Lockdown werkt beter dan verbod Overdracht vakantiepark Marina Beach vertraagd Coronakuren Ichelle van de Velde sinds 14 december vermist Vertrouwde taferelen met oud en nieuw ondanks corona, de harde lock down en het vuurwerkverbod. Maar vooral ook ongewone rust. 2 JAARWISSELING VAN 2020 NAAR 2021 HEINKENSZAND Kerstbomen spekken spaarpot Man (67) op straat in elkaar geslagen Elektrische auto vliegt in de brand Commentaar Braakman Projectontwikkeling is de beoogde nieuwe eigenaar van Marina Beach. Het in Axel geves tigde bedrijf neemt het gebied voor 61,25 miljoen euro over van huidige eigenaar Oostappen. Eind decem ber zou de overdracht van het park officieel moeten zijn, maar beide partijen laten weten dat die dead line niet gehaald is. De gesprekken met de gemeente Terneuzen, pro vincie, omwonenden, flora- en faunadeskundigen en de huidige gebruikers van het vakantiepark, zijn nog niet afgerond. De project ontwikkelaar legt momenteel de laatste hand aan het masterplan. Marina Beach moet veranderen in een luxe vakantiepark. 'Daarbij worden de mogelijkheden van de Marina Beach moet veranderen in een luxe vakantiepark bij de Braakmankreek Braakmankreek nadrukkelijk be trokken. De lokale bevolking krijgt er een prachtige dagrecreatiemoge lijkheid bij', schrijft Braakman Pro jectontwikkeling. Tussen 2023 en 2025 moet het nieuwe park, waar 350 werknemers aan de slag kun nen, klaar zijn. ALMANAK Na wat verkoudheidsklachten, besloot die Middelburgse om zich voor de zekerheid maar te laten testen. Vol goede moed reed ze naar de teststraat. Voor de tent stond een bord 'motor uit'. Zo gezegd, zo gedaan. Bin nen vijf minuten was de test voor elkaar en zij haalde opge- lucht adem. Wegwezen hier, ze startte de motor maar op een ku chend geluid na gebeurde er niets. ,,Nou", zei een medewerk ster, ,,het ziet er naar uit dat u hier moet blijven" ,,Nee", riep de Middelburgse ver schrikt. ,,Dan maar duwen." Met mondkapje weliswaar. Met een vuurwerkverbod wilde het kabinet voorkomen dat de zorg, die de handen vol heeft aan het helpen van coronapatiënten, nog zwaarder wordt belast. Dat lijkt gelukt. Niet alleen in de Zeeuwse ziekenhuizen bleef het rustig - bij Zorgsaam meldde zich niemand en het Adrz ont fermde zich over één vuurwerkslachtoffer. In de rest van Ne derland was het beeld hetzelfde. Oogarts Tjeerd Faber van het oogziekenhuis in Rotterdam heeft in 23 jaar nog nooit zo'n rus tige jaarwisseling meegemaakt. De Landelijke Vereniging voor Hulpdiensten turfde bij de spoedeisende hulp ook minder men sen met vuurwerkletsel. Logischerwijze klonk op nieuwjaarsdag meteen de roep om een permanent vuurwerkverbod. Niet alleen van artsen, maar ook van de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls, voorzitter van het landelijke veiligheidsberaad. Hoe welkom zo'n verbod ook is, een kanttekening is wel op zijn plaats. De oudejaars nacht was bepaald niet rustig, er werd nog steeds veel vuur werk afgestoken. Aangezien ze niet bij de erkende vuurwerk handelaren waren gekocht, waren de rotjes in veel gevallen zwaarder en onbetrouwbaarder. Waarom dan toch minder slachtoffers? Omdat de meeste mensen binnen bleven. De lockdown heeft wellicht meer bijgedragen aan het ge ringe aantal slachtoffers dan het vuurwerkverbod. Zoiets wordt niet van de ene op de andere dag nageleefd. Dat hebben we nu gezien. Wie een permanent verbod wil, moet zich dat realise ren. Anders schrikken we straks van de vele slachtoffers. U Waarom dan toch minder slachtoffers? Omdat de meeste mensen binnen bleven Familieleden van de 29-jarige Ichelle van de Velde uit Oostburg hebben op Facebook een oproep ge plaatst om uit te kijken naar hun sinds maandag 14 de cember verdwenen doch ter en zus. Ichelle is het laatst ge zien in Oostburg, waar ze woont en werkt. Voor zover bekend is ze die och tend van maandag 14 decem ber voor het laatst gezien toen ze naar haar winkel ging: Pins Needles in de Burgemeester Eras- musstraat. Dat zou rond 08.15 uur geweest zijn, al is dat niet helemaal zeker. In de middag zijn er nog wel berichten uitgewisseld tussen Ichelle en haar moeder en een vriendin. Sindsdien is de Oost- burgse spoorloos. Ichelle heeft lang krullend don kerblond haar, bruin/groene ogen en is 1,83 meter groot. Zij draagt mogelijk een donkergroene parkajas en een rugzak. Haar fa milie maakt zich grote zorgen, omdat er al meer dan twee weken niets meer van haar is vernomen. De oproep van de familie wordt op Facebook al veelvuldig gedeeld en ook op Twitter wordt de vraag om naar haar uit te kijken geret- weet. zaterdag 2 januari 2021 Het is inmiddels een tra ditie geworden in Bor- sele: de spaarpot spek ken door kerstbomen in te leveren. Ook dit jaar kunnen de kinderen bomen inleveren in ieder Borsels dorp. De inle verdag is woensdag 6 januari tussen 13.30 en 15.30 uur, de adressen zijn te vinden op de website van de ge meente. Iedere ingele verde boom levert vijftig cent op. De gemeente Borsele gaat alle ingele verde bomen versnippe ren en gebruiken in de plantsoenen om de groei van onkruid tegen te gaan. VLISSINGEN Een 67-jarige man uit Vlissingen is gisteren mishandeld, toen hij twee vechtende honden uit el kaar wilde halen. Hij liet rond 10.15 uur zijn hond uit in de Doornenburg in Vlissingen. Toen zijn hond werd aangevallen door de hond van een tege moetkomende man, pro beerde hij de twee dieren uit elkaar te halen. De an dere man, een 40-jarige Vlissinger, begon daarop te slaan en te schoppen. Omstanders hielpen het slachtoffer en de politie hield de 40-jarige ver dachte later aan. Het slachtoffer is lichtge wond geraakt. MIDDELBURG De brandweer is gister ochtend in Middelburg een flinke tijd bezig ge weest met het blussen van een elektrische auto in de Gerrit van der Veen- straat. De autobrand werd rond 04.45 uur ge meld. Elektrische voertui gen zijn lastig te blussen, omdat ze steeds opnieuw ontbranden. De auto werd daarom uiteindelijk meteen bouwkraan in een speciale dompelcon tainer gezet, waar het voertuig een aantal dagen onder water moet blijven staan. De brand weer denkt dat de brand is ontstaan door een technisch mankement. Oostappen en Braakman Pro jectontwikkeling hebben meer tijd nodig voor de overdacht van vakantiepark Marina Beach bij Hoek. De streefdatum van eind 2020 is niet gehaald. Bob Maes Hoek Tip? redactie@pzc.nl Arjen Nijmeijer Oostburg Vuurwerk, Hoe zo een vuurwerkverbod? FOTO DIRK-JAN GJELTEMA De families Reeling-Jech, De Jong-Schuhmacher en Van Geest vieren oud en nieuw vooral buiten in de Meelstraat in Zierikzee. foto MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30