Joost Prinsen blijkt ster van 'Matthijs gaat door' MEDIA CULTUUR 25 Als je een kind hebt dat niet meer beter wordt, wat zouden wij dan zeiken over kijkcijfers afdwalen met mijn gedachten. Ik moet aan één stuk door de vragen stellen, anders benadeel ik iemand." Eén kandidaat die geld kan win nen, het is een formule die al jaren succes oogst. Voorbeelden zijn de shows van Caroline Tensen (Een te gen 50), Robert ten Brink (Weekend Miljonairs) en Linda de Mol (Miljoe nenjacht). ,,Dat soort programma's vind ik al jaren ontzettend leuk. Dat aftellen van de klok is zo spannend. Dit is zo'n quiz waarbij je tegen de televisie gaat schreeuwen. Het geeft dan zo'n kick als de kandidaat wint." De vijf bollebozen zijn Cindy He- mink, Abel Gilsing, Devrim Aslan, Nynke de Jong en Diederik Jekel. De laatste twee zijn bekend als colum nist (van deze krant) en als weten schapsjournalist. ,,In Engeland zijn die vijf echt characters geworden. Diederik is dat, naast een autoriteit, hier natuurlijk al een beetje, zeker met dat goeie stemmetje. En Nynke is het slimste meisje van de klas. Abel is Nederlands kampioen pubquizzen, Devrim geldt als de kroonprins in de quizscene en Cindy lijkt wel de zus van Chazia Mourali en is de ge vreesde juf. Ze zijn in het zwart-rood gekleed en zitten lekker intimide rend 3 meter hoger dan de kandi daat." Hoe obligaat het ook lijkt, Chantal Janzen verheugt zich ook op het praatje vooraf. ,,Geen script, lekker improviseren. Je wilt een kandidaat toch op zijn gemak stellen, leren ken nen. Wat doe je in het dagelijks le ven? Hoe is de gezinssituatie? Wat zou je eventueel met het geld gaan doen? Dat wil je thuis op de bank ook weten. Zo kan de kijker thuis ook meeleven." Uiteindelijk, zegt Janzen glimla chend, gaat het 'om de knaken en kennis'. ,,Een show zonder tierelan tijnen, daarin ligt ook een uitdaging voor mij; om er een smeuïg iets van te maken. Het is best lekker als het je moeilijk wordt gemaakt." En ja, natuurlijk weet Chantal Jan zen tegenover welk programma ze morgen zit: Heel Holland bakt. ,,Ge- lukkig een heel ander programma dan deze quiz." Dat is toch weer een knipoog naar de kijkcijfers. Die horen erbij als je voor een commerciële zender werkt, weet Chantal Janzen, die niets te kla gen heeft met The voice of Holland en Oh, wat een jaar! Op de donderdag avond, bij Chantal komt werken, vie len de kijkcijfers wat tegen. ,,Niet qua marktaandeel", haast ze zich te zeg gen. ,,Maar ik zat tegenover én Beste zangers én de Meilandjes, hè. Dan heb ik liever iets groots tegenover me. Dan heb ik een goed excuus, haha. En zoals altijd in deze wereld, you win some, you lose some." Wat de pandemie betreft, Chantal Janzen dacht dat ze 'er onrustig van zou worden als ze even niet aan het werk kon'. ,,Dat viel dus heel erg mee. Ik heb zelfs ideeën opgedaan om andere dingen te gaan doen; bui ten de televisiewereld. Nee, wat die zijn, kan ik niet zeggen. Maar ik ga er niet van uit dat ik op mijn 60ste nog steeds in dit wereldje zit." Triest Minder ver vooruitkijkend, zegt ze: ,,Ik mag hopen dat deze lockdown gaat helpen; dat we straks weer pu bliek in onze studio hebben, maar vooral dat het met de wereld een stukje beter gaat. In die zin vind ik het wel triest als mensen, zeker be kende Nederlanders, gaan zitten kla gen. De pandemie heeft ons doen be seffen dat niet alles maakbaar is. Je kunt nog zoveel succes of geld heb ben, toch kun je dus zomaar ziek worden. Ik hoor nog steeds van men sen die op vakantie gaan, voor de fun. Uitzonderingen daargelaten - ik kan me er alles bij voorstellen dat men sen naar familie gaan, of uit nood op reis gaan - als de hele maatschappij van je vraagt thuis te blijven en op te passen, maar jij voelt je zo superieur om daarboven te staan, dan heb je het volgens mij echt niet begrepen." Van Nieuwkerk keerde eergisteren met een nieuwe talkshow terug op televisie. De 60-jarige talkshowco ryfee hield tot de uitzending ge heim hoe de invulling van het praatprogramma zou zijn. De kij kers thuis kregen dus een verras sing. Er waren liveoptredens en cabaret, en Joost Prinsen schoof aan om poëzie met de kijkers te delen. Vooral laatstgenoemde gast kreeg van de kijkers thuis een po sitief onthaal. Prinsen las onder meer een gedicht voor van Ester Naomi Perquin. 'Een vraag: mag Joost Prinsen alsjeblieft een vaste gast worden in het programma? Zijn passie bij het voordragen van de gedichten is machtig, het ple zier daarbij meer dan prachtig', schreef iemand. Een andere kijker meldde: 'Joost Prinsen in topvorm! Genieten hoor.' Miljoen kijkers bij start nieuwe talkshow van Van Nieuwkerk Ook muzikaal stelde het pro gramma de kijkers niet teleur. Zo droeg Di-rect-zanger Marcel Veenendaal Soldier On erin op aan de zorg. Tijdens zijn optreden ver schenen beelden van zorgperso- neel op de achtergrond in de stu dio. 'Soldier On - prachtige song met fraaie beelden', merkte een kijker op. Jacqueline Govaert, bekend van de band Krezip, sloot de eerste uit zending af met het lied The Rising van Bruce Springsteen. Haar versie van het nummer raakte veel kij kers recht in het hart. 'The Rising van t Bruce als afslui- ter, wat een fan tastische finale! Het had nu 00.00 moeten zijn', merkte een enthousiaste kij ker op. zaterdag 2 januari 2021 GO Beat the champions is vanaf 3 ja nuari wekelijks te zien bij RTL 4 om 20.00 uur. Matthijs gaat door, het nieuwe praatprogramma van Matthijs van Nieuwkerk, is eergister avond van start gegaan met ruim 1 miljoen kijkers. Vooral schrijver en acteur Joost Prin sen, die meerdere gedichten voordroeg in de show, krijgt lovende reacties. 'Kan hij vaste sidekick worden?' vroegen kij kers in reacties op sociale media. Chantal Janzen in het decor van Beat the champions met op de ach tergrond Diederik Jekel, Cindy Hemink, Abel Gilsing, Nynke de Jong en Devrim Aslan. Foto's onder: in 2002 bij de Dutch Musical Awards en als presentatrice van The Voice Kids. foto s rtl, brunopress, dpa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25