I 9 Bibi 'Skaja' van der Worp (42) uit Vlissingen neptun k moest naar de winkel, en ik had geen zin om iets anders aan te doen. Dus ik dacht: what the piep, ik ga ge woon zo. Dat flamboyante hoort bij me. Ik aspireer om kunstenaar te worden. Wat ik maak? Schilderijen. Meestal ben ik met meerdere dingen tegelijk bezig. Ik heb bij voorbeeld het oog van Ziggy Stardust ge schilderd. Figuraties, portretten en surrea lisme zijn mijn ding.'' ,,Ik ben afgestudeerd aan de kunstacade mie, maar ik heb het weggestopt. Ik werkte als helpende bij WVO Zorg, maar ik ben vorig jaar in een burn out geraakt. Ik ben keihard op mijn bek gegaan door een op eenstapeling van allerlei dingen. Sindsdien zit ik in de ziektewet. Het is een absurd jaar geweest, écht het meest surrealistische dat ik heb meegemaakt. Ik moest door de coronacrisis tot oktober wachten om aan een traject te beginnen voor mijn herstel. Gelukkig heb ik mezelf bij elkaar weten te houden.'' ,,Ik ben in die tijd gaan nadenken over wat ik écht leuk vind. Ik heb mijn oude passie weer opgepakt. Schilderen werkt rustgevend. Het is meditatief, en je hebt meteen resultaat. Ik ben ook schilder- en tekenles gaan geven bij een dagbesteding van Avanti, hier in de stad. Ik voel me nog geen echte kunstenaar, want ik ben er nog niet. Ik ben iemand die de lat altijd hoog legt. Vandaar die burn out ook natuurlijk. Ik weet wel: schilderen, dat is waar mijn ziel nu van gaat zingen.'' ,,Ik heb de stoute schoenen aangetrok ken en me aangemeld voor de Nederlandse portretprijs. Dat vind ik ontzettend span nend, maar ik hoop dat het me wat gaat brengen. Ik wil doorbreken als kunstenaar. Ja, laat 2021 maar hét jaar worden voor mij.'' zaterdag 2 januari 2021 GO VAN DE STRAAT Verhalen van mensen liggen op straat. Een ver slaggever en fotograaf tekenen ze elke week op. Tekst Cornelleke Blok en foto's Dirk-Jan Gjeltema C AEETAftl' Dat flamboyante hoort bij me Locatie: Walstraat Vlissingen Tijdstip: 11.45 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37