag verdeelt, haal je het met gemak! Denk aan een stuk paprika, snackworteltjes of radijsjes als tussendoortje. Of wat snoeptomaatjesof komkommerin de broodtrommels. Eet je graag brood? Heel goed, want dat is een belangrijk onderdeel van een gezond eetpatroon. Kies wel altijd voor 100% volkoren en wissel ook eens af met roggebrood of volkorenknSckebröd. Havermout, muesli of andere volkorenvlokken zijn prima vervangers. En kies ook 's avonds voor 100% volkoren. Eet 4-5 opscheplepelsvan bijvoorbeeld gekookte zilvervliesrijst, volkorenpasta, volkorenspelt of een andere vezelrijke graansoort. Drink 1 tot 2 liter vocht per dag. Dat kan (bruisend) water zijn waaraan je bijvoorbeeld gember of citroenparten toevoegt. Ook zwarte en groene thee en koffie zondersuikervallen binnen een gezond eetpatroon. Dat haal je gemakkelijk als je 's morgens al begint. Eet bij je ontbijt bijvoorbeeld al een banaan en neem ook tussen de maaltijden dooreen stukfruit. Voorgesneden vers fruit en diepvriesfruitzijn ookgoede keuzen. Ook belangrijk: eet fruit in plaats van het te drinken. Sappen en smoothies bevatten namelijkveel meersuiker en mindervezels dan fruit datje helemaal eet. Een voorbeeld: door het eten van één sinaasappel gaan er geen vezels verloren. Maar persje (al snel drie) sinaasappels voor één glas sinaasappelsap, dan gebeurt dat wel en krijg je met dat sap bovendien veel fruitsuikers binnen. Wij dagen je uit: én lekker én gezond én voordelig eten. Dat klinkt als een enorme uitdaging. Maar het kan echt! We ontwikkelden een gezond weekmenu met ontbijt, lunch en avondeten. Een menu met heel veel gezonde Prijsfavorieten, voor maar 5 euro per persoon per dag. En voor die prijs kook je ook nog eens hartstikke lekker. Doe ook mee, meld je aan en krijg dagelijks tips en hulp van de experts van Food First! Je vindt het weekmenu in het Beter Eten- magazine in de winkel en op ah.nl/betereten. Bij een gezondere leefstijl hoort niet alleen gezonde voeding, maar ook voldoende beweging, slaap en ontspanning. Om je te helpen bij dat stapje gezonder hebben we een team van experts ingeschakeld: Food First. De experts beantwoorden de meest gestelde vragen en delen hun tips. Eind januari introduceert Food First een nieuwe app waarmee je praktische leefstijltips, een dosis gezonde kook- en beweeginspiratie en korting krijgt. Houd ah.nl/betereten in de gaten en download eind januari de nieuwe app. Drs. Tamara de Weijer Rudolph van Veen Ellen Steinmeijer Diëtist Kijk voor meer informatie op foodfirstnetwork.nl Alles voor een gezonde start Hulsarts Meesterkok jouw leefstljlcoach •Disclaimer. Alle recepten uit dit weekmenu zijn eigendom van en geadopteerd door Allerhande. In de recepten staan mogelijk Ingrediënten waarvoor sommige mensen allergisch of Intolerant zijn. Indien dit voor Jou geldt, verwijder deze dan uit de recepten en vervang ze door Iets wat Je wel verdraagt. Niet ledereen heeft dagelijks evenveel energie nodig. De hoeveelheden per gerecht kunnen altijd naar eigen behoeften aangepast worden. Albert Heijn kan niet aansprakelijk worden gesteld voor enige nadelige gevolgen die door het gebruik van dit magazine ontstaan. Albert Heijn volgt, ten aanzien van assortimentskeuze en gezondheidsstrategie, de Richtlijn Goede voeding 2015 van de Gezondheidsraad en de adviezen van Het Voedingscentrum. Over deze adviezen Is wetenschappelijke consensus In Nederland. Niets uit deze weergave mag overgenomen, opgeslagen en/of verspreid worden op welke wijze dan ook zonder voorafgaande toestemming van ons contentmarketlngbureau MPG. MPG. en Albert Heijn besteden de grootst mogelijke zorg aan de betrouwbaarheid en actualiteit van alle gepubliceerde Informatie. Voor eventuele onjuistheden of foutieve Informatie In de weergave, dan wel schade, verlies of winstderving hierdoor veroorzaakt of verband houdend met enig gebruik van deze weergave, kunnen Albert Heijn, MPG. en andere informatieleveranciers niet aansprakelijk worden gesteld. 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 82