Vier aanhoudingen, JOL Vandaag bij deze krant rellende jongeren en jacht op gooier vuurwerkbom Walcheren Robèr Willemsen draagt het leed van de horeca Zon zal weer schijnen voor de economie Zo word je een goede thuisjuf Het was onrustiger dan was gehoopt vanwege het vuurwerkverbod en de lockdown. De politie verkeerde in het ongewisse over wat er ging ge beuren, aldus Manusama. Uiteinde lijk werden 297 incidenten geno teerd, wat niet veel minder is dan in voorgaande jaren. Ongeregeldheden deden zich voor in Hoek, Arnemuiden, Westka- pelle en Zierikzee. In de Dortsmans- straat in Vlissingen ontplofte een zware vuurwerkbom, waardoor een tiental ruiten sneuvelde. In totaal werden vier arrestaties verricht: in Hoek een man (22) met een koffer bak vol illegaal vuurwerk, in Mid delburg een man (19) met acht co bra's en in Yerseke twee Goesenaren (20 en 29) vanwege geweldpleging. Levensgevaarlijk Meer aanhoudingen worden ver wacht. Gebiedsofficier Marco van Leeuwen van het Openbaar Minis terie deed gisteren een oproep om informatie te melden over de dader van de explosie in Vlissingen. ,,Dat kan echt niet, wat daar gebeurde. Dat was levensgevaarlijk." Dat vond ook buurtbewoner Peter Hen- drikse. ,,Echt heftig, het was alsof er een echte bom ontplofte." Ook de relschoppers in Arnemuiden en Westkapelle, waartegen de Mo biele Eenheid moest optreden, zijn nog niet van de politie af, zei Manu- Er is met vuurwerk naar de politie gegooid. We gaan de daders opsporen sama. ,,Er is met vuurwerk naar de politie gegooid. We gaan er alles aan doen de daders op te sporen, aan te houden en voor de rechter te bren gen." Ook in Zierikzee gooiden jon geren met vuurwerk naar de politie. Met een vuurwerkbom staken ze de metershoge kerstboom op het Ha venplein in brand. Er zijn overigens geen politiemensen, brandweerlie den of hulpverleners gewond ge raakt. Drie Zeeuwen zaten tijdens de jaarwisseling uit voorzorg in hechtenis en eerder op oudejaars dag werd in Vlissingen een man aangehouden omdat hij illegaal vuurwerk en een nepwapen bij zich had. Druk op zorg Niet alles is soepeltjes verlopen, concludeerde de Middelburgse burgemeester Harald Bergmann namens de driehoek die verant woordelijk is voor de openbare orde in Zeeland. ,,Tegen alle regels in is toch vuurwerk afgestoken, maar de druk op de zorg is ons wel bespaard gebleven." Dat bevestigden de zie kenhuizen gisteren. Alleen bij het Adrz meldde zich een vuurwerk slachtoffer. Vorig jaar telde Zeeland er zestien. De Veiligheidsregio Zeeland sprak van een drukke jaarwisseling met vooral kleine incidenten. In totaal is de brandweer 72 maal ingezet, 17 keer minder dan vorig jaar. Het ging vooral om brandende autoban den, buitenbranden en branden in containers.P3 en ZEELAND 1-3 Nieuwsmedia Voor corona onbekend, maar nu is hij Mister Horeca Pi4 Maar eerst nog de grootste klap volgens DNB-baas Klaas Knot Tips voor ouders nu het onderwijs weer digitaal wordt gegeven P12 Jaarwisseling toch onrustig Een ongewone jaarwisseling met flink wat incidenten, die snel de kop in zijn gedrukt. ,,Daar zijn we wel goed in ge slaagd", zegt politiechef Joost Manusama over de oudejaars nacht in Zeeland. ,,We kunnen spreken van een beheersbare si tuatie." Ernst-Jan Rozendaal Middelburg - Joost Manusama, politiechef M Ruiten sneu velden door een vuurwerk- bom in de Dortsmans- straat in Vlis singen. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA zaterdag 2 januari 2021 Licht winterse dagen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 7 1 1688 P4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1