Dit zijn de trends van 2021 4 laütiii asimm In 2021 komen kaas en koffie door de brievenbus, ligt je huis vol aaibare stoffen en is er een explosie van kunstmatige intelligentie. En dit wordt ook het jaar waarin we gemiste feestjes inhalen, zeggen trendwatchers. 22 B M.B CULINAIR Troosteten en mindful drinken Vergeet jenever met gingerale, seaganism of gefrituurde lasagne: 2021 wordt het jaar van stoofpot ten, kaas als brievenbuspakket en hard seltzerJa, hard seltzer. Dit licht alcoholische drankje (zo'n 4,5 pro cent) op basis van bruiswater krijgt echt voet aan de grond zodra we het terras weer op mogen, voorspelt Gijs- bregt Brouwer, trendwatcher op het gebied van food. Kreeg je met een Breezer een bak suiker binnen, hard seltzer is laag in calorieën. De indu strie promoot het daarom als 'mind ful drinken'. Gember, meloen, yuzu, alle smaken zijn voorhanden. Volgens Brouwer komt de horeca in de loop van het jaar 'keihard terug' en dan vooral buiten. ,,Je zult veel mooi gemaakte terrassen zien, met prachtige loungeplekken vol comfor tabele dekens en vuurkorven. Ook thuis zie je die trend: binnen en bui- 'Ik zie nog steeds een paradox: we zeggen dat we minder vlees eten, maar de praktijk wijst anders uit' ten lopen meer dan ooit in elkaar over. Rommelde je vroeger wat met een barbecue, nu is de outdoor kitchen in opmars'' Brouwer signaleert verder dat we zeker tot de lente zoeken naar veilig heid en troost. Pruttelende soepen en stamp- en stoofpotten bieden soe laas, net als hipper comfortfood als ambachtelijk gemaakte tosti's en hamburgers. We gaan voor eten en drinken op maat en abonnementen maken furore. „Bijvoorbeeld op je fa voriete bier, groenten of koffie. Kaas kun je al via de brievenbus krijgen. Verder zie ik nog steeds een paradox: we zeggen dat we minder vlees eten, maar de praktijk wijst anders uit. Toch komen er nog meer vervangers op basis van bijvoorbeeld soja, zee wier en paddenstoelen. Probeer eens een mooie portobello of eikhaas.'' INTERIEUR Een geborgen gevoel en huidkleurige verf Geborgenheid is het sleutelbegrip voor wonen en interieur, omdat we nog steeds minder vaak de deur uit kunnen. Daarom zijn ronde vormen in combinatie met zachte stoffen de ideale mix, zegt interieurontwerper Carlein Kieboom. „Voorheen waren banken en fauteuils hoekiger. Daar aan gekoppeld zie je aaibare stoffen en velvetachtige bekleding.'' Ook: vachten waarin je kunt wegzinken en plaids waaronder je kunt schuilen. Kieboom ziet die aaibaarheids- trend terug op muren, plafonds en kozijnen in de vorm van 'nudetin- ten'. „Corona roept huidhonger op. Een beetje in navolging daarvan zijn huidkleurige verf en latex en lakken in andere zachte schakeringen popu lair, net als lichte Scandinavische houtsoorten. Daarnaast zie je dat hele diepe, donkerblauwe terugko men. Ook dat zorgt voor een gebor gen gevoel.'' Omdat ons huis fungeert als ont moetingsplaats, restaurant en werk plek, groeit de behoefte je te kunnen afzonderen. Roomdividers zorgen daarvoor, schetst Kieboom. ,,We wil len geen dichte muren optrekken, daarom kun je kiezen voor een open kast of glazen deuren. Dan heb je wel die separatie, maar blijft het licht en open.'' Ook omarmen we sfeermakers als grote planten en persoonlijke items. „Misschien wel voorwerpen die we hebben meegenomen tijdens reizen, juist omdat dit nu minder kan. Af- ZATERDAG 2 JANUARI 2021 GO Het jaar dat we elkaar weer omarmen ANNEMART VAN RHEE Vroeger rommelde je wat aan met een barbecue, nu is de outdoor kitchen in opmars. Met een roomdivider kun je je met al dat thuiszitten toch even afzonderen van je huisgenoten. We zetten de woonkamer vol grote planten, want die zorgen voor sfeer. foto vt wonen Y Neem een abonnement op je favoriete kaas of koffie. Handig: het pakketje past door de brievenbus. foto firma kaas Zodra het weer kan, vieren we alsnog die geboortes, verjaardagen en andere mijlpalen uit 2020.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 70