2021 wordt mijn jaar Excelsior is voor Lars Bleijenberg de derde profclub waar hij actief is. De doelman uit Sluiskil, die eerder ook bij Waasland-Beveren en FC Antwerp keepte, wacht echter nog op zijn eerste officiële duel als prof. Die mijlpaal moet hij dit jaar bereiken. „Fysiek en mentaal ben ik er klaar voor.'' Als een club en trainer het in je zien zitten, kan het snel gaan 5 Sinds afgelopen zomer woont Lars Bleijenberg in de buurt van de Eras- musbrug en deelt hij een apparte ment met drie andere gasten. Iedere ochtend pakt hij zijn fiets voor een tien minuten durend tochtje naar het stadion van Excelsior. Zijn studie Bedrijfseconomie heeft hij even 'on hold' gezet. ,,lk zat in het derde jaar. Die studie maak ik echt wel af, maar ik heb er nog even voor.'' Hij focust zich voorlopig volledig op een car rière in het profvoetbal. Dat doet de 20-jarige Bleijenberg met een lach op zijn gezicht. ,,Ik vind het mooi dat ik dit mig doen. Het is een prachtig beroep.'' Hij doelt vooral op trainin- gen, want een wedstrijd heeft de Zeeuws-Vla ming al een tijd niet gespeeld. ,,Ik ben derde keeper bij Excelsior en zou normaal gezien ook nog wedstrijden in het Onder 21-team mogen spelen. Maar die competitie ligt van wege corona al een tijd stil.'' De trainingen onder leiding van keepers trainer Ronald Graafland, daar moet hij het van hebben. Vaak neemt Graafland naast Bleijenberg, ook Alessandro Damen en Maar ten de Fockert onder handen. ,,En af en toe traint een talentvolle jongen uit de jeugd ook mee'', vertelt Bleijenberg. Bij zijn vorige club FC Antwerp stond de keeperstrainer van de beloften twee keer per week op het veld. Bij Excelsior is Graafland er elke dag. ,,Ik leer steeds weer nieuwe dingen. Ook van de an dere keepers.'' Hoe hij zich het beste kan positioneren, hoe belangrijk zijn voetenwerk is en op welke ma nier hij met lange ballen om moet gaan; de keepers zijn elkaars concurrenten maar maken elkaar ook sterker. ,,Je moet iedere dag vechten om jezelf te laten zien'', weet Bleijenberg. ,,Ik heb echt progressie gemaakt. De laatste tijd heb ik het gevoel dat het echt lekker gaat. Dit mag dan best een gemoedelijke club zijn, we werken met z'n allen elke dag keihard.'' Lars Bleijenberg speelt op amateurbasis voor de Rotterdamse club uit de Keuken Kampioen Divisie, de contracten van de keepers Damen en De Fockert lopen aan het eind van dit sei zoen af. ,,In februari of maart zullen we te ho ren krijgen welke kant het opgaat'', verwacht Bleijenberg. ,,Ik heb de ambitie om een con tract te verdienen en te gaan keepen in het be taalde voetbal. Het zou niet logisch zijn als ik die ambitie niet zou hebben.'' Alessandro Damen is aan zijn zevende sei zoen bij Excelsior bezig, Maarten de Fockert doorliep de jeugdopleiding van Feyenoord en speelde ook bij onder meer sc Heerenveen. ,,Ik weet waar ik vandaan kom'', zegt Bleijenberg, die via Sluiskil, Terneuzen en JVOZ in 2017 bij Waasland-Beveren terechtkwam. ,,Als je van JVOZ komt, is het toch anders dan wanneer je in de jeugd van een profclub hebt gespeeld. De laatste jaren ben ik wel een ander mens en een andere keeper geworden.'' Hij is, weet hij, bijvoorbeeld een stuk mon diger geworden. ,,In mijn tijd bij JVOZ was ik niet echt een leider. Ik trad niet zo snel op de voorgrond en was niet heel erg aanwezig in de groep. Ja, ik focuste me vooral op mezelf. Mis schien heeft me dat wel hier gebracht. Ik heb geleerd dat ik voor mezelf op moet komen, dat ik schijt aan de rest moest hebben. Ik woon nu ook voor het eerst op mezelf. Dat was ook weer een stap.'' Weet je wat het ook is als keeper, zegt Bleij enberg: je kunt maar op één positie spelen. Maar, zo weet hij ook, het kan als keeper ook ineens snel gaan. Hij neemt Illan Meslier als voorbeeld. De Fransman, net als Bleijenberg in 2000 geboren, speelde met Lorient in de tweede divisie van Frankrijk en werd in de zo mer van 2019 verhuurd aan Leeds United. Daar brak hij begin 2020 door en is Meslier nu een vaste waarde. Zijn marktwaarde bedraagt in middels zo'n twaalf miljoen euro. Bleijenberg: ,,Als een club en trainer het in je zien zitten, kan het snel gaan. Door een blessure bij een concurrent - of zoals in de af gelopen maanden bijvoorbeeld een coronabe smetting - kun je ineens een kans krijgen. Dan moet je zorgen dat je er staat.'' Dit seizoen be keek hij vrijwel elke wedstrijd vanaf de reser vebank. ,,Bij Waasland-Beveren was het zo dat de derde doelman op de tribune zat. Bij Excel sior zitten altijd twee reservekeepers op de bank. Dat is wel fijn, de betrokkenheid is voor mij daardoor nu iets groter.'' Maar nog niet groot genoeg, lacht Lars Bleij- enberg. Want hij wil héél graag wedstrijden keepen. 2021 moet zijn jaar worden. GO ZATERDAG 2 JANUARI 2021 Elke dag mezelf laten zien BARRY VAN DER HOOFT Lars Bleijenberg uit Sluiskil is doelman bij Excelsior. ,,Ik vind het mooi dat ik dit mag doen. Het is een prachtig beroep." FOTO EXCELSIOR ROTTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53