Stijn (9) vist gestolen kluis met sieraden uit sloot ZEELAND 11 e/v //v 2o2Z óa iKjuu/ealC€mmL wezz -iBEDWSNMWMRSbof&eLZooM MëmÈ<m CORDEJONGE c Willem Adriaansens Tholen Een dag na zijn bijzondere vondst is Stijn er nog steeds vol van. ,,De honden gingen zwemmen en ik zie in één keer iets wits liggen in het water en ik denk: huh, dat hoort daar niet." De negenja rige wil zo graag weten wat er in het water ligt dat hij er een paar natte voe ten voor over heeft. ,,Ik ben het water in gestapt en heb het uit het water ge sleept. Hij was wel zwaar, maar door hem te rollen heb ik hem er uit gekre gen.'' Eenmaal aan de kant wacht Stijn de volgende uitdaging. Want wat zit er in? ,,Maar ik kreeg hem niet open." Dus scheurt Stijn op zijn step terug naar huis. ,,Om een koevoet te halen." Op zijn fiets vliegt hij weer terug naar het Deurloo's Kaaitje. Daar lukt het hem uiteindelijk om de kluis open te breken. ,,Ik zag dat er een kistje met sieraden in zat en allemaal belangrijke papieren. Die waren allemaal nat. Toen hebben we de politie maar ge beld.'' De toegesnelde politie ziet al vrij snel wie de eigenaar is van de kluis. ,,Er zat ook een rijbewijs in en daar door was die makkelijk te vinden. Ze zijn de kluis toen gelijk gaan brengen. De eigenaar was er heel blij mee en stond de politie al op te wachten." Dat kan Helen, de moeder van Stijn, zich wel voorstellen: ,,Er bleken aller lei persoonlijke spullen in te zitten. De gouden sieraden waren er al uitge haald, maar er zaten nog wel zilveren sieraden in en een bloedkoralen ket ting. Verder nog een foto van een fa miliegraf, diploma's en een trouw boekje. Allemaal spullen die je heel graag terug wilt hebben." De kluis bleek afkomstig van een inbraak. De inbrekers hadden hem al eerder open gebroken, dat bevestigt Er bleken ook allerlei persoonlijke spullen in te zitten ook Stijns moeder: ,,Hij was een soort van opengebroken maar toch ook weer dicht. Dus ik denk dat ze de voor hun waardevolle spullen eruit hebben gehaald en de kluis toen weer hebben dichtgedaan en vervolgens in het wa ter hebben gegooid.'' Uiteindelijk is de gevonden kluis dus weer terug bij de rechtmatige eigenaar. En dat die blij is bleek wel toen de telefoon don derdag ging in huize De Viet. ,,Het was een heel aardige vrouw", vertelt Stijns moeder. ,,Ze wilde het nummer van Stijn z'n bankrekening. Om hem wat te kunnen geven.'' BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Stikstofwet Dankzij een handige poli tieke manoeuvre (9 de cember) kan minister Schouten haar omstreden stikstofwet doorzetten. Het is deze integere minis ter niet aan te rekenen dat zij geen gezag kan afdwin gen op haar ministerie. Ze is in feite in een krachten veld beland, waar moeilijk uit te komen is. De vierde macht (ambte naren) zit stevig in het za del bij LNV. Onwetende politici wordt geen stro breed in de weg gelegd en zien kans de landbouwsec tor op te zadelen met stui tende regelgeving, wat ver lammend werkt voor de creativiteit en innovatie in de sector. De politiek is de richting kwijt en verengt alles tot een discussie over stikstof en milieu. In feite begint ons bestaan bij de voedsel voorziening en het is van groot belang strategisch om te gaan met een vitale landbouwsector. De Nederlandse land bouwsector heeft interna tionaal een grote reputatie en geloofwaardigheid op gebouwd, maar doordat politieke reflectie met het verleden ontbreekt wordt deze voortrekkersrol nu volledig teniet gedaan. Lauran de Winter, Ovezande Biblebelt Plaatsen waar 20 procent van de kiezers op SGP of CU stemt, worden door het RIVM 'christelijke ge meenten' genoemd (24 de cember). Let op: CDA- stemmers (protestants én rooms katholiek) worden door het RIVM kennelijk niét als christelijk be schouwd! Overigens, in de 4 grote steden wonen meer dan 20 procent moslims. Als het RIVM die steden 'islamiti sche gemeenten' zou noe men, zou de wereld te klein zijn en de veront waardiging groot! Vervolgens gaat het RIVM de besmettingscijfers ex trapoleren, 'alsof' die 'bi- blebelt'-gemeenten 100.000 inwoners tellen, fictief dus. Om daar dan conclusies aan te verbin den over besmettingsaan tallen en die te linken aan het aandeel protestants- christelijke inwoners is stigmatiserend, kwaadaar dig en gevaarlijk. Een Rijksinstituut on waardig! Simon Tom, Zoutelande zaterdag 2 januari 2021 GO ,,Er ligt een kist in het water mam, het lijkt wel een kluis'', roept de ne genjarige Stijn de Viet als hij zijn hond aan het uitlaten is bij het Deurloo's Kaaitje. De jonge Thole- naar besluit het water in te stappen om het ding aan de kant te halen, en wat blijkt? Het is een kluis. ,,En er zaten allerlei sieraden in en be langrijke papieren.'' Stijn op de plek waar hij de kluis vond. foto johan van der heijden -Helen, moeder van Stijn Kijk op de site bij /video Gestolen kluis gevonden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39