Mooier dan dit kan bijna niet Als de Grote Twee koersen, zitten de liefhebbers op het puntje van hun stoel O O) CD O 12 ZEELAND VELDRIJDEN VESTINGCROSS IN PERKPOLDER MTB-awards MZVC Het summum in hun voortdu rende tweestrijd was de finale van de Ronde van Vlaanderen, half oktober. De Nederlander en de Belg bleven, na een val van de Fransman Julian Alaphilippe, met z'n tweeën over aan de kop van de wedstrijd. In de ener verende sprint drukte Van der Poel nét iets eerder zijn wiel over de meet dan Van Aert. Televisiecommentato ren schreeuwden in extase hun stemmen schor, kranten gebruikten extra grote en vette koppen. Over het duel, met slechts millimeters ver schil beslist, raakten de liefhebbers dagenlang niet uitgesproken. On langs zei Van der Poel er nog over: ,,Je wordt beter gemaakt door iemand die je tot het diepste laat gaan." En ook: ,,Ik heb het nodig, iemand die me tot het uiterste drijft." Belg van het jaar Van Aert had ook al een mooi jaar achter de rug, met winst in zowel de Strade Bianche als Milaan-Sanremo en twee etappezeges bij in de Tour de France. Momenteel is hij binnen het veldrijden de leider in de wereldbe ker. Half december werd hij in België uitgeroepen tot 'wielrenner van het jaar' en de krant Het Laatste Nieuws kroonde hem op oudjaarsdag tot 'Belg van het jaar'. ,,Ik heb allicht voor enkele licht- puntjes gezorgd in een donker jaar. Momenten waarop de mensen even aan iets anders konden denken", re ageerde hij op die eer. ,,Ik wil het niet overroepen, maar tijdens het wieler- seizoen voelde ik wel dat de koers dit jaar nog méér betekende dan anders. Bij gebrek aan muziekfestivals en grote voetbaltoernooien, haalden veel mensen hun ontspanning uit het Ik heb allicht voor enkele lichtpuntjes gezorgd in een donker jaar wielrennen. En als je dan, zoals ik, enkele grote koersen wint, dan maak je de mensen blij. Maar bon, ik heb gewoon mijn werk gedaan. De men sen in de zorg hebben veel méér ge daan dan dat." Aanvankelijk zouden Van der Poel en Van Aert de Zeeuws-Vlaamse wedstrijd trouwens overslaan. Maar omdat de Vestingcross nu een World Cup is én de eindstand van de cyclus in dit coronaseizoen bepalend is voor de startvolgorde op het WK, kunnen ze het zich eenvoudigweg niet per mitteren om verstek te laten gaan. En waar ze aan de start staan, willen ze ook winnen. Achter de Grote Twee strijden man nen als Toon Aerts, Eli Iserbyt en Tom Pidcock om de kruimels. De twee Belgen en de Brit mogen winnen als z^' er niet zijn of moeten zich tevre den stellen met podiumplaatsen Sch- ter hen. Iserbyt, de winnaar van de vorige Vestingcross, zei eerder deze winter: ,,Samen tellen Mathieu en Wout zes wereldtitels. Wij met z'n al len... nul. DSt is het gigantische ver schil. DSt maakt ons zo voorzichtig. En eerbiedig. De doorsnee winnaar van Milaan-Sanremo kan amper een bocht nemen, haha. Deze én die van de Ronde van Vlaanderen komen ge woon met ons meecrossen. Ferm, toch?" zaterdag 2 januari 2021 J Milan Vader, Anne Terpstra en Mick van Dijke hebben in hun categorieën de MTB-award van 2020 ge wonnen. De 24-jarige Vader, afkomstig uit Middelburg, werd in 2020 Nederlands kampioen en greep de eerste twee wereldbe kermedailles uit zijn carrière. De van origine Zie- rikzeese Terp stra pakte eve neens de natio nale titel en greep zilver op het EK. Ook werd ze twee maal tweede in de World Cups. Van Dijke, die de beste mountain- biker was bij de talenten, werd dit jaar zevende op het EK voor beloften. 4 Na in totaal vier seizoenen ver laat trainer Sté- phane Cépèro MZVC. De af stand tussen zijn woonplaats Ant werpen en Mid delburg is één van de redenen. Bij HVV'24 te kende Mario Vermeirssen wel bij. Hij kwam af gelopen zomer over van Clinge. Hemels startveld Mathieu van der Poel (links) en Wout van Aert, rivalen die elkaar naar een hoger niveau stuwen. foto cor vos Bij de wereldbekercross van Den- dermonde, afgelopen zondag, won Wout van Aert met liefst 2.49 minu ten verschil van Mathieu van der Poel. De Nederlander vond het een ,,k*tparkoers" en kon niet goed uit de voeten in de overdadige mod der. Zo'n grote marge is ook echt een uitzondering; als die twee samen in het strijdperk treden, is het namelijk vaak bloedstollend spannend. Gisteren, in Baal, waren ze wederom de nummers één en twee, met Van der Poel acht tellen voor Van Aert. Roeland van Vliet Vlissingen Van der Poel (25) en Van Aert (26) zijn beiden drievoudig wereldkam pioen. Het zijn mooie rivalen, zowel in het veld als op de weg. Als zij koer sen, zit je op het puntje van je stoel. Zij kunnen altijd iets extra's. Een dagje gewoon in het peloton zitten, komt niet in hen op. - Wout van Aert Met ook nog Lars van der Haar, Corné van Kessel en de Belgen Quin- ten Hermans, Laurens Sweeck en Michael Vanthourenhout is de gehele top 10 van de wereld in Perkpolder aanwezig. Uniek. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40